> Главная > ❶ Портал недвижимости > Новости недвижимости > Финансы >Десять головних вимог: чого МВФ хоче від України

Десять головних вимог: чого МВФ хоче від України


14.05.2017 00:01  12 комментариев

Українська влада має виконати вимоги Фонду для збереження відносин з міжнародним кредитором.

Раніше Domik.ua писав про те, що НБУ зробив прогноз економіки на три роки.

Напередодні Україна отримала четвертий транш від Міжнародного валютного фонду. 1 млрд доларів будуть зараховані у міжнародні резерви Національного банку, і послужать основою для зміцнення гривні.

На наступний день після ухваленого рішення, 4 квітня, МВФ на своєму сайті оприлюднив і довгоочікуваний меморандум з Україною. Пізніше це зробило і Міністерство фінансів.

Опублікований текст документа майже ідентичний попередній неофіційній версії, яку 13 березня опублікувала на своєму сайті партія "Батьківщина". Тільки в декількох місцях відкориговані терміни виконання ряду заходів.

Цей документ у найближчі кілька місяців буде формувати порядок денний української влади та її готовність проводити у життя ключові реформи, в тому числі це стосується перегляду пенсійної системи, запровадження земельного ринку, реформи правоохоронних органів та багатьох інших чутливих тем.

Ми наводимо список основних рекомендацій (вимог) МВФ, за якими Україна повинна рухатися. Це домашнє завдання на найближчі місяці для уряду, парламенту та, звісно, президента, без якого більшість питань може навіть не зрушитися з місця.

По-перше, Верховна рада повинна ухвалити нове пенсійне законодавство. Термін — до кінця квітня 2017 року.

Оприлюднені Фондом матеріали містять три окремих дослідження. Одне з них стосується необхідності реформування пенсійної системи України. В дослідженні МВФ рекомендує поступово підвищити пенсійний вік до 63-65 років (для чоловіків до 2026 року, для жінок - до 2031 року.

Передбачається, що пенсійна реформа запрацює уже з 1 січня 2018 року.

Читайте також: ЄБРР дав прогноз по зростанню економіки України

По-друге, до кінця травня Раді необхідно буде зробити неможливе і схвалити закон про обіг земель сільськогосподарського призначення. Отже, мораторій на продаж землі державної та приватної власності повинен бути скасований уже до кінця року.

"Ми створили робочу групу за участі відповідних міністерств, які, у співпраці зі Світовим банком розроблять законопроект для того, щоб відкрити ринок землі та дозволити продаж землі за належних запобіжних заходів", — зазначається в меморандумі.

"Затвердження Верховною Радою закону про обіг земель сільськогосподарського призначення очікується до кінця травня 2017, що дозволить діючому мораторію на продаж земель втратити силу з кінця 2017 року, таким чином, дозволяючи продаж землі, що знаходиться в державній та приватний власності, відразу ж після цього", - наголошується в документі.

Українська влада також обіцяє "запустити кампанію з інформування громадськості і роз'яснити переваги реформи".

Це одне з найбільш чутливих питань наряду з пенсійною реформою, тому дуже цікаво, як у такий термін уряд збирається провести відповідну інформаційну кампанію. Незрозуміло також, чому ця кампанія із роз'яснення досі не була розпочата.

По-третє, документ також містить пункт, що Фонд гаранутвання продасть активів щонайменше на 10 млрд грн на міжнародних торгових майданчиках. Як пояснює співрозмовник ЕП в НБУ, цей пункт – "трохи криво прописали". Насправді ж мається на увазі, що це будуть продані два пули активів балансовою вартістю в 10 млрд грн. Це означає, що враховуючи боргові забов'язання Фонду гарантування перед НБУ, він з великою ймовірністю все ще залишиться дотаційною структурою.

По-четверте, українська влада повинна нарешті розпочати масову приватизацію.

До кінця серпня 2017 року повинен бути ухвалений новий закон "Про приватизацію". Це, до речі, один із структурних маяків, який українська влада повинна була виконати до кінця минулого року.

Крім цього, Україна також забов'язалась приватизувати "Одеський припортовий завод" та залучити до конкурсу авторитетних міжнародних інвесторів. Завершити його приватизацію планується у першій половині 2017 року, що також виглядає досить амбітно.

Читайте також: США скоротять фінансову допомогу: що чекає українську економіку

Більше того, у меморандумі прописано, що Україна ініціюватиме приватизацію великої кількості державних підприємств: йдеться про ПАТ "Центренерго", "Турбоатом", чиї частки були вже переведені до Фонду держмайна, та регіональні енергорозподільчі компанії, обленерго, чиї частки будуть переведені до ФДМ до кінця квітня 2017 року

Приватизувати, згідно меморандуму, планується навіть ДП "Укрспирт" до кінця вересня 2017 року.

