Про що свідчать дані про аварійні багатоквартирні будинки в Києві: експерт
20 березня 2017 року портал Domik.ua опублікував повний перелік житлових будинків, які визнано аварійними . Про зворотній бік переліку аварійних житлових будівель Киева на своїй сторінці у Facebook висловився генеральний директор девелоперської компанії «Greenol» Олег Приходько.
«За даними житлово-комунальної інфраструктури КМДА, які було надано в ексклюзивному коментарі одному із найавторитетніших спеціалізованих інтернет ресурсів ринку нерухомості Domik.net, у Києві на даний час є 99 житлових будівель, які знаходяться у ветхому та аварійному стані. Перелік будівель було люб’язно опубліковано у мережі, що знаходиться у вільному доступі.
Уважно придивившись до конкретних адрес можна побачити, що усі ці адреси – найбажаніші місця розташування під нову забудову чи будівництво елітних приватних помешкань. Є адреси, місця яких для девелоперів ринку нерухомості майже як валер’янка для котів, на яких є можливість будувати сучасні багатосекційні багатоповерхові житлові комплекси з власною інфраструктурою та закритою територією.
І хоча Поділ і є історичною місцевістю найстарішого району столиці, чиновники виділили «найсмачніші» адреси. Чого тільки варті такі як Андріївський узвіз, вул. Сагайдачного, Верхній та Нижній Вали, вул. Хорива та ін. А в Шевченківському районі – 8 адрес по вул. Дмитрівській.
Звичайно, проти дійсно кепського технічного стану будівель аргументи відсутні. Тому як у житловому фонді проживають люди, і немає нічого найважливішого ніж життя людини, як мінімум, цьому нас вчили з дитинства. Хочеться вірити, що так звані «хрущовки» та «сталінки» все ще міцні «дідусі» і їх черга ще не надійшла.
Читайте також: У Києві руйнуються будинки: які будівлі потерпають від зведення новобудов
До чого це все я? Не так давно пройшла інформація що мер столиці нашого північного сусіда оголосив про програму, метою якої є знесення п’ятиповерхівок, так званих «хрущовок». Що мені подобається у цьому підході, так це те, що даною програмою передбачається принцип переселення мешканців будинків, що підлягають знесенню у сучасні будівлі в межах одного й того ж мікрорайону. Друге – житлова площа у нових квартирах таких «переселенців» – не менша ніж є в них у «хрущовках», при цьому нежитлова площа квартир буде набагато більша за рахунок площ кухні, санвузлів, коридорів та ін. І найголовніше, що це дійсно програма, яка передбачає, що в неї можуть потрапити 25 мільйонів квадратних метрів житла, в яких мешкають 1,6 млн людей. І на останок: знесення ветхого житла буде можливим лише за згодою усіх мешканців кожного окремого будинку. Масштабно та по-державницькому. Браво!
Звичайно, піклуватися про життя та здоров’я своїх громадян - це обов’язок державних мужів. Одначе хочеться, щоб окрім виділення аварійного житлового фонду, наші відповідні державні інститути міркували масштабніше, створювали та втілювали у життя довгострокові програми, направлені на розбудову нашої європейської столиці.
P.S. За неофіційними даними у Києві від 2 до 3 тис. п'ятиповерхових будинків, що потребують реконструкції чи модернізації», - написав Олег Приходько.
Обговорити проблеми ринку нерухомості Києва та висловити своє бачення шляхів вирішення проблем можна на форумі ринку нерухомості .
Комментарии посетителей