В Україні зменшиться кількість незаконних забудов
Нерідко недобросовісні забудовники зводять новобудови без дозвільних документів. В результаті таких кроків будівництво призупиняється, а інвестори роками чекають придбаного житла.
Питання незаконних забудов буде вирішено на законодавчому рівні. Як стало відомо порталу Domik.ua , Президент України підписав Закон 4733-1 . Документ значно посилює протидію держави проти незаконного будівництва та підвищує відповідальність забудовників за порушення.
Читайте також: Чим загрожують ринку нерухомості січневі законодавчі нововведення
Відповідно до нового закону порядок оформлення дозвільних документів визначатиметься не за категорією складності об’єкта будівництва, а за класом наслідків (незначний, середній, значний). Будівництво об’єктів середнього і значного класу наслідків здійснюватиметься виключно за дозвільною системою. Таким чином великі житлові комплекси, багатоповерхові будинки, соціальні об’єкти, торговельно-розважальні комплекси, офісні будівлі будуть зводитись виключно за наявності повного пакету дозвільної документації.
«Такі кроки значно посилять ефективність боротьби держави проти незаконних забудов вже на етапі оформлення дозвільних документів, — повідомив голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев. – Адже недобросовісні забудовники більше не зможуть занижувати категорію складності аби зводити такі об’єкти, свідомо декларуючи недостовірну інформацію – про право на земельну ділянку, містобудівні умови та обмеження, чи уникнути проходження будівельної експертизи».
Також посилюється відповідальність державних органів влади, зокрема, посадових осіб органів держархбудконтролю, за прийняті ними рішення. «Чіткі правила оформлення дозвільної документації, які встановлюються відповідно до нової редакції Закону, усунуть можливості для маніпулювання містобудівним законодавством як з боку забудовників, так і посадових осіб», — відзначив Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев.
Читайте також: Незаконне будівництво в Києві 2017: повний список по районам
Разом з тим, закон максимально спрощує дозвільну систему для об’єктів незначного класу наслідків, які становлять понад 80% від загального обсягу забудови в Україні. Так, будівництво приватних житлових споруд, господарських споруд, невеликих бізнес-об’єктів, складських приміщень можна починати вже на наступний день після подання повідомлення про початок будівельних робіт.
«На практиці прийняті зміни значно знизять ризики для людей, які інвестують у будівництво, та реально зменшать кількість незаконних забудов», — наголосив Голова Держархбудінспекції. За його словами, імплементація норм Закону дозволить суттєво підвищити рейтинг України в Doing Business та позитивно вплине на розвиток будівельної галузі в цілому.
Дізнатися, які будинки в Києві зводяться з порукшеннями можна на форумі «Проблемного будівництво» .
Ознайомитися з тенденціями первинного ринку нерухомості в Україні можна на форумі новобудов міст України .