> Главная > ❶ Портал недвижимости > Новости недвижимости > Новости рынка недвижимости >Закон Міщенка про спадщину. Скільки тепер коштує оформлення?

Закон Міщенка про спадщину. Скільки тепер коштує оформлення?


20.01.2015 16:00  67 комментариев

Після 5 років боротьби Закон про спадщину Сергія Міщенка вступив в дію.

Відтепер з 3 грудня 2014 року спрощується сама процедура оформлення спадщини, скасовується обов’язкова оцінка майна, а головне – для близьких родичів (діти, чоловік чи дружина, батьки) скасовується проведення оцінки спадкового майна, а відповідно і оподаткування такої спадщини. І що вважливо, це стосується як мешканців села, так і мешканців міста.

За словами юридичного експерта центу «Форум» Ярослава Баркова, закон про спадщину Міщенка руйнує корупційну схему, через яку з кишень простих громадян викачувалися мільярди гривень.

Як роз’яснив юрист центру «Форум», коли особа помирає або оголошена померлою, відкривається спадщина. З цього часу відраховується шестимісячний строк, який відповідно до закону надає можливість всім спадкоємцям за законом, які на час відкриття спадщини постійно не проживали із спадкодавцем, подати заяви про прийняття спадщини. Спадкоємець за заповітом або за законом має право прийняти спадщину або її не прийняти. Після спливу шестимісячного строку можна розпочинати оформлення спадщини у нотаріуса. Як відомо, існують державні та приватні нотаріуси. Радимо оформлювати спадщину саме у державного нотаріуса, адже приватний може встановлювати значно вищу ціну за оформлення документів, ніж ціна, що встановлена державою.

Для оформлення спадщини нотаріусу потрібно надати наступні основні документи: свідоцтво про смерть спадкодавця (оригінал), заповіт (за наявності), паспорт та ідентифікаційний код спадкоємця (оригінал та копія), документ, що підтверджує останнє місце проживання спадкодавця та довідка з відомостями про те, хто постійно проживав із спадкодавцем на момент відкриття спадщини; документи, що підтверджують родинні зв’язки спадкодавця зі спадкоємцями (свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження тощо); правовстановлювальні документи на майно (хату, квартиру, дачу, гараж тощо), що належало спадкодавцеві.

За словами Ярослава Баркова, відповідно до Закону про спадщину загальні витрати для спадкоємця при оформленні спадщини у державного нотаріуса складуть 483 грн.

«Говорячи чесно, Сергій Міщенко разом з громадою створив майже неможливе. Адже тепер, замість десятки тисяч гривень, які йшли в кишені ділків і чиновників, спадкоємець сплачує всього 483 гривні», – зазначив експерт Центру «Форум».

Експерт зазначив, що одна перевага закону Сергія Міщенка: спрощення оформлення спадщини й для жителів сіл. З 1 січня 2016 року спадщину можна буде оформити у сільській раді. «Але для цього сільській раді буде потрібно знайти відповідного фахівця, який пройде навчання на курсах при Міністерстві юстиції.».

На жаль, уряд з 1 січня 2015 року підступно, з порушенням Закону України «Про Регламент Верховної Ради України» скасовано частину закону Сергія Міщенка про спадщину. Зокрема, йдеться про проведення оцінки для спадкування майна другою чергою спадкування за законом (рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку батька, так з боку матері) і за правом представлення (внуки, правнуки тощо).

Сергій Міщенко невідкладно вніс новий законопроект від 12 січня 2015 року, який відновлює справедливість, скасовуючи проведення оцінки та сплату податку на майно для рідних братів та сестер спадкодавця, його баби та діда, внуків, правнуків. Слід зазначити, що для зазначених категорій спадкоємців оцінка та оподаткування землі залишається скасованою.

«Я, як юридичний експерт, спостерігав який довгий шлях пройшла громада й народний депутат Сергій Міщенко в боротьбі за справедливість щодо оформлення спадщини. Й можу сказати, що це приклад того, коли народний обранець чує свою громаду й разом з нею бореться за правду, незважаючи на постійний супротив з боку влади. Переконаний, що справедливість буде відновлено до кінця і закон Сергія Міщенка щодо скасування оцінки та податку при спадкуванні для найближчих родичів (братів, сестер, баби, діда, внуків, правнуків спадкодавця) знову буде прийнято. Адже тільки за підтримки громади можна подолати навіть найстрашніші корупційні схеми та здобути перемогу. Хоча і вдячність людей теж є, бо не даремно за Міщенка проголосувало майже половина виборців», – переконаний Ярослав Барков.

