> Главная > ❶ Портал недвижимости > Новости недвижимости > Новости рынка недвижимости >Подробиці будівництва рівненського МЖК «Сім’я»: відкритий лист Ігоря Мічуди

Подробиці будівництва рівненського МЖК «Сім’я»: відкритий лист Ігоря Мічуди


11.05.2018 09:01  1 комментарий

Забудовник багатоповерхівки у Рівному на вулиці Гайдамацькій, 13б намагається перекласти провину за порушення будівельного законодавства на інспекторів Держархбудінспекції, - запевняє Ігор Мічуда.

Начальник управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області Ігор Мічуда опублікував відкритий лист із приводу будівництва новобудови у низці українських періодичних видань.

На прохання порталу Domik.ua Ігор Мічуда у ексклюзивному коментарі надав текст свого листа.

Domik.ua публікує текст відкритого листа начальника управління ДАБІ у Рівненській області, адресований пайовикам новобудови на вулиці Гайдамацькій, 13б і Генеральній прокуратурі.

«Шановні рівняни!

Звертаюся до вас, у тому числі пайовиків новобудови на вулиці Гайдамацькій, 13б, і до Генеральної прокуратури, з відкритим листом, щоб поставити остаточну крапку в усіляких хитросплетених маніпуляціях, до яких невтомно вдається забудовник МЖК «Сім’я». Хочу пролитисвітло на ситуацію, яка впродовж трьох років триває довкола цього скандального будівництва.

Судді Житомирського апеляційного адміністративного суду в розгляді справи щодо будівництва багатоповерхівки на Гайдамацькій, 13б, враховуючи те, що вже брали участь у винесенні рішення по дотичній до цієї справі, взяли відмову в повному складі (і я їх прекраснорозумію). Після цього з’явився лист пайовиків цієї новобудови на ім’я голови обласної державної адміністрації. У ньому на декількох сторінках його автори звинувачували управління ДАБІ у Рівненській області, в тому числі й мене, як керівника цієї установи, в тому, що ми, начебто, виконуємо якісь рейдерські замовлення. Копію цього листа, як нам повідомили, направлено до Генпрокуратури. Якщо суть скарги передати двомасловами, то вона зводиться до того, що Мічуда не дає людям вселитись у куплені ними квартири в новобудові на Гайдамацькій, 13б.

Поясню детальніше. Проект на Гайдамацькій, 13б має право на життя. Але його реалізація залежить не від ДАБІ, облдержадміністрації, поліції чи прокуратури, а від забудовника. Адже із самого початку будівництва було відомо, що це об’єкт п’ятої категорії складності. Сьогодні, з набуттям чинності Закону України від 17 січня 2017 року № 1817-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності», ДАБІ не може видати на будівництво дозвільний документ, який апріорі не існує, а отже, й суд не може зобов’язати орган делегованих повноважень видати те, чого немає. Іншими словами, видати будівельну декларацію, про що прийняв рішення Рівненський окружний адміністративний суд, – все одно, що змусити паспортний стіл видати вам зараз паспорт радянського зразка. Тобто це неможливо, бо таких документів більше не існує!

Відтак, після зустрічі, яка відбулася 24 квітня з пайовиками за участі голови ОДА і заступника прокурора області, я збагнув, що забудовник вкотре вводить усіх в оману. Члени ініціативної групи, які побували в мене наступного дня, 25 квітня, отримали вичерпну відповідь на всі запитання. Ви (маю на увазі пайовиків) почули запропонований мною шлях виходу із ситуації, яка склалася з будовою на Гайдамацькій, 13б. (Копію листа, наданого представнику пайовиків, див. на фото). Наголошую ще раз: це будівництво має свій завершальний етап, але необхідно виконати ще 8 пунктів, як це передбачають державні архітектурно-будівельні норми.

Читайте також: Як в Україні зносять незаконні новобудови: роз'яснення ДАБІ

Разом із тим, у мене виникають питання до забудовника, який не виконує передбачені законодавством вимоги, а повсюди зчиняєгалас. Чому він у засобах масової інформації не висвітлює реальну ситуацію з будівництвом і шляхи вирішення існуючої проблеми, а лише скрізь рекламує те, чого насправді немає? Чому телеканали (як місцеві, так і всеукраїнські) стільки уваги відводять,наприклад, ямам, що з’явилися після зими на дорогах, чи лелекам, які опинились у пастці через негоду, натомість нехтують негараздами десятків людей, яких забудовник по суті кинув? Більше того, новобудова на Гайдамацькій,13б – це останній у Рівному об’єкт (усі решта приведені до правових норм), де залишилася незрозуміла ситуація з пайовиками, яку вже давно можна було вирішити.

Водночас є низка й інших питань. Наприклад, чому на об’єкті, де заборонено вчиняти будь-які дії, працюють люди? Адже в поліції є лист ДАБІ з повідомленням про те, що по будівництву на Гайдамацькій,13б ще 2016 року ведеться кримінальне провадження і рішенням слідчого судді накладено заборону на вчинення на цій території будь-яких дій. До отримання дозвільних документів там, образно кажучи, навіть муха не може літати. Відтак, будь-хто може зателефонувати в поліцію і повідомити про неправомірні дії на будівництві, а патрульні, своєю чергою, повинні були б з’ясувати всі обставини.

