Люди заплатять за все: Скільки газу марно витрачається при опаленні багатоквартирних будинків
Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко під час презентації Концепції та Плану створення Фонду енергоефективності зазначив, щро в Україні марно використовується більше 11 млрд куб. м газу. «В країні існує вкрай неефективна система постачання, обліку та витрачання газу для опалення. Із загальних обсягів газу в 18,6 млрд м3 ефективно використовується лише 7,2 млрд м3. Натомість у системі центрального теплопостачання втрачається 2,4 млрд м3, у будинках – 9 млрд м3, а загалом втрати сягають 11,4 млрд м3», — зауважив Геннадій Зубко.
На його думку, створення Фонду – крок до європейських стандартів виробництва, постачання та споживання енергії в Україні.
Читайте також: Як енергоефективність допоможе стабілізувати економіку України
«Буде створено новий ринок енергоефективних заходів, запроваджено систему сертифікації енергоефективності будівель та збільшено кількість будівель із близьким до нульового споживанням енергії», — підкреслив Геннадій Зубко. Він вважає, що Фонд стане потужною машиною із залучення інвестицій від міжнародних організацій для проектів модернізації інфраструктури.
Також він назвав ключовим напрямом політики енергозбереження забезпечення будинків лічильниками . «Якщо 2014-го таких будинків було 38%, то 2015-го – вже 51%, а цього року плануємо обладнати до 80%», — наголосив Геннадій Зубко.
Як встановити лічильники безкоштовно, можна дізнатися на форумі .
Серед переваг енергоефективності для домогосподарств Віце-прем’єр-міністр назвав економію з урахуванням обслуговування теплових кредитів, підвищення комфорту та безпеки експлуатації житла, а також – його ринкової вартості, більше 50% економії за тепло після погашення кредиту.
Геннадій Зубко переконаний, що структура управління Фондом енергоефективності дозволить здійснювати незалежну політику, яка абсолютно виключає корупційну складову та забезпечує прозорий механізм прийняття рішень. Адже координаційний комітет, що узгоджуватиме стратегію, буде складатися із представників донорів, МФО та Уряду. «Модель Фонду створена спільно з нашими партнерами — Урядом Німеччини та Євросоюзом. Крім того, подібні моделі відпрацьовано у європейських країнах. Аналоги є у Польщі – «Фонд термореновації», Литві – «Фонд Jessica», Чехії – «Нові Зелені Збереження», — повідомив Віце-прем’єр-міністр.
За його словами, результатів Фонд досягне вже у перші роки роботи, а суттєвих — до 2021-го року. «Це, зокрема, економія споживання та імпорту газу щороку на 1,5 млрд м3 ($300 млн), економія держбюджету на фінансування субсидій у 5 млрд грн щороку», — зазначив він.
Читайте також: Програма енергоефективності в Україні - паличка-виручалочка
«План створення фонду передбачає його запуск вже після закінчення опалюваного сезону 2016/17. До цього часу має бути прийнято відповідну постанову КМУ про створення Фонду, Закон «Про Фонд енергоефективності», підписано Міжнародну Угоду та передбачено видатки у Законі «Про Держбюджет-2017» та інших нормативних актів», — підкреслив Геннадій Зубко. Він зазначив, що до кінця року має бути прийнято низку законодавчих змін, необхідних для запуску Фонду.
Обговорити тарифи нагаз в Україні можна на форумі .