Подать объявление

Чому подвійний транш МВФ українцям не вигідний. Коментар економіста

Чому подвійний транш МВФ українцям не вигідний. Коментар економіста
Уряд сподівається отримати в 2016 році подвійний транш від МВФ.

Раніше Domik.ua повідомляв, що МВФ перевірить бюджет України на 2016 рік .
Фахівець відділу продажів боргових цінних паперів інвестиційної компанії Dragon Capital Сергій Фурса в ефірі радіостанції Голос Столиці пояснив, чому кредити фонду краще отримувати частинами.

Україна планує отримати в новому році відразу два транші від МВФ - по 1,7 млрд доларів кожен. З пропозицією об'єднати найближчі транші до фонду Міністерство фінансів планує звернутися найближчим часом. Про це повідомив заступник міністра фінансів Артем Шевальов.

За словами Шевальова, Мінфін також може ініціювати напрямок частини кредитних коштів не в резерви НБУ, а до держбюджету. Нагадаємо, що саме завдяки прийняттю бюджету на 2016 рік уряд розраховує на відновлення програми співпраці з МВФ.

Яка ймовірність отримати подвійний транш від валютного фонду вже на початку 2016 року, в ефірі радіостанції Голос Столиці повідомив економіст, фахівець відділу продажів боргових цінних паперів інвестиційної компанії Dragon Capital Сергій Фурса.

Читайте також: Що чекає на Україну, якщо МВФ не дасть грошей

Чому уряд хоче об'єднати два кредити МВФ, не чекаючи кожного окремо?

— По кожному траншу виставляються вимоги, і коли ви хочете отримати цей транш, для вас природнє бажання отримати його якомога швидше, без додаткових вимог. Тому тут немає нічого дивного, тим більше, що за графіком програми МВФ ці два транші повинні бути отримані вже в цьому році. Так що ми відстаємо від плану, і Мінфін хоче цей план наздогнати.

Шевчишин: без чергового траншу МВФ курс гривні буде падати

З аступник міністра фінансів зазначив, що гроші МВФ підуть не на поповнення золотовалютних резервів. На яку мету їх можуть направити?

— Думаю, у Мінфіну зараз немає причин віддавати гроші на бюджет, та й, швидше за все, МВФ не дасть зробити це. У нас є дефіцит бюджету 3,7% ВВП. Ми якось цей дефіцит будемо «затикати». Це в будь-якому разі будуть кредитні гроші. Чи будуть це гроші МВФ - не принципово.

Н аскільки небезпечний такий рівень дефіциту бюджету?

— Це нормальний дефіцит бюджету, до якого нас підштовхував МВФ, тому тут проблем з розбалансуванням не спостерігається. І так як дефіцит дійсно помірний, МВФ навряд чи дасть нам фінансувати бюджет.

Н аскільки велика ймовірність, що МВФ погодиться відразу два транші перерахувати?

— Шанси 50 на 50. А з погляду громадян України краще, щоб МВФ не погоджувався, тому що всі реформи, які відбуваються в країні, проводяться тільки тому, що фонд на це дає гроші. За один метр, образно кажучи, реформ дають один метр грошей.

Н ас і далі будуть підштовхувати до реформ і продовжувати фінансувати Україну, змушувати приймати непопулярні умови фонду?

— Так, тому що та ж податкова реформа до кінця не пройшла. МВФ логічно зараз продовжувати вимагати те, що намагався просувати Мінфін: це розширення бази, зниження оподаткування. Якщо ми ЄСВ істотно знизили і далі будемо знижувати, то розширення тієї ж бази не пройшло, надто багато застережень. Ну і плюс вже інші вимоги по прозорості, по боротьбі з корупцією. У новому меморандумі буде дуже широкий спектр питань.

П роект нової редакції меморандуму з МВФ поки не підписаний, бюджет буде доопрацьований тільки навесні. Коли ж чекати чергові транші від кредиторів?

— Спочатку приїде місія. Коли вона приїде, ми точно не знаємо, але я думаю, приблизно в січні. Місія посидить тут два тижні, подивиться, що ж ми такого наробили, і поїде, а потім, тижнів зо два, буде засідання правління фонду, і на цьому засіданні вже ухвалено формальне юридