Подать объявление

5 питань до кандидата в Президенти України

5 питань до кандидата в Президенти України
За даними Держкомстату України 49 тисяч малих та середніх підприємств працюють сьогодні на ринку нерухомості. В більшості з них 5-15 працівників, що становить близько 500 тисяч чоловік. Крім того, питання функціонування ринку нерухомості стосуються не тільки фахівців, що працюють на ньому, а й кожного пересічного громадянина нашої країни.

За даними Держкомстату України 49 тисяч малих та середніх підприємств працюють сьогодні на ринку нерухомості. В більшості з них 5-15 працівників, що становить близько 500 тисяч чоловік. Крім того, питання функціонування ринку нерухомості стосуються не тільки фахівців, що працюють на ньому, а й кожного пересічного громадянина нашої країни.
На жаль теперішній стан ринку нерухомості України не відповідає загально визнаним світовим стандартам. Тому, за проханням членів Асоціації фахівців з нерухомості (рієлторів) України, звертаюсь до Вас з наступними запитаннями:
• В багатьох країнах світу ринок нерухомості був тим локомотивом, що витягував за собою всю економіку після великих економічних спадів. Це пов'язано з тим, що ринок нерухомості – це велике будівництво і зв'язаний з ним розвиток промисловості будівельних матеріалів, металургії, транспорту, тощо. Все це створювало додаткові робочі місця, збільшувало обіг грошових коштів і працювало на розвиток економіки країни в цілому. Якою Ви бачите роль ринку нерухомості в розвитку економіки України?
• На превеликий жаль в Україні стан законодавчого врегулювання ринку нерухомості абсолютно недостатній, як в сфері оподаткування нерухомості та операцій з нерухомим майном так і в сфері, що обумовлює діяльність фахівців з нерухомості. Відсутність законів, а також прийняття деяких з них, що недостатньо опрацьовані, призводить до зловживань і збільшення тіньового обороту ринку. Ваше відношення щодо необхідності законодавчого врегулювання ринку нерухомості та рієлторської діяльності?
• В багатьох країнах світу регуляторні функції держави делеговані професійним громадським об'єднанням фахівців: гільдіям, спілкам, асоціаціям – як складовій частині громадянського суспільства. Якими Ви бачите перспективи розвитку громадянського суспільства в Україні та ролі професійних громадських об'єднань в його становленні?
• Досить часто в Україні прийняття деяких недостатньо опрацьованих законів та підзаконних актів (і не тільки стосовно ринку нерухомості) призводить до зворотного ефекту – замість поліпшення становища маємо його погіршення. Які кроки, на Вашу думку, доцільно зробити, щоб при підготовці тих чи інших рішень, стосовно окремих видів діяльності, була врахована думка професіоналів, які працюють на відповідному сегменті ринку?
• Зважаючи на те, що більшість рієлторських фірм є малими та середніми підприємствами, хотілося б знати Вашу думку, щодо збереження в Україні спрощеної системи оподаткування малого та середнього бізнесу?
Президент АФНУ Олександр Бондаренко
Відповіді кандидата в Президенти Ющенка В.А.
1. Якою Ви бачите роль ринку нерухомості в розвитку економіки України?
Ринок нерухомості є невід'ємною складовою економіки будь-якої країни, оскільки нерухомість – це важлива частина національного багатства. Без ринку нерухомості ринок взагалі не може існувати , тому що і ринок праці, і ринок капіталу, і ринок товарів і послуг, і любий інший ринок для свого існування повинні мати або орендувати приміщення і землю.
Сьогодні український ринок нерухомості віддзеркалює всі проблеми перехідної економіки і характеризується дуже великою нерівномірністю розвитку своїх сегментів, недостатньою законодавчою базою і як наслідок низькою інвестиційною привабливістю, що гальмує розвиток економіки України в цілому.
Крім того, хочу наголосити, що розвиток ринку нерухомості має ще і велике соціальне значення, як фактор забезпечення громадян України житлом. Активізація ринку нерухомості повинна надати значного поштовху розвитку багатьох галузей народного господарства. Очевидно, що динамічний ринок нерухомості має стати однією з передумов економічного розвитку регіонів та розв'язання багатьох соціально-економічних проблем.