По-п'яте, до середини квітня Україна повинна завершити вибір міжнародно-визнаної фірми, яка буде уде вести переговори щодо реструктуризації та умов стягнення заборгованості за проблемними кредитами Приватбанку. Термін — до 15 квітня 2017 року.

Більш того, у меморандумі містяться нові пункти щодо розслідувань кредитних операцій колишніх операцій з пов’язаними особами. "До середини березня 2017 року НБУ продовжить та розширить роботу міжнародно визнаних компаній, що надавали НБУ допомогу в цій справі.

Це включає в себе повноваження МВК, що допомагав НБУ у визначенні транзакцій з пов’язаними особами, щодо проведення економічного розслідування операцій ПриватБанку для визначення, чи мали місце правопорушення або погана банківська практика в період до його націоналізації, з метою завершити цей аудит до кінця вересня 2017 року" - йдеться в документі. Хоча варто зазначити, що перспектива їх повернення виглядає дуже примарно.

По-шосте, до кінця квітня Верховна рада повинна ухвалити закон про створення нової цивільної служби, відповідальної за розслідування фінансових злочинів проти держави. Йдеться про орган, що замінить сумнозвісну податкову міліцію, яка з початку року фактично припинила своє існування.

По-сьоме, до 15 червня 2017 року Рада повинна ухвалити закони із створення антикорупційних судів. Це так само одне із ключових питань, гальмування якого дозволяє уникнути покарання багатьом корупціонерам. Сьогоднішня судова система вичерпала себе і вимагає перезавантаження.

По-восьме, до кінця липня влада також повинна переглянути параметри системи комунальних субсидій для населення, щоб поліпшити адресність.

Крім цього, планується запровадження коригування соціальних норм у непікові місяці протягом опалювального сезону. І, увага, планується "застосування тарифу на доставку газу й опалення".

По-дев'яте, до кінця літа Кабмін повинен ухвалити постанову про монетизацію комунальних субсидій.

По-десяте, до кінця року Мінфін повинен створити централізовану базу даних одержувачів соціальної допомоги.

Варто також зазначити, що Меморандум допускає випуск ОВДП на суму в 98 млрд грн для докапіталізації банків та Фонду гарантування вкладів у 2017 році. Опитані ЕП експерти, вважають що ці кошти переважно будуть направлені на докапіталізацію державних банків.

Цікаво, що документ також передбачає, що Україна утримується від забезпечення функціонування нещодавно створеного Державного експортно-кредитного агентства "поки всі відповідні витрати і потреби в капіталі на наступні три роки не будуть чітко визначені на підставі незалежної оцінки і включені в державний бюджет" - йдеться в бюджеті.

Читайте також: Як будуть підвищувати довіру інвесторів до фондового ринку України

Зазначимо, що створення ЕКА було одним з предметом торгів у політичних партій при прийнятті бюджету.

Також документ передбачає, що найближчим часом Нацкомфінпослуг таки почнуть ліквідовувати, а її функції передадуть до НКЦПФР та НБУ. "Обов'язки нагляду за цілою низкою фінансових посередників будуть передані з Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (НКФП), до НБУ і НКЦПФР.

Зокрема, НБУ нестиме відповідальність за регулювання та нагляд за страховими і лізинговими компаніями, кредитними спілками, кредитними бюро й іншими небанківськими кредиторами, ломбардами та іншими фінансовими компаніями, а НКЦПФР нестиме відповідальність за регулювання і нагляд за приватними пенсійними фондами, емітентами іпотечних сертифікатів, фондами для фінансування будівництва та фондами операцій з нерухомістю" - йдеться в документі.

Забезпечити прийняття цього закону у другому читанні планувалось ще до кінця березня 2017 року, а імплементуватація в повному обсязі має відбутись до кінця грудня 2017 року.просмотров: 15197

По материалам: Економічна правда


0
Зарегистрируйтесь на сайте, прежде чем оставлять сообщения.
Тогда вы будете узнавать о новых сообщениях в этой теме.
 Ознакомьтесь с правилами публикаций сообщений.

Комментарии посетителей Новых - 0

Оцените новость

Всего комментариев о статье: 12 - Десять головних вимог: чого МВФ хоче від України

Одесситка14.05.2017 10:32

+17|0

Во всех высокоразвитых странах есть открытый рынок земли!!! и там не боятся что продадут"мать родную"...только для такой позиции в обществе надо еще и мозги в голове иметь ...коренному народу.