Детальніша інформація про перелік послуг державного нотаріуса та їхню вартість міститься у таблиці, що складена фахівцями Міністерства юстиції України.

ВИТРАТИ ГРОМАДЯНИНА

ПРИ ОФОРМЛЕННІ СПАДЩИНИ                   

1.

Державне мито за видачу свідоцтва про право на спадщину

34 грн.

(2 неоподаткованих мінімуми доходів громадян відповідно до підпункту «ж» пункту 3 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» № 7-93 від 21.01.1993 р.)

2.

Бланк свідоцтва про право на спадщину

6 грн.

3.

Проведення перевірки інформації про наявність або відсутність посвідченого заповіту і спадкового договору або заведеної спадкової справи та виданих свідоцтв про право на спадщину з видачею витягу або інформаційної довідки.

(При заведенні спадкової справи нотаріус за даними Спадкового реєстру перевіряє наявність заведеної спадкової справи, спадкового договору, заповіту)

51 грн.

 

(підпункт 3.4 Наказу Міністерства юстиції України № 1810/05 від 07.07.2011 р.)

4.

Формування у Спадковому реєстрі одного реєстраційного запису про видачу свідоцтва про право на спадщину або його дубліката з видачею про це відповідного витягу.

51 грн.

 

(підпункт 3.3 Наказу Міністерства юстиції України № 1810/05 від 07.07.2011 р.)

5.

Плата за здійснення під час вчинення нотаріальної дії одного пошуку нотаріусами відомостей про зареєстровані речові права, їх обтяження на об’єкт нерухомого майна у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

68 грн.

 

(пункт 1 Наказу Міністерства юстиції України № 1994/5 від 29.12.2012 р.)

6.

Державне мито за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно(тобто плата за внесення запису до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно).

119 грн.

 

(7 неоподаткованих мінімумів доходів громадян відповідно до підпункту «х» пункту 6 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» № 7-93 від 21.01.1993 р.)

7.

Надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно у формі витягу.

120 грн.

 

(Постанова Кабінету Міністрів України № 1204 від 21.11.2012 р.)

8.

Видача витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна.

 

(Видача свідоцтва про право на спадщину на майно, яке підлягає реєстрації, проводиться нотаріусом після подання правовстановлюючих документів щодо належності цього майна спадкодавцеві та перевірки відсутності заборони або арешту цього майна. Це передбачено підпунктом 4.15 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України)

34 грн.

 

 

(Додаток до Постанови Кабінету Міністрів України № 830 від 05.07.2004 р.)

 

ВСЬОГО:

483 грн.

Андрій Король



просмотров: 112912

По материалам: visnik-press.com.ua


0
Зарегистрируйтесь на сайте, прежде чем оставлять сообщения.
Тогда вы будете узнавать о новых сообщениях в этой теме.
 Ознакомьтесь с правилами публикаций сообщений.

Комментарии посетителей Новых - 9

Оцените новость

Всего комментариев о статье: 67 - Закон Міщенка про спадщину. Скільки тепер коштує оформлення?

Юля07.06.2017 23:27

0|0

Подскажите пожалуйста откуда в моего державного нотариуса сумма 2370грн, но не как 483грн. Незнаю даже что и делать и куда обращается. Помогите ктонибуть. Уже почти 600. Заплатила за каждый запрос, за каждое повеление у нотариуса по 108грн. Мне кажется коррупция на ровном месте

Виталий08.06.2017 17:36

0|0

Скорее всего обращаться нужно в НАБУ. Есть все основания !

Василь25.05.2017 21:36

0|0

Дякую пану Міщеку!

Лола26.05.2017 23:37

0|0

За що? Дана інформація на 2017 трішки змінилася, платежі інші. А основну суму складає плата за платні послуги, від яких звільняються інваліди, так мені було розяснено. Тому вірити засларілій інформації не варто.

Елена12.05.2017 12:59

0|0

Пришла получить Свідоцтво про право на спадщину, нотариус просит 1,500 грн. Это норма????

ХищниК12.05.2017 14:04 

0|0

да..вполне.

