Які будинки у Києві можуть залишитися без гарячої води через борги
Зокрема, ПАТ «Київенерго» повідомляє, що у найближчий час через борги ЖЕО більше 200 столичних будинків можуть залишитися без гарячої води. Їхня заборгованість за теплоенергію перевищує 35 млн. грн.
Найбільші борги у житлово-експлуатаційних компаній, які обслуговують багатоповерхівки за такими адресами:
* вул. Юрія Кондратюка, 7
* бул. Лесі Українки, 11
* вул. Бастіонна, 5/13
* вул. Івана Кудрі, 30
* вул. Предславинська, 26А
* вул. Панаса Мирного,12
* вул. Академіка Богомольця, 2
* вул. Леоніда Первомайського, 3
* вул. Прирічна, 37
* вул. Верховинна, №№35,37
* вул. Маршала Малиновського, 11
* вул. Анрі Барбюса, 37/1
* вул. Академіка Туполєва, 15Г
Сумарна заборгованість експлуатаційних організацій, які обслуговують ці будинки та наразі не відреагували на попередження Компанії про відключення та пропозиції щодо реструктуризації боргів, сягає 14 млн грн.
Читайте також: Як уникнути практики відключення гарячої води у багатоквартирному будинку за борги, - думка киян
На сьогодні через порушення платіжної дисципліни кербудів та відсутність дій з вирішення проблеми заборгованості перед теплопостачальною компанією гарячу воду вже відключено 107 житловим будинкам. Їхній загальний борг перед ПАТ «Київенерго» перевищує 37 млн грн. З них найбільше – 13,8 млн грн – заборгували ЖЕО таких будинків:
* вул. Вишгородська, 45а/2, 45а/5, 45б/1, 45б/4
* вул. Княжий Затон, 9
* вул. Володимиро-Либідська, 16
* вул. Академіка Доброхотова, 24
* вул. Ежена Потьє, 9
* вул. Народного ополчення, 7
* вул. Миколи Матеюка, 4
* вул. Академіка Булаховського, 2
* вул. Предславинська, 34
* вул. Глібова, 5-7
Читайте також: У який термін законно припиняти постачання комунальних послуг у випадку несплати за ЖКП
Перш ніж відключити послугу боржнику, енергопостачальна компанія попереджає про наявність заборгованості, її розмір, наслідки й надає пропозиції щодо врегулювання боргу без відключення послуги. У тому випадку, якщо кербуд не реагує на пропозиції компанії, у терміни, вказані у попередженні, енергопостачальна компанія відключає гаряче водопостачання.
ПАТ «Київенерго» занепокоєне ситуацією зростання заборгованості експлуатаційних компаній житлового фонду столиці, адже у більшості випадків мешканці будинків сумлінно сплачують рахунки за теплові послуги. Водночас ЖЕО розраховуються за придбане тепло або частково, накопичуючи великі борги, або не розраховуються взагалі.
ПАТ «Київенерго», розуміючи складність ситуації, у якій можуть опинитися кияни, які своєчасно оплачують отримані послуги, пропонує клієнтам зайняти активну позицію у питанні захисту власних прав та, у випадку відсутності гарячої води, перевірити, чи є будинок у переліку боржників, яким відключена гаряча вода, на сайті «Київенерго».
За цим же посиланням можна отримати й інформацію, чи є будинок у переліку боржників, яким може бути відключена гаряча вода.
У випадку якщо гаряче водопостачання припинене через борги ЖЕО, кияни мають можливість з'ясувати у житлово-експлуатаційної компанії причини припинення гарячого водопостачання й надіслати письмовий запит до ЖЕО про наявність заборгованості за спожиту теплоенергію та її розмір. Також кияни можуть звернутися до КМДА або районних державних адміністрацій з проханням втрутитися у ситуацію.
Раніше Domik.ua розповідав, чи можуть арештувати майно споживача-боржника за комунальні послуги .
Обговорити зміну тарифів на гарячу воду в Україні можна на форумі Domik.ua .