> Главная > ❶ Портал недвижимости > Новости недвижимости > Новости новостроек >Олег Приходько: активісти мають переміщувати акценти відповідальності від забудовника до місцевих виконавчих органів

Олег Приходько: активісти мають переміщувати акценти відповідальності від забудовника до місцевих виконавчих органів


06.09.2017 00:01  5 комментариев

У різних регіонах України часто відбуваються різноманітні протистояння між активістами та забудовниками. Нещодавно подібний інцидент стався в Одесі.

Domik.ua з'ясував, що 3 вересня одеські активісти увірвалися на будівельний майданчик біля легендарного «Будинку з однією стіною» у Воронцовському провулку. Того ж дня радикально налаштовані демонстранти розібрали огорожу та демонтували другий поверх ще недобудованого особняка.

Як убезпечити забудовників від агресії активістів та уникнути протистоянь між ними — розмірковує генеральний директор девелоперської компанії «Greenol» Олег Приходько на своїй сторінці у Facebook .

«Днями в Одесі відбулися чергові сутички між представниками забудовника та активістами біля місцевої пам’ятки «Будинку з однією стіною». Кожна зі сторін звинувачувала протилежну у незаконності її дій. Події набрали таких обертів, що без спеціалізованих загонів поліції не обійшлося.

Як ми знаємо, схожі протистояння періодично відбуваються у різних містах України і кінця краю їм не видно. Покласти кінець таким конфліктам мала б процедура громадських слухань, які вже багато років проводяться до того, як розпочати нове будівництво. Одначе, як показує практика – це не дієвий метод, який часто має лише формальний характер.

Так вже складалося, що забудовники віддають перевагу будівництву не на околицях міста, а у давно забудованих та обжитих кварталах міста, і в ідеалі в історичній частині міста, що плекає око і душу кожного мешканця та туриста міста. Беручи цей принцип за основу, та попередньо порахувавши дохідну частину нового проекту, забудовник готовий на ризики та додаткові витрати, що пов’язані з можливими порушеннями правил забудови міста, протистоянням з місцевими жителями та додатковими витратами на улагодження конфліктів.

На перший погляд, у будь-якому із конфліктів одна сторона права, а інша винна. Однак, на практиці ми бачимо, що кожна зі сторін завжди має документальне підтвердження своєї правоти. У забудовника завжди знайдеться дозвіл на виконання будівельних робіт та/чи законність володіння земельною ділянкою. З іншої сторони – активісти мають перелік порушень правил та норм будівництва. Так хто ж правий? Чи може бути так, що обидві сторони праві, або не праві?

Читайте також: В Одесі планують схвалити регіональну житлову програму на п'ять років

Звичайно ж використати на свою користь таку конфліктну ситуацію можуть як одна сторона, так і інша. Так як забудовники не завжди праві, так і під виглядом активістів, прикриваючись боротьбою із незаконною забудовою можуть діяти групи людей у своїх власних інтересах. Наприклад, це можуть бути прямі конкуренти забудовника, які будують десь неподалік свій житловий комплекс і таким засобом вирішили тимчасово заблокувати роботу конкурента; також це може бути такий собі «бізнес проект» по витребуванню відступних грошей від забудовника; і як край – це може бути політична PR акція направлена на знищення репутації забудовника і витискання його із первинного ринку нерухомості.

У всіх цих конфліктах є й третя сторона, яка майже завжди залишається «у тіні», однак саме вона мала б найбільше нести відповідальність, надавати пояснення за свої прийняті рішення, надані дозволи, землевідводи, погодження та т. ін. – це державні органи, з благословення яких забудовник і розпочав свої роботи. Адже саме державні органи надають забудовникам документи, якими вони надалі апелюють до активістів. І тільки при участі юристів на стороні конфліктуючих мешканців та активістів є можливість оцінити законність прийняття рішень та надання документів забудовнику. Адже якби забудовник отримав свої дозволи у відповідності до діючих норм закону, то не будо б підґрунтя для жодного конфлікту.