Елена12.05.2017 20:37

0|0

А почему в табличке выше написано 483 грн. за все???
И когда вначале приходили регистрироваться у нотариуса уже платили 500 грн...
извините за "тупые" вопросы, просто я в этих делах полный ноль;(

Ольга14.05.2017 21:26

0|0

я тоже заплатила 1500 грн

Olgerd7214.05.2017 21:27 

0|0

Ищите в своем городе государственные нотариальные конторы будет в 3 раза дешевле

Елена16.05.2017 13:50

0|0

Это и есть государственный нотариус. Уже платили 500 грн, и сейчас вот просят 1,500...;(

серёжка17.05.2017 00:52

0|0

возможно, просят плату как бы за доп. услуги какие-то добровольно-принудительные??

серёжка17.05.2017 00:59

0|0

вообще можно смело писать письмо в минюст, если не можете понять, за что с вас нотариус столько взял. как минимум, минюст вам даст письменно ответ с соответствующими разъяснениями. а если нотариус что-то нарушил и взял с вас необоснованно много денег, то минюст может его привлечь к ответственности. но разъяснения в любом случае получите в ответе.

Ольга14.05.2017 21:47

0|0

я тоже заплатила 1500

12325.05.2017 21:45

0|0

У разі заведення спадкової справи та встановлення складу спадкового майна нотаріус надає спадкоємцю письмову довідку щодо переліку документів, необхідних для оформлення спадщини та видачі свідоцтва про право на спадщину, із зазначенням розміру плати за вчинення відповідних нотаріальних дій. Така довідка має бути підписана нотаріусом та скріплена його печаткою.

12325.05.2017 21:47

0|0

т.е. нотариус должен выдать справку, где будет указан размер платы за каждое нот. действие.

игор надворная11.05.2017 23:27

0|0

я заплатил за дом по наследству и заповитом на моего отца 18000

ХищниК12.05.2017 11:31 

0|0

..вот это "отлюбил" Вас нотариус....

12406.06.2017 15:05

0|0

18000 за что????

Віктор26.03.2017 12:07

0|0

В Березному немає державного нотаріуса. Все приватні. Один бере за документ 1300, а другий бульше-менше. Гроші в кишеню. без квитанції

ludasik197602.03.2017 09:18 

0|0

Добрый день,в 2012 умерла мама ,которая была в 3 браке.Остался дом который они покупали вместе с отцом.Я одна дочь у родителей .В 1986 родители развелись ,и мама ушла на 2 брак ,через 8 лет на третий .Я жила этом доме с папой и бабушкой .Суд при разводе раздел им дом 51/49 .мама/папа.Но так как я одна и мама ушла дом никто не делил.я вышла замуж и папа ушел к другой женщине .Жил там 7 лет ,Мама вышла замуж 3 раз и быстро оформила и дом и землю на себя.У папы умерла женщина ,он вернулся и дальше до смерти жил со мной.После смерти мамы ,я была шокирована что на дом имеет право 3 муж,который тут даже гвоздя не забил.Я зарегистрировала 49 дома на папу.С землей это почему то не проходит.Папа умер 2016 .Могу ли я как-то лишить 3 мужа наследства и как оно должно делиться сейчас.Папина чатсь тоже делиться и как оно должно быть ? Спасибо жду ответ реально нужна помощь.

id.dav11.02.2017 19:02 

0|0

нужна помощь.при оформлении спадщины(пай)оказалась ошибка в кадастровом номере.как быть ?спасибо

Бастинда27.12.2016 16:33

0|0

В очередной раз читаю комментарии и ужасаюсь. Мищенку нужно хороших люлей выписать. Ввел тут всех в заблуждение )) Оформление наследства налоги не включает. Все внуки (граждане Украины), наследующие после граждан Украины, платят 5 % подоходного + 1,5 % военного сбора. Цена 483 грн - популистская цена. В реальности ее нет.

Лиля26.12.2016 13:53

0|0

Доброго дня. Підскажіть будь-ласка в такій ситуації: переоформляємо спадщину на маму по заповіту після смерті власника - власником була бабця мами. Ми зробили експертну оцінку, вартість будинку по експертній оцінці 440тис.грн. Скільки тепер ми маємо сплатити податку?? чи ще щось маємо платити, а то нам сказали що до сплати 5% від суми... Це правильно?Тут читаємо що зовсім інша сума!

ХищниК01.12.2016 14:05 

0|0

та-же история...госнатариус. Киев.Наследство..первая линия родства..вместо 483..стребовали 1400грн..на просьбу предоставить квитанции,чтобы я сам оплатил или рассказать, что входит в эту сумму ..с начала у нотариуса был ступор,а потом получен ответ..квитанции не нужны, оплата на месте. Пол дня пытался дозвониться на горячие линии Міністерства юстиції України...и НАБУ..В набу сказали "мелочами"не занимаемся..сказали звонить в полицю и писать минюст. Зная как быстро у нас работает полиция..решил забить на все.......

