Подать объявление

Заборгованість громадян за опалення загрожує колапсом енергосистеми – експерт

Заборгованість громадян за опалення загрожує колапсом енергосистеми – експерт
Зростання заборгованості населення за опалення та газ призводить до того, що у підприємств вимиваються обігові кошти, і вони не можуть своєчасно інвестувати в оновлення енергосистем.

Відтак, з кожним роком ситуація погіршується, взимку будуть нові, більш потужні прориви труб, заявив в ефірі радіостанції Голос Столиці експерт у сфері ЖКГ Інституту суспільно-економічних досліджень Дмитро Довженко.

Раніше Domik.ua писав, скільки будуть платити за газ споживачі, які відмовляються встановити лічильник палива .

Кияни заборгували Київенерго понад мільярд гривень. Більша частина суми – це борг за опалення і гарячу воду – 1,32 мільярда гривень, за електрику – понад 216 мільйонів гривень. За січень борг зріс на 350 мільйонів гривень, тобто на 34% від загальної суми заборгованості. Незважаючи на борги, з 1 березня будуть підвищені тарифи на електроенергію, в середньому на 25%, повідомляє Київенерго.

Про можливі наслідки зростання заборгованості громадян перед Київенерго радіостанція Голос Столиці поговорила з експертом у сфері ЖКГ Інституту суспільно-економічних досліджень Дмитром Довженком.

З аборгованість понад мільярд гривень і продовжує зростати. Якщо вона не буде погашена найближчим часом, до чого це може призвести?

— Це може призвести до відключення газу на котельнях або електростанціях в Києві, а далі – з усіма наслідками, що випливають. Це якщо глобально. Якщо ж для населення, то тут з опаленням ситуація наступна: як правило, в одному житловому будинку регулярно не платять відсотків 5-10, і в такому разі Київенерго ніяк не зможе відключити їх від опалення. Потрібно відключати цілий будинок, а цілий будинок відключити не можуть, тому багато людей цим користуються.

З гарячою водою всі інакше...

— Так, гарячу воду можуть відключити, перекрити лічильник у кожного в квартирі, тут є ризики. Але якщо у людини стоїть питання купити їжу або оплатити комунальні, звісно, вона купить їжу, а комунальні... ну, якщо відключать воду – то відключать, хоча б опалення буде.

Ч и не призведе це в майбутньому до того, що проблеми з опаленням будуть через дефіцит прибутку в тому ж Київенерго?

— У нас ця ситуація з року в рік. Таким чином вимиваються обігові кошти у підприємств, вони не можуть своєчасно інвестувати в оновлення системи, яка постійно прогниває. Тому з кожним роком буде дедалі гірше, взимку будуть нові, більш потужні прориви труб і так далі.

Читайте також: Скільки будуть платити за газ споживачі, які відмовляються встановити лічильник палива

Ч и може усе це вилитися у колапс системи?

— Владі потрібно більш активно працювати з компаніями. На цей рік на субсидії закладено понад 30 мільярдів, і якщо компанія бачить, що людина не може оплатити комуналку, вона має пропонувати їй звернутися за субсидіями. Повинні бути відповідні платежі, інакше ми залишимося без системи. Почнуться відключення, а потім і зупинки обладнання. В Україні є міста, в яких за борги просто посеред зими відключають газ або електрику. Люди не можуть оплатити комунальні послуги, компанії не можуть оплатити енергоносії, і зрештою постачальник енергоносія приходить і відключає. Усі залишаються без тепла – і хто платив, і хто не платив. І тут владі треба працювати так, щоб у людей була можливість мати гроші і сплатити комуналку, якщо ж ні – людина має взяти субсидію і оплатити ці послуги.

Я к влада працює в цьому напрямку?

— Ніби механізм субсидій зі скрипом працює – десь краще, десь гірше. Видача субсидій залежить від місцевої влади, і не скрізь пропускна здатність органів, що видають субсидії, дозволяє в потрібній кількості їх видавати. Не всі люди поінформовані про те, що буде з системою, якщо вони не будуть платити. І в цьому плані влада недопрацьовує.

Ч и адекватні зараз тарифи і майбутні їх підвищення?

— Якщо дивитися на рівень цін на енергоносії, відповідно до курсу долара, то зростання ціни відповідає курсу долара. Але ми не бачимо, в якому співвідношенні ці енергоресурси перетворюються на наше тепло – нам НКРЕ просто виставляє тариф, а як він сформувався, ніхто точно не знає, крім самого регулятора. Оцінити адекватність тарифів можна лише тоді, коли буде відкрита вся інформація.

Читайте також: У якій області України «теплі» кредити користуються найбільшою популярністю

Ч и можуть компанії реструктуризувати борги населенню?

— Так, люди можуть звертатися в компанію з питанням реструктуризації цих боргів. На сьогоднішній день це один з найоптимальніших варіантів отримання платежів для підприємств.

Раніше експерт з питань енергетики Юрій Корольчук в ефірі радіостанції Голос Столиці повідомив, що постійні конфлікти в уряді та парламенті призвели до того, що зиму Україна зустріне зі значним дефіцитом палива. Він також зазначив, що брак газу в сховищах може призвести до зриву поставок «блакитного палива» в країни Євросоюзу.

У свою чергу, керівник аналітичного департаменту Компанії Concorde Capital Олександр Паращій розповів про те, що Україна різко скоротила видобуток власного вугілля і газу, на 13% скоротилося і виробництво електроенергії. Паращій висловив упевненість в тому, що це призвело не тільки до проблем в економіці, а й до зриву осіннього опалювального сезону.

Оцените статью
0 голосов

Читайте также

Купите бассейн в землю и превратите свой двор в оазис наслаждения!

Купите бассейн в землю и превратите свой двор в оазис наслаждения!

Антон Мирончук: Как «MOLODIST» вошла в ТОП застройщиков Киевщины и какое жилье ищут украинцы

Антон Мирончук: Как «MOLODIST» вошла в ТОП застройщиков Киевщины и какое жилье ищут украинцы

Инвестиции в свое будущее с безопасным ЖК DELREY

Инвестиции в свое будущее с безопасным ЖК DELREY

1
Поделитесь вашим мнением

Комментарии посетителей

1 комментарий
іванович• 
Тарифні нарахування не є боргом.
0+1
Всі звіти про надійність новобудов безкоштовно
Обирайте новобудову в каталозі Білдконтролю та отримуйте звіт про її надійність. Це корисно.
Подробнее