Подать объявление

Три найбільші будівельні афери за 25 років

Три найбільші будівельні афери за 25 років
Незважаючи на велику кількість якісних новобудов України, що здаються в експлуатацію вчасно, у нашій державі є й багато незаконних будівництв.

Раніше портал Domik.ua повідомляв про ведення самовільного будівництва у Печерському районі .

За 25 років в Україні збудовано понад 70 млн кв. м. житла. Рекордним був 2012 рік – 10,75 млн кв. м. Найбільше - у Києві. А також Одеській, Харківській, Львівській та Київській областях.

Поряд із великими будівельними концернами із доброю репутацією працюють і аферисти. Приваблюють потенційних покупців нерухомості низькими цінами.

У лютому 2009 року створено Всеукраїнську громадську організацію "Асоціація допомоги постраждалим інвесторам". На її сайті публікуються списки недобросовісних забудовників і координуються дії постраждалих від будівельних афер.
Gazeta.ua наводить три найбільші будівельні афери за роки незалежності.

1. "Укогруп"

Від оборудок цієї будівельної піраміди постраждало 12 тис. осіб.

Керівник корпорації Анатолій Войцеховський у 2007 році за кілька тисяч гривень поставив будівельний паркан на земельній ділянці біля залізничного вокзалу у Києві. Власнику пообіцяв квартири у новобудові. Придбав жилетки, каски і найняв кількох осіб прибирати територію. Знайшлися інвестори. Так виник перший будинок – житловий комплекс "Елегант ". Далі були ЖК "Мозаїка", "Белла Віста", "Совські ставки", "Затишний", "Східна брама", "Науковий", "Нова хвиля", "Сосновий бор", "Флагман", "Стародарницький", "Тихорецький", "MegaCity", "Перлина Троєщини". Квартири у них перепродували двічі тричі, або продавали в неіснуючій секції. Люди залишалися без житла.

15 липня 2016 року Генпрокуратура затримала Войцеховського . Звинувачують у несплаті податків на 12,5 млн грн та створенні злочинного угрупування, яке захопило 40 земельних ділянок. Покривав фірму заступник генпрокурора.
Припускають, що сума привласнених забудовником коштів перевищує 2 млрд грн.

2. "Еліта-Центр"

Постраждало понад 1,7 тис. чоловік. Серед інвесторів було декілька високопосадовців та відомих особистостей столиці.
Протягом 2004-2005 років люди укладали договори з "Еліта-Центр" про пайову участь у зведенні будинків у різних районах Києва. Вартість квадратного метра житла становила від 3025 грн. У інших забудовників "квадрат" коштував 5-7 тис. грн. Обіцяли здати житло протягом року. Насправді будівництва не вели. Шахраї продавали житло в неіснуючих будинках. Так зібрали близько 400 млн грн.

У 2007 році у Швейцарії затримали Олександра Волконського – справжнє прізвище Шахов. Його вважають організатором будівельної афери. Через рік його передали в Україну і почали судити за привласнення коштів громадян. У квітні 2016 року змінили запобіжний захід із тримання під вартою на заставу в розмірі понад 384 млн грн із носінням електронного браслету.

В липні 2016 року він зник. Припускають - виїхав до Росії.

Читайте також: Максим Микитась: "Забудовники-аферисти б'ють по репутації усіх будівельників"

3. "Альянс"

У 2003 році на ринку будівництва житла Одещини почали інтенсивно розвиватися будівельні компанії: ТОВ "Альянс-Жилстрой" і ТОВ "Альянс-Висотбуд". Через два роки вони об'єдналися у корпорацію "Альянс".

За 5 років керівництво корпорації привласнило 500 млн грн, які мали піти на зведення 7 будинків соціального житла, частково профінансованого міськрадою. Впродовж 2009-2011 років компанія нічого не будувала, але продала 135 квартир на суму близько 33 млн. грн.

Інвесторам пропонують заселятися в квартири в інших домах. Вони відмовляються, коли дізнаються, що житло під заставою. Пікетують міську раду. Влада виділила фінансову допомогу. У 2015 році два 16-поверхові довгобуди здали в експлуатацію.

Від діяльності корпорації на будівельному ринку постраждало біля 2 тис. осіб.n

Обговорити проблемне будівництво Києва можна на форумі Domik.ua у розділі « Проблемне будівництво ».

Оцените статью
0 голосов

Читайте также

Инвестиции в свое будущее с безопасным ЖК DELREY

Инвестиции в свое будущее с безопасным ЖК DELREY

Безопасность и Комфорт: Почему следует обратить внимание именно на ЖК DELREY?

Безопасность и Комфорт: Почему следует обратить внимание именно на ЖК DELREY?

Специальное предложение на квартиры бизнес-класса в ЖК DELREY

Специальное предложение на квартиры бизнес-класса в ЖК DELREY

Поделитесь вашим мнением

Комментарии посетителей

2 комментария
Інженер• 
"..Поряд із великими будівельними концернами із доброю репутацією працюють і аферисти"....... В цих словах вся правда про бізнесовий клімат в Україні! Судячи із цієї статті, аферисти були не одинаки і ЗОВСІМ не бідні.!? Виходить, якщо толковий, грамотний інженер САМ, виходячи із знань, порядності-довіри збудує будинок 60-квартирний, то він "аферист". Факти кажуть про інше! Якраз корумповангі, великі організації паразитують на ринку і виробляють що хотять, користуючись БЕЗЗАКОННЯМ.. Спробуйте з ними судитися... Зпакони під себе просовують... Общим БАРДАК в будівництві.........Риба з голови.......
0+0
Якут• 
толковий, грамотний інженер Источник: domik.ua Это вы про себя? )
0+1
Сучасні шалє із морським краєвидом
Новенькі модернові будинки у затишному містечку на березі середземного моря серед мальовничих гір
Подробнее
+34624407828xxxx