Галина30.11.2016 19:52

0|0

Скажите, а если обратились к нотариусу и только за первый визит заплатили 400 гривен. И после моего вопроса почему так много, если всё должно стоить 483, был ответ : будет больше. Что делать?

Юрій11.11.2016 06:07

0|0

В нашій країні це дуже складно-однаково держнотаріуси складають пакет оплат на видачу "свідоцтв про право на спадщину" в розмірі (близько 1200 грн) спадкоємцям за законом першої черги.На собі перевірив. Хто вважа інакше-підкажіть.

Александр03.01.2017 08:27

0|0

За мене також взяли 1200 .

Наталя25.10.2016 20:07

0|0

Пiдкажiть, будь ласка, чи внук може бути спадкоємцем першої черги, якщо його батько ( а син померлої, помер багато рокiв тому ), другий син померлої також загинув. Бiльше дiтей померла не мала. Колись прочитала, що в таких ситуацiях внуки рахуються, як спадкоємцi першої черги i не мусять платити 5%. Нотарiус сказала, що внук мусить заплатити в кожнiй ситуацiї.

тусічка22.04.2017 19:13

0|0

Якщо ви ще не офрмляли,то зараз прийняли закон в якому внуки не платять 5%.

Ольга18.05.2017 13:36

0|0

С 1 января 2017 года наследники второй очереди (братья,сестры,внуки) при оформлении наследства налог не платят. Также отменяется оценка наследуемого имущества,нужно только уплатить за свидетельство о праве на наследство-1500 грн(гос.нотариус)

Петро10.10.2016 12:31

0|0

Народ, подскажите сколько стоит и что делать? Есть 2 паи на мать, которая умерла 8 лет назад, никуда не обращался, потому что не нужно было, за пай платили и платят зерном каждой год, без никаких договоров, потому что с договорами оренды сложно. хотят на 10 лет и условия мошеннические. Но счас уже хотят продавать землю. От я хочу на себя переписать паи. Есть еще отец. которой на меня хочет пай. Есть все докум. оригиналы паев. свидоцтва и все что нужно.
Как действовать. может кто написать что проходил и сколько будет реально стоить в державнои и приватном нотариусе?

Бастинда10.10.2016 16:56

0|0

Петро, зачем оно Вам надо, это переоформление, если паи - мораторная земля? )) Как Вы собираетесь ее продавать? А вообще, чтобы понимать, получится ли у Вас "переписать паи", надо обратиться к нотариусу за консультацией с документами для оформления наследства. Если с мамой на момент ее смерти никто не был прописан - ни Вы, ни другие наследники, то тогда дорога в суд. Впрочем и тут есть нюансы, без документов Вам никто на 100 % не скажет.

Юрій11.11.2016 06:22

0|0

Не удивляйтесь, но это стоит бешанные деньги. Пользуются первые арендаторы (бывшие директора совхозов) не переоформляя договора на паи (хотя сроки аренды истекли и никто их не перезаключает) , а действительные наследники из-за сложностей и цены переоформления не могут пользоваться по сути (своей) землей и даже заключать новые договора аренды и т.п. Спросить бы Мищенка как воплотить в жизнь его закон

Людмила04.09.2016 21:18

0|0

щиро дякую за доступну інформацію.Цей закон діє на даний момент?

Юрій11.11.2016 06:25

0|0

В Україні не діє, але можливо десь іще...

Бастинда30.08.2016 14:41

+1|0

Этот "Закон Мищенка" - популизм чистой воды, норма мертвая, нерабочая. И такою она была изначально. Сам Мищенко - тот еще популист. Ярослав Барков и автор статьи не блещут компетенцией. Еще на момент написания статьи сумма в 483 грн. не соответствовала реалиям законодательства. А сейчас и подавно устарела. Нет уже госпошлины в 119 грн, есть админсбор - минимум 140 грн. Это так, для примера. Если сомневаться в чистоплотности госнотаря, надо просить на руки квитанции в банк, самому их оплачивать, и тогда не будет никакой коррупции.

карманович31.08.2016 02:51 

+2|-14

Если вам Ярослав Барков не по душе, то почитайте тогда Ивана Баркова. А ещё лучше - Лескова. А ещё того лучше - советам Лескова последуйте и устройте себе, пока еще можно, "чертогон", хе-xe...
Потому как скоро в этой стране начнётся такое, что админсборы и квитанции едва-ли кому-то понадобятся.

