Скільки коштів потрібно для термомодернізації багатоквартирних будинків в Україні
Дійсно, через високий рівень теплових втрат через старі вікна та неутеплені стіни використовується багато енергроесурсів. А споживачі мають оплачувати дорогі комунальні послуги. Щоб зменшити вартість ЖКП та забезпечити енергетичну незалежність України потрібно комплексно впроваджувати енергоефективні заходи.
Читайте також: Нові умови утеплення багатоповерхівок: як зекономити до 70%
Як стало відомо Domik.ua, чиновники оцінюють український ринок енергоефективності приблизно у EUR 35-40 млрд. Це питання модернізації житлового сектору, соціальних об’єктів та теплопостачальних організацій. У цих трьох напрямках потрібно впроваджувати енергоефективність. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.
За його словами, в Україні сьогодні налічується близько 100 тис багатоповерхівок, а модернізації підлягають 75-80 тис. І ще приблизно 7 млн домогосподарств, які проживають в індивідуальних будинках як в містах, так і в сільській місцевості.
«Близько двох третин витрат на термомодернізацію, або близько EUR25 млрд, стосуються житлового сектора. Ми розраховували, що щорічно потрібно вкладати 3-5 млрд грн мінімум у заходи з енергоефективності для того, щоб активно просуватися. Потрібно запустити цей ринок, щоб мати ефект у перші три роки», — наголосив Геннадій Зубко.
За його словами, починати потрібно з обліку. «Це установка лічильників і індивідуальних теплових пунктів, які регулюють обсяги споживання. Це відразу дає ефект до 20-23% економії», — підкреслив Геннадій Зубко.
Читайте також: Які кошти українці можуть використати на утеплення квартир та будинків
Він зазначив, що практично усі використовувані в сучасному будівництві в Україні матеріали відповідають основним стандартам енергоефективності. «Але нам дуже заважає відсутність закону про енергоефективність будівель , тому що саме в ньому прописано, що таке енергоаудит та енергетична характеристика будівель. Ми змушені навіть з ДБН виключати термінологію, якої немає в законодавстві. Думаю, що після прийняття законодавства ми будемо додатково посилювати наші ДБН», — підкреслив Геннадій Зубко.