Подать объявление

Абсурдність і парадокси банківської системи України

Абсурдність і парадокси банківської системи України
Незабаром всі провідні економічні школи світу розглядатимуть нашу банківську систему як приклад абсурдності й парадоксів, тому що після "реформ" українська банківська система стала фактично наочним посібником, який спростовує всі економічні теорії та догми, які діяли у світі раніше.

Раніше Domik.ua писав про те, що українська економіка ризикує не витримати газових рішень уряду .

Судіть самі: згідно з інформацією НБУ, за підсумками чотирьох місяців 2016 р. норматив Н4 (миттєвої ліквідності) досяг позначки 72,25% при загальноприйнятих нормах не менше 20%, а норматив Н5 (поточної ліквідності) зупинився на рівні 80,96%, тоді як у нормальному стані повинен бути не менше 40%. Виходить, що українські банки мають суттєвий надлишок ліквідності, який багато разів перевищує нормативи. Але при цьому виникає питання: чому українські банки не кредитують бізнес і населення?

Згідно з даними НБУ, за чотири місяці 2016 р. загальна сума виданих банками України кредитів у гривні зменшилася на 3,3 млрд грн, а в іноземній валюті - на 513 млн дол. Чому банки не кредитують, якщо у них так багато вільних грошей?

У чому винен сам НБУ, який пропонує до продажу свої депозитні сертифікати за ставкою 19%, і це при тому, що середня ставка банків за гривневими кредитами за квітень склала 20,4% (дані НБУ). Зрозуміло, що придбання депозитних сертифікатів НБУ має значно менший ризик, ніж видача кредитів в Україні. Не дивно, що багато банків воліють купувати депозитні сертифікати НБУ й отримувати гарантований дохід, ніж ризикувати і видавати кредити українському бізнесу і населенню.

Для інформації: тільки за квітень 2016 р. НБУ продав банкам своїх депозитних сертифікатів на суму 41,2 млрд грн (сертифікати НБУ, як правило, на термін 14 днів). При цьому НБУ лише за квітень місяць заплатив за своїми сертифікатами близько 305 млн грн.

Може виникнути питання: де НБУ взяв гроші на виплату відсотків за депозитними сертифікатами? Відповідь більш ніж прозаїчна: НБУ просто зробив емісію гривні на цю суму і заплатив.

Читайте також: Де в Україні заробляють найбільше

Депозитні сертифікати НБУ це дійсно ефективний механізм монетарного регулювання економіки, але тільки в надійних руках і у людей, які розуміють сильні та слабкі сторони цього фінансового інструменту. Але керівництво НБУ явно погано розуміє, що своїми діями вони фактично блокують стимул банків до кредитування економіки і тим самим лише погіршують ситуацію на ринку кредитування і економіки України загалом. Не може економіка України працювати, а тим більше показувати зростання, якщо немає кредитування. Але саме так і відбувається зараз. Банки більше грають з НБУ в азартні ігри з його депозитними сертифікатами, ніж намагаються відродити кредитування економіки України.

Хоча є й інші чинники, які стримують кредитування економіки України. На жаль, керівництво НБУ так і не зрозуміло, що закривати банки із суб'єктивних причин не можна, і що будь-яке закриття банку це трагедія для його клієнтів та економіки. Тому дивно звучать слова з вуст керівництва НБУ, які самі вихваляються, що закрили вже близько 70 банків в Україні.

Закриття банків багато в чому призвело до того, що багато юросіб та частково фізосіб втратили великі гроші, і внаслідок цього різко зросла кількість проблемних кредитів. На 1 травня 2016 р. загальна сума проблемних кредитів у банківському секторі - 266 млрд грн, або 27% від усіх виданих кредитів. Суперрекорд і суперпроблема, яку навіть не намагаються вирішувати в Україні.

Зараз складно навіть відповісти, коли ця абсурдність банківської системи України почне змінюватися в напрямку нормального стану, бо результати чотирьох місяців 2016 р. показують, що керівництво НБУ просто замовчує проблему і намагається створити видимість "реформ", але при цьому не хоче помічати реальних проблем, які склалися у банківській системі та економіці України. Складається таке враження, що глава НБУ Валерія Гонтарева сидить і чекає на диво, яке саме вирішить всі проблеми, виправить всі помилки і прорахунки, яких вона припустилася за час керівництва НБУ. Почекаємо... Головне, щоб не було занадто пізно.

Оцените статью
0 голосов

Читайте также

Купите бассейн в землю и превратите свой двор в оазис наслаждения!

Купите бассейн в землю и превратите свой двор в оазис наслаждения!

Антон Мирончук: Как «MOLODIST» вошла в ТОП застройщиков Киевщины и какое жилье ищут украинцы

Антон Мирончук: Как «MOLODIST» вошла в ТОП застройщиков Киевщины и какое жилье ищут украинцы

Инвестиции в свое будущее с безопасным ЖК DELREY

Инвестиции в свое будущее с безопасным ЖК DELREY

1
Поделитесь вашим мнением

Комментарии посетителей

1 комментарий
Юрий• 
У нас к сожалению нет открытого рынка, где все "играют" по одинаковым правилам. Присутствуют олигополии с прямыми лобби в правительстве, ВР и администрации президента, сверхприбыли прячут в завышенной себестоимости, операционных и накладных расходах выводя их в офшоры, при этом малый и средний бизнес сокращается галопирующими темпами (в ЕС он является "двигателем" развития экономики), инвестиции от независимых нерезов практически остановлены, вот поэтому и не кредитуют. Ну а самое опасное - это некомпетентность и личные интересы руководства страны губят по сути не только банковскую систему, а сам "правовой коридор" государственности на котором и основывается экономика У нас парадоксы: более 98% населения совокупного дохода семьи хватает лишь на еду, оплату счетов, расходы на транспорт и карманные деньги. В таких условиях просто не из чего приобретать новые товары и пользоваться услугами, отсюда и сокращается бизнес, а в стабильных странах наоборот развивают внутренее высококонкурентное производство, строят качественные дороги и инфораструктуру для захода на 10-ти летия млрд., капиталов и предоставляя рабояие места с хорошей з/пл., гражданам. Все это реальность - так как я недавно вернулся с ЕС и все это видел и общался с простыми европейцами - большинство с них в "шоке" от нашихиз/пл., цен, коррупции.
-4+0
Каталог відгуків про будинки Києва
Знайдіть свій будинок та розкажіть про нього. Що подобається, а що ні? Допоможіть тим хто шукає житло
Подробнее