Марк Твен31.08.2016 16:44

+7|-1

Лучше молчать и казаться дураком, чем открыть рот и окончательно развеять все сомнения.

Васькью30.08.2016 11:58 

0|0

Сьогодні ходив оформляти спадщину у державного нотаріуса .Здав всі документи і сказали що це буде коштувати приблизно 1000 грн що можу дати їмна руки і вони самі заплатять чипідемо в банк і самі зможемо заплатит 1000 грн а тут написанно 483????? як так??? що робити ???

Петро іванович24.04.2016 07:20

0|0

людина яка має вид на проживання в Україні і є спадкоємцем першої черги чи сплачує податок як резидент - не 15% а менше

Євген07.04.2016 16:49

+1|0

чи залишається державний акт у нотаріуса при оформленні спадщини?

Юрій11.11.2016 06:29

0|0

Якщо сплатите гроші які він вам напише і в якому банку сплатити-тоді видасть вам...

Галя18.03.2016 12:19

+17|-1

Скажіть, будь-ласка, чи правда, що з 01.01.2016р. свідоцтво про право власності не видають, а за бажанням - інформаційну довідку. Якщо так, то для чого платити ще за бланк свідоцтва і скільки обійдеться оформлення спадщини за заповітом у державного нотаріуса з 01.01.2016р. Дякую

Юрій11.11.2016 06:31

0|0

Якщо не збираєтесь продавати чи переоформляти- нічого цього не потрібно.

Ольга23.05.2017 14:48

0|0

Вам видають св-во про право на спадщину+витяг з Держреєстру=1500 грн

Андрій15.03.2016 19:17

+5|-2

Чи правда це що під час перепису спадщини на спадкоємця сплачується податок в розмірі 6% від вартості майна?

Мария17.03.2016 12:46

+5|-2

Якщо успадковується майно за заповітом або за законом особою, яка не відноситься до першого ступеня споріднення, вона повинна сплатити податок на доходи фізичних осіб у розмірі 5%.

Яна25.02.2016 18:29

+1|0

Доля отца в трехкомнатной 60-ти метровой квартире в Киеве: без завещания, без оценки, но с изготовлением справки БТИ - 1500грн. у госнатариуса. К сожалению, даже без справки БТИ все обошлось бы дороже, чем 483грн... Прописка, кстати, совпадала с отцовской

светлана24.02.2016 18:09

+9|-1

Мені нотаріус сказала ,що оформлення спадщини на квартиру після смерті чоловіка коштує 6800 грн

Юрій11.11.2016 06:35

0|0

Занадто!...Хіба, що в вас відсутні всі документи...

Микола08.02.2016 20:09

+12|-1

Чи законна оплата послуги державного нотаріуса прямо в кабінеті нотаріуса?Чи оплата проводиться тільки через банк?

Галя18.03.2016 12:38

+3|0

І мені це цікаво, бо також з таким стикалась.

Юрій11.11.2016 06:39

0|0

Ввічливо (бо буде гірше) скажіть, що чоловік чи дружина мають отримати звіт за витрачені кошти.

юрий27.01.2016 18:19

+6|-1

Благодарим мищенка за то,что думает за людей!!!!

Ганна14.10.2015 19:04

+26|-2

У Запорізькій області один з районних державних нотариусів назвав ціну за оформлення на дітей спадщини, що складається з будинку та трьох паїв, в 10 000 грн. Чи можна якиммось чином встановити, скільки має коштувати ця послуга у держ.нотаріуса за законом

Lana17.06.2015 19:35

+9|-3

Прикольна табличка))) Смішна! От так і вводять в оману людей. Самі ж пишуть "Проведення перевірки інформації про наявність або відсутність посвідченого заповіту і спадкового договору або заведеної спадкової справи та виданих свідоцтв про право на спадщину з видачею витягу або інформаційної довідки.(При заведенні спадкової справи нотаріус за даними Спадкового реєстру перевіряє наявність заведеної спадкової справи, спадкового договору, заповіту). А на два не множать: окремо перевіряється наявність заведеної спадкової справи і окремо заповітів/договорів. Тобто пошуки ДВА. Сума 51,00-має бути сумою 102,00. Ну і далі по тексту аналогічні штуки. Крім того не враховують кошти на оплату запитів (на підтвердження права власності, надання видягів з ДЗК). Які нотаріусу необхідні, і на жаль, надання їх безоплатно на запит нотаруса законодавством не передбачено. Краще б з цими нормами попрацювали. Коротше, подібні "покращення" чистої води популізм.