Читайте також: Будівельні скандали: причини, ризики і способи вирішення

Тому у будь-якому із конфліктів, де кожна зі сторін документально доводить свою правоту мають фігурувати компетентні державні органи, відповідно до характеру претензій зі сторони громадськості. Якщо ж держава не втручається у такі справи, то активісти мають переміщувати акценти відповідальності від забудовника до місцевих виконавчих органів.

У свою чергу, законодавчі органи з ініціативи виконавчих органів мають доопрацювати та законодавчо затвердити чіткі правила проведення громадських слухань, у яких чітко мають бути визначені умови і порядок їх проведення. У іншому випадку, разом із забудовником держава має нести солідарну відповідальність за допущені порушення забудовника».

Обговорити особливості новобудов Одеси та дізнатися новини будівництва цього регіону можна на форумі новобудов Одеси.просмотров: 1960

По материалам: Domik.ua-недвижимость


Для публикации комментария в этой новости Вам необходимо авторизоваться

Комментарии посетителей Новых - 5

Оцените новость

Всего комментариев о статье: 5 - Олег Приходько: активісти мають переміщувати акценти відповідальності від забудовника до місцевих виконавчих органів

Resolute06.09.2017 12:22 

+2|0

Круто! Людина пропонує реальні дії. Не знаю наскільки це може спрацювати у наших реаліях, але як один із варіантів вирішення проблеми може бути як робочий варіант.

Vitaly06.09.2017 11:34 

+3|0

Идея конечно хороша, но не бывает активистов-альтруистов. Точнее, почти все активисты альтруистами не являются. Они являются силами политических партий либо предприимчивых дельцов. Их задача - пиар и деньги. Борясь с застройщиками они получают и то и другое. А если они начнут бороться с исполнительными органами, то денег им точно не видать.

+2106.09.2017 16:55 

+2|-1

а еще и ДАБИ сейчас прямо-таки коррупционный орган, который также платит го*носактивистам. повыдавал разрешения, а после нового закона - все взад. все регионы попадают, застройщики, шантажируют инвесторами, штрафами.

Алeкс06.09.2017 22:48 

+4|0

как сегодняшние бедные автолюбители под радой, все рослые, плечистые, в удобных тренировочных штанах, с хорошей полиграфией и флагами, а бэху растаможить денег нет)

Активистов таких много.
Активизм. Плакаты, грамофоны, форумы итд. Потом застройщик задалбывается, активистам дают пару 0000... откупных и все умолкают.
Иногда действительно нужно бороться, когда парки, зеленые зоны, людям перед окнами херачат 30+ этажей. Но на "активизме" сейчас кормятся, и очень неплохо кормятся тысячи "Киевлян".
У одного такого спрашивал, вы же целый день на форумах, фейсбуках, с плакатами по городу итд. Вам 50+ лет, нигде не работаете, где берете деньги? Ответ - ....

 

Бизнес новости

 
цена: от 14 700 грн./м2
тел: (044) 365 79 23
 
цена: 29 000 грн./м2
 
цена: 18 500 грн./м2
тел: (044) 379 42 47
 
цена: 9 300 грн./м2
тел: (044) 333 48 73
 
цена: от застройщика
тел: (044) 220 21 11
 
цена: старт продаж
тел: (044) 333 40 33
 
цена: 25 580 грн./м2
тел: (044) 379 46 97
 
цена: 22 260 грн./м2
тел: (044) 339 99 15
 
цена: 17 000 грн./м2
тел: (067) 829 45 86
 
цена: 11 500 грн./м2
тел: (050) 100 53 43
 
цена: 55 800 грн./м2
тел: (044) 585 10 08

Обсуждение новостей 

> Главная > ❶ Портал недвижимости > Новости недвижимости > Новости новостроек >Олег Приходько: активісти мають переміщувати акценти відповідальності від забудовника до місцевих виконавчих органів