Подать объявление

Отримання безкоштовної земельної ділянки

Отримання безкоштовної земельної ділянки
Кожен українець має право на отримання безоплатної земельної ділянки від держави. Головна умова — цільове використання землі — для будівництва дачі, житлового будинку, організації сільськогосподарської діяльності чи фермерського господарства.

Згідно зі статтею 121 Земельного кодексу України, фізична особа має право безкоштовно отримати від місцевої влади земельну ділянку, якою вона ще не користувалася.

Кожен має право на отримання землі державної чи комунальної власності. Розміри такого земельного наділу можуть бути наступними:

1. Для організації ферми та ведення господарства це земельний пай, розмір якого визначений для сільськогосподарських підприємств на території сільської, селищної чи міськради, де працює таке господарство. У випадку, якщо на території вказаних рад розташовуються кілька сільськогосподарських підприємств, земельний наділ визначають як середній по таких господарствах.

2. З метою організації та ведення селянського господарства особисто — не більше, ніж 2,0 га.

3. З метою організації садівництва — не більш 0,12 га.

4. Для зведення житлового дому та благоустрою присадибної ділянки у селах відводиться не більше 0,25 га, у селищах — не більше 0,15 га, у містах — не більше 0,10 га.

5. З метою будівництва дачного будинку — не більше 0,10 га.

6. Для будівництва гаража — не більше 0,01 га.

Відповідно до ч. 3 ст. 116 Земельного кодексу, українці можуть отримати земельну ділянку кожного з зазначених видів, але лише один раз.

Читайте також: Що робити, якщо місцева влада не встановила розмір податку на нерухомість

Відтак українські громадяни мають право безоплатно отримати від держави земельний наділ для будь-яких цілей, пов'язаних з будівництвом та веденням сільського господарства.

Для того, аби отримати землю, необхідно написати відповідну заяву в органи місцевої влади, у віданні яких перебуває земля.

Українці мають подати клопотання до районної, Київської чи Севастопольської міської держадміністрації або сільської, селищної, міськради за місцезнаходженням землі. У такому клопотанні прописуються цільове призначення наділу та його площа.

Також потрібно додати графічні документи, де зазначається бажана локація ділянки висновки конкурсної комісії (якщо земельна ділянка виділяється для фермерського господарства).

Читайте також: Боротьба за пляж: як люди протистоять самозахопленню узбережь

Усі види земельних наділів можуть бути надані також за рахунок запасних (резервних) земель. Це означає, що село чи селище мають запас розвитку за тими чи іншими напрямами.

Згідно зі ст. 19 Земельного кодексу, землі за цільовим призначенням діляться на 9 видів. У кожного виду є землі запасу, себто вільні земельні ділянки, не передані нікому у власність.

Такі землі не є окремою категорією земель, і у запасі вони можуть бути лише якщо
перебувають у державній чи комунальній власності.

Читайте також: «Все колгоспне — все моє: власники котеджів під Києвом захоплюють землі і стріляють у незваних гостей

Проте прописані у законі норми та їх застосування й функціонування на практиці — інколи різні речі, які суперечать одна одній.

Так, особа може віддавати перевагу тому чи іншому наділові, проте це не значить, що їй його передадуть у вільне користування. Майже завжди землі під Києвом чи у Києві виявляються зайнятими або їх нібито немає. Коли вони з'являються у резерві, їх нібито передають пільговим категоріям населення. Також у Земельному кодексі прописана норма, згідно з якою у наданні земельної ділянки може бути відмовлено.

Як з'ясував Domik.ua, головним аргументом виступає невідповідність локації наділу вимогам закону — генеральному плану населеного пункту чи схемам землеустрою.

Оцените статью
0 голосов

Читайте также

Купите бассейн в землю и превратите свой двор в оазис наслаждения!

Купите бассейн в землю и превратите свой двор в оазис наслаждения!

Антон Мирончук: Как «MOLODIST» вошла в ТОП застройщиков Киевщины и какое жилье ищут украинцы

Антон Мирончук: Как «MOLODIST» вошла в ТОП застройщиков Киевщины и какое жилье ищут украинцы

Инвестиции в свое будущее с безопасным ЖК DELREY

Инвестиции в свое будущее с безопасным ЖК DELREY

1
Поделитесь вашим мнением

Комментарии посетителей

2 комментария
Oлександр• 
Чиновников надо в первую линию в ато.! Особенно с Закарпаття они там махинации землями знают как делать не только с контробандой и вообще доверия 0 0 0 к этим ублюдкам зажравшимся
0+1
Брок• 
мда вдолбите это дыбильным чиновникам .... а то что по 10 сот. земли положено это каждый знает.... особено бойцы АТО которые до сих пор не могут получить свои участки.....
-2+5
Реестр инвесторов на форуме Домика
Кнопка добавления в реестр расположена вверху каждой темы ЖК на форуме. Следите за продажами сами!
Подробнее