Як отримати компенсацію за збитки, завдані газопостачальною компанією
Споживачі мають самостійно контролювати якість та тиск газу і у разі змін – зменшення тиску, наявності стороннього запаху — потрібно викликати спеціалістів газопостачальної компанії. Адже при отриманні неякісних послуг за них можна не платити. Domik.ua з’ясував, у яких випадках можна не сплачувати за газ та як отримати компенсацію за завдані постачальником газу збитки.
Читайте також: Коли за опалення можна не платити
Згідно з постановою НКРЕ від 29.05.2003 № 476 газопостачальна компанія має на вимогу споживача провести перевірку якості газу та тиску. Організація має протягом 2 робочих днів у місті та 5 календарних днів у селі направити працівника для перевірки необхідних параметрів.
Якщо з’ясується, що тиск газу менший, ніж величина мінімально допустимого значення, що зазначається у нормативних документах на газові прилади, плата за газ з моменту подання заяви і до дня відновлення подачі газу з необхідним тиском не здійснюється.
Також постачальник газу зобов’язаний протягом п’яти днів опублікувати інформацію про результати щомісячної перевірки якості газу. Додатково може бути проведена перевірка за письмовою заявою споживача. Споживач має сплатити виконання перевірки, якщо показники палива відповідатимуть нормі. У разі невідповідності встановленим нормативам сплачує газопостачальна компанія.
При невідповідності параметрів якості газу нормативам, газопостачальник має провести перерахунок за газ за період з дня подання заявки споживачем до дати, коли газопостачальна організація відновила параметри якості газу.
Читайте також: Про закон, який дозволяє знизити вартість газу для населення
У разі незгоди споживача з результатами перевірки він має право звернутися до суду для врегулювання цього питання.
Постачальник газу при наданні неякісних послуг має усунути виявлені недоліки за власний кошт.
У випадку безпідставного припинення газопостачання копанія відшкодовує споживачу збитки. Сума збитків вираховується, виходячи з фактичного середньогодинного використання газу за останній розрахунковий період, кількості годин перерви та цін на газ , що діяли в період припинення газопостачання.