2. Ваше відношення щодо необхідності законодавчого врегулювання ринку нерухомості та рієлторської діяльності?
Законодавчо неврегульований ринок нерухомості може бути причиною зростання соціальної напруги в суспільстві та інвестиційної непривабливості країни. На превеликій жаль, Україна не може бути віднесена до країн, де всі питання щодо ринку нерухомості вже остаточно врегульовані. Крім того низка законів, прийнятих Верховною Радою, як то: Цивільний кодекс, Господарський кодекс, Сімейний кодекс, “Закон про охорону дитинства” та інші суперечать чинним законам, неузгоджені між собою, що може призвести до їх різного трактування.
Нам необхідно в найкоротший термін прийняти заходи щодо усунення цих недоліків. Крім того, вважаю за доцільне остаточно законодавчо врегулювати операції із нерухомим майном та підприємницьку діяльність на ринку нерухомості, для забезпечення захисту інтересів усіх учасників ринку – як його споживачів, так і фахівців з нерухомості.
3. Якими Ви бачите перспективи розвитку громадянського суспільства в Україні та ролі професійних громадських об'єднань в його становленні?
Одним з факторів ефективного функціонування держави є високий рівень розвитку громадянського суспільства. Особливо актуальним це є для всіх посттоталітарних країн, в яких держава брала на себе функції контролю за всіма сферами діяльності, в тому числі і за підприємницькою діяльністю. Перехід від державного регулювання підприємницької діяльності до саморегулювання важлива складова адміністративної реформи. Вважаю, що створення саморегулівних організацій – один із шляхів розбудови ринкових відносин в країні та одночасно форма контролю за учасниками ринку.
Без створення належних правових умов неможливо буде реалізовувати курс на проведення єдиної державної політики по захисту інтересів суб'єктів підприємницької діяльності та зниженню тиску держави на ринкові підприємницькі та професіональні відносини. Шляхом послідовного створення саморегулюючих організацій в різних галузях підприємницької діяльності, розвитку “самосвідомості” таких організацій держава поступово буде витіснятися із сфери регулювання тих комерційних відносин, присутність в яких державного сегменту є невиправданою з точки зору основних функцій державного регулювання.
4. Які кроки, на Вашу думку, доцільно зробити, щоб при підготовці тих чи інших рішень, стосовно окремих видів діяльності, була врахована думка професіоналів, які працюють на відповідному сегменті ринку?
Одна із головних умов ефективності законотворення та управління - це попереднє обов'язкове обговорення найбільш важливих проектів Законів, Указів Президента, рішень Кабінету міністрів та місцевих органів виконавчої влади.
Таке обговорення має проводитися з обов'язковим залученням громадських організацій, які об'єднують професіоналів у певній сфері економіки та політики.
Я переконаний, що результати таких обговорень повинні обов'язково враховуватися під час остаточного прийняття рішень.
5. Ваша думка, щодо збереження в Україні спрощеної системи оподаткування малого та середнього бізнесу?
В усьому світі малий та середній бізнес є основою економіки країни. Він охоплює інтереси широких верств населення та є фактором динамічного розвитку економіки в цілому. Тому на період формування та становлення малого та середнього бізнесу я вважаю за необхідне збереження спрощеної системи оподаткування в Україні.


Оцените статью
0 голосов

Читайте также

Купите бассейн в землю и превратите свой двор в оазис наслаждения!

Купите бассейн в землю и превратите свой двор в оазис наслаждения!

Антон Мирончук: Как «MOLODIST» вошла в ТОП застройщиков Киевщины и какое жилье ищут украинцы

Антон Мирончук: Как «MOLODIST» вошла в ТОП застройщиков Киевщины и какое жилье ищут украинцы

Инвестиции в свое будущее с безопасным ЖК DELREY

Инвестиции в свое будущее с безопасным ЖК DELREY

1
Поделитесь вашим мнением
0 комментариев
Каталог відгуків про будинки Києва
Знайдіть свій будинок та розкажіть про нього. Що подобається, а що ні? Допоможіть тим хто шукає житло
Подробнее