Крім того, маю запитання до пайовиків: чому, незважаючи на те, що в липні 2016 року по будівництву на Гайдамацькій, 13б відкрито кримінальне провадження, ви купували в цій новобудові квартири? Цікаво також, чому факт злочину не зацікавив ні поліцію, ні прокуратуру. Адже попри накладену, ще майже три роки тому, заборону суду вчиняти на будівництві на Гайдамацькій, 13б будь-які дії, у місцевих друкованих виданнях і на банерах досі міститься інформація про те, що у цій новобудові продаються квартири. Факт продажу квартир підтвердили пайовики, які були на зустрічі з головою ОДА і в присутності заступника прокурора області зізналися, що вносили забудовнику гроші (готівкою і безготівково) за квартири.

Виникає запитання до фіскальної служби. Зокрема, чи цікавилася вона коли-небудь, чи справно забудовник сплачує податки, за які гроші зведено багатоповерхівку (а він уже намагався подати декларацію про готовність об’єкта) та ін. Є запитання й до управління Держпраці: чому на об’єкті, де заборонено будь-які дії, працюють люди, чи офіційно вони там працюють? Адже за кожного нелегала, як відомо, передбачені величезні штрафи.

Наступне: чому багатоповерхове будівництво здійснюється в зоні малоповерхової забудови? Це запитання – до земельників, депутатів Рівнеради. Принагіднонагадаю, що причетний до будівництва на Гайдамацькій, 13б Василь Немеш є депутатом Рівнеради (зокрема від фракції Радикальної партії Олега Ляшка), в також членом земельної комісії міської ради. Цікаво, чи пояснював він коли-небудь на засіданнях комісії Рівнеради з депутатської етики, чому він так себе поводить? Чи давали об’єктивну оцінку вчинкам Василя Немеша в Радикальній партії Олега Ляшка, яка скрізь рекламує себе непримиримим поборником прав людей? Для прикладу, іншого депутата Рівнеради, який півтора року тому став героєм гучного будівельного скандалу, його однопартійці виключили з лав партії та фракції в міській раді.

Врешті-решт, мене цікавить, хто в нас контролюватиме виконання рішень суду? Є запитання й до Вищої ради правосуддя, наглядових органів, які контролюють суди: чому суддя виносить неправомірне рішення і не несе за це ніякої відповідальності? Адже є відповідний лист Держархбудінспекції України, де йдеться про те, що будинок на Гайдамацькій, 13б може бути введений в дію тільки за актом приймання. Відтак, якщо в апеляції й будуть прийняті будь-які рішення, що зобов’язуватимуть орган ДАБІ вчинити дії, які не узгоджуються із законодавством, ми будемо звертатися до суду за роз’ясненням і однозначно будемо апелювати до Верховного Суду.

Крім того, хочу довести до вашого відома, що управління ДАБІ в Рівненській області, яке протягом трьох років не може знайти директора підприємства і самого замовника будівництва на Гайдамацькій, 13б, звернулося з листом на ім’я Генпрокурора Юрія Луценка. Ми, зокрема, просимо, щоб правоохоронні органи, провівши необхідні перевірки на будівництві, допомогли людям, які заплатили за квартири, але не можуть у них вселитися. Інспектори ДАБІ, своєю чергою, готові хоч завтра вийти на об’єкт і прийняти його, якщо, звичайно, там є всі необхідні дозвільні документи.

Ще раз звертаюся передусім до пайовиків будівництва на Гайдамацькій, 13б. Вирішення всіх питань – у ваших руках! Якщо ви візьмете на себе ініціативу, як свого часу зробили пайовики «Ріверсайду», то дуже швидко вирішите всі проблемні питання », - йдеться у листі Ігоря Мічуди.

Відповідь від Управління ДАБІ у Рівненській області про вчинення необхідних дій, що дозволять ввести новобудову на вул. Гайдамацькій, 13б в експлуатацію (у листі вказано адресу: вулиця Марфи Струтинської, 13б — це назва вулиці до перейменування у 2016 році)

Відповідь від Управління ДАБІ у Рівненській області за підписом начальника — Ігоря Мічуди

Висловити свою думку з приводу ситуації, що склалася навколо будівництва МЖК «Сім'я», можна на форумі ЖК «Сім'я» .просмотров: 1257

По материалам: Domik.ua-недвижимость


Для публикации комментария в этой новости Вам необходимо авторизоваться

Комментарии посетителей Новых - 1

Оцените новость

Всего комментариев о статье: 1 - Подробиці будівництва рівненського МЖК «Сім’я»: відкритий лист Ігоря Мічуди

М а к с и м 13.05.2018 13:25 

0|0

В Киеве таких строек (самостроев) с сотню наберётся. Только в группу пирамиды Войцеховского более 40 входят.

 

Бизнес новости

 
цена: 17 900 грн./м2
тел: (044) 364 48 49
 
цена: 20 950 грн./м2
тел: (044) 494 11 11
 
цена: 13 000 грн./м2
тел: (050) 100 53 43
 
цена: 56 000 грн./м2
тел: (044) 22 000 22
 
цена: от 15 200 грн./м2
тел: (044) 224 45 02
 
цена: 17 670 грн./м2
тел: (044) 355 55 53
 
цена: от 25 000 грн./м2
тел: (044) 337 95 24
 
цена: 52 600 грн./м2
тел: (044) 496 90 90
 
цена: 20 681 грн./м2
тел: (044) 391 03 64
 
цена: 19 121 грн./м2
тел: (044) 379 46 97
 
цена: 13 580 грн./м2
тел: (044) 390 82 11

Обсуждение новостей 

> Главная > ❶ Портал недвижимости > Новости недвижимости > Новости рынка недвижимости >Подробиці будівництва рівненського МЖК «Сім’я»: відкритий лист Ігоря Мічуди