Пит14.05.2017 12:33

0|-12

Символичный комментарий. Единственный который набрал положительные отклики.
Опять же стоит вопрос, это аберрация сознания посетителей этого портала (средний класс) или же социальный эксперимент владельцев сайта?

Лексема14.05.2017 12:53

+9|0

Куда символичнее выглядит аберрация сознания лишнехромосомных представителей недоимперии, ввиду их патологический тяги к украинскому сегменту интернета.

Одесситка14.05.2017 13:43

+12|0

Можете не сомневаться в моем комментарии...я реальное лицо и с реальными взглядами на данную проблему в нашем государстве...я за то что бы в нашем государстве наконец то заработал свободный рынок земли...я наследница пая земли и абсолютно ничего с этой земли не получаю, кроме нескольких "копеек" ввиде компенсации за то что на ней кто то зарабатывает реальные деньги, мама моя не дождалась рынка и я тоже боюсь что могу не дождаться...и будет моя земля кому то помогать обогащаться и далее... я категорически за перемены в этой проблеме!!! Пора уже менять тупое упрямство горстки грабителей украинского народа!!! Берите пример с наших ближайших соседей поляков - и земля у них продается и "маму" не продали...

Гпас народа14.05.2017 07:08

0|-15

Из всей этой статьи, только 2 пункт интересует МВФ. Это реформа украинской земли. Все остальные требования - мишура. Основная цель МВФ (т.е. рулят в мире транснациональные корпорации) это захват земли. Читайте "Мир согласно Монсанто" и вы всё сами поймёте.

паниковский14.05.2017 07:04

+1|-3

дайте ссылку на меморандум на сайте мвф,а то я почему то не нашел....может меморандум несколько отличается от того что вы тут написали

Юрий14.05.2017 06:12

+2|-15

Чтобы получить кредиты от МВФ и не возвращать украденное и вывезенное в оффшоры назад в Украину, находящиеся 26 лет у власти одни и те же "политики" сами написали программу сотрудничества с МВФ. Основное- сохранить все своё "укреплённое непосильным трудом". А МВФ, по большому счёту, безразлично, каким образом будет стабилизирован бюджет.

скептик14.05.2017 05:11

+3|-14

За шмат гнилої ковбаси
У вас хоч матір попроси
То віддасте.
Т. Г. Шевченко

УЛЬЯНЫЧ14.05.2017 02:30

0|-17

"Десять головних вимог: чого МВФ хоче від України". А хочет всего лишь одного - ВЫСТАВИТЬ ЕЁ НА МЕЖДУНАРОДНЫЙ АУКЦИОН И ПРОДАТЬ "С МОЛОТКА", ЗА КОПЕЙКИ.

Думка народу14.05.2017 02:26

+1|-11

Панове, а чому не сказано ні слова про боротьбу із коррупцією. Чи це питання вже не актуальне???? Землю продадуть, підприємства продадуть. Завдяки цьому олігархи тільки будуть плодитися, а шо виграє від того народ??? А хто буде боротися і саджати корупціонерів???

вик14.05.2017 00:27

+1|-9

Прикол. будет два вида судов, обычный и антикорупционный. Куда выгодно, туда и подавай))

народ14.05.2017 00:24

+3|-13

Читайте с оф сайта на языке оригинала. Там есть меморандум за сентябрь 2016. Все остальное информационный вброс доморощенных "бумагомарателей" выполняющих заказы картеля.Все эти дикие реформы исключительно хотелка его руководства и к МВФ никакого отношения не имеют.

 

Бизнес новости

 
цена: 59 470 грн./м2
тел: (044) 585 10 08
 
цена: 17 000 грн./м2
тел: (067) 829 45 86
 
цена: 14 500 грн./м2
тел: (044) 364 48 49
 
цена: 13 720 грн./м2
тел: (095) 288 53 55
 
цена: 15 000 грн./м2
тел: (067) 829 45 84
 
цена: 17 300 грн./м2
тел: (044) 300 11 01
 
цена: 22 260 грн./м2
тел: (044) 339 99 15
 
цена: 15 900 грн./м2
тел: (044) 355 55 53
 
цена: 15 000 грн./м2
тел: (044) 39 222 19
 
цена: 14 500 грн./м2
тел: (044) 390 30 86
 
цена: 13 775 грн./м2
тел: (044) 364 48 49

Обсуждение новостей 

> Главная > ❶ Портал недвижимости > Новости недвижимости > Финансы >Десять головних вимог: чого МВФ хоче від України