Юрій11.11.2016 08:32

0|0

Цылком з Вами згоден. Але в нас э можливысть тыльки спылкуватись...надыя на те, щце дыйде до дпутата Мыщенка, ынакше його закон не маэ ныякого сенсу... Чи не так?...

Юрій11.11.2016 08:36

0|0

Прошу простить за непереключку на украинский язык. Кому не зрозуміло-пробачте за непереключення на украінську мову...

Галина11.03.2015 20:42

+40|-5

Дуже гарна табличка з тарифами на послуги нотаріуса, але простій людині така інформація є незрозумілою. В 2014 році у мене померли двоє батьків. На протязі шести місяців я заявила про відкриття спадщини. Витяг про реєстрацію в Спадковому реєстрі коштував 350 грн, в моєму випадку два - 700 грн в державного нотаріуса. В 2015 році я почала процедуру переоформлення спадщини на себе. Мені батьки залишили будинок і 8 державних актів на землю (2 паї, 4 городи, 2 сінокоси). Державний нотаріус зразу попередила, що кожен акт буде коштувати в районі 1000 грн, а на будинок 1200 грн. Мені потрібно мати біля 10 000 грн. Але спочатку мене нотаріус направив в Держземагенство за витягами про інформацію на земельні ділянки і їхню оцінку та в БТІ щодо будинку. За послуги земагенства я оплатила 500 грн. про інформацію по кожному земакту, а за послуги в БТІ я оплатила 600 грн. Так що згідно нового закону про спадщину (закон Міщенка) нічого не змінилося, бо і до його прийняття для першої ступені спорідненості була нульова ставка податку. Прошу порадити як можна переоформити спадщину дешевше (звичайно питання скептика), бо при зарплаті 2500 грн ще потрібно жити, оплачувати комунальні послуги, оплачувати навчання дочки і їздити до нотаріуса і всі решті служби за 100 кілометрів від мого проживання. P.S. І ще, навіщо зроблений єдиний реєстр нерухомого майна, куди має і доступ нотаріус, а всерівно потрібно набігатись по всіх бюрократичних кабінетах.

Юрій11.11.2016 08:44

0|0

Ви цілком праві в данному питанні. На мій погляд потрібна детальна перереєстрація державних нотаріусів та їх перевибирання спільно з виборами місцевих осередків влади. Кращім з приватних нотаріусів робити якісь істотні пі льги.А так-вони сидять і навіть не розуміють, що в людей немає грошей...

Буся21.01.2015 11:30

+6|-3

Есть мнение, что с 01.01.2015 года военным сбором в размере 1,5% облагается и наследство. А эти 1,5% должны изыматься с оценочной стоимость имущества. Т.е. при оформлении наследства Вам нотариус ВСЕ РАВНО порекомендует сделать оценку. Таким образом получается, что закон Мищенко - профанация. С уважением.

стася21.01.2015 11:32

+3|-1

пруф линк, плиз

Юрій11.11.2016 08:47

0|0

Для всіх,навіть для інвалідів...Ніякого сенсу з цього закону.

оля21.01.2015 01:04

+3|-1

Я отлистала в прошлом году частному нотариусу 7 тысяч... Не самому дорогому...

antoniVS21.01.2015 12:32 

+4|-1

у гос. нотариусов намного дешевле, а частники не хотят возиться за копейки.

тоня17.03.2016 22:09

0|0

держаний нотаріус сказав 5% від оцінки майна

Юрій11.11.2016 08:50

0|0

І чи зможете Ви погодитись,що цей нотаріус отримує зарплатню за Ваш кошт, є держслужбовцем і дере з нас такі ж грощі, що і приватник...

 

Бизнес новости

 
цена: 11 520 грн./м2
тел: (067) 411-11-99
 
цена: 25 980 грн./м2
тел: 044 223 55 11
 
цена: 21 190 грн./м2
тел: (044) 364 64 64
 
цена: 21 800 грн./м2
тел: (044) 333-42-33
 
цена: 16 900 грн./м2
 
цена: 9 000 грн./м2
 
цена: 14 500 грн./м2
тел: (044) 22-44-502
 
цена: 13 000 грн./м2
 
цена: от 16100 грн./м2
 
цена: 25 000 грн./м2
 
цена: от застройщика
тел: (044) 374-11-11

Обсуждение новостей 

> Главная > ❶ Портал недвижимости > Новости недвижимости > Новости рынка недвижимости >Закон Міщенка про спадщину. Скільки тепер коштує оформлення?