Подать объявление

Змінено порядок примусового виконання рішень про стягнення заборгованості за ЖКП

Змінено порядок примусового виконання рішень про стягнення заборгованості за ЖКП
У Комунальному концерні «Центр комунального сервісу» розповіли, про нові правила стягнення заборгованості за комунальні послуги.

Як стало відомо Domik.ua , з 05.10.2016 р. відповідно до нових законів («Про виконавче провадження» та «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів») суттєво змінюється порядок примусового виконання рішень про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги.

Читайте також: За який розмір боргу можут забрати квартиру

Зокрема, з 5 жовтня 2016 року:

  • стягувач буде мати право самостійно звертатись до організації, яка здійснює боржнику виплату заробітної платні, стипендії, пенсії, для проведення відрахувань;
  • боржник не матиме можливості добровільного виконання рішення після відкриття виконавчого провадження;
  • із відкриттям виконавчого провадження боржник повинен сплатити не лише суму основного боргу, інфляційні втрати, 3% річних, судовий  збір, але і виконавчий збір у розмірі 10 % від суми боргу та відшкодувати авансовий внесок у розмірі не менше 2% від суми, що підлягає стягненню;
  • боржника зобов’язали подавати виконавцю вичерпну інформацію про власні доходи та майно, за невиконання чого законодавством передбачена відповідальність у вигляді накладення штрафів.

У 2017 році будуть введені чергові зміни в порядок. Так, з 5 січня 2017 року:

  • поряд із державними виконавцями примусове виконання рішень, зокрема, про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги, зможуть здійснювати  і приватні виконавці;
  • запроваджується єдиний реєстр боржників, що передбачає відкрите розміщення на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України відомостей про боржників;
  • знаходження особи в єдиному реєстрі боржників створить негативні наслідки для самого боржника, зокрема неможливість здійснювати відчуження (продаж, дарування і т.д.) майна через нотаріусів.

Читайте також: Наскільки реальна небезпека втратити житло за комунальні борги

«Якщо у споживача виникла заборгованість за житлово-комунальні послуги, задля уникнення негативних наслідків у подальшому та понесення додаткових витрат (сплата інфляційних витрат, 3% річних, судового, виконавчого збору, авансового внеску), можна укласти договір розстрочки та сплачувати борг рівними частинами », - повідомили в центрі комунального сервісу.

Дізнатися більше інформації про тарифи на житлово-комунальні послуги та висловити свою думку щодо цього питання, можна на форумі порталу Domik.ua в розділі « Все про ЖКГ в Україні ».

Оцените статью
0 голосов

Читайте также

Купите бассейн в землю и превратите свой двор в оазис наслаждения!

Купите бассейн в землю и превратите свой двор в оазис наслаждения!

Антон Мирончук: Как «MOLODIST» вошла в ТОП застройщиков Киевщины и какое жилье ищут украинцы

Антон Мирончук: Как «MOLODIST» вошла в ТОП застройщиков Киевщины и какое жилье ищут украинцы

Инвестиции в свое будущее с безопасным ЖК DELREY

Инвестиции в свое будущее с безопасным ЖК DELREY

1
Поделитесь вашим мнением
0 комментариев
Сучасні шалє із морським краєвидом
Новенькі модернові будинки у затишному містечку на березі середземного моря серед мальовничих гір
Подробнее
+34624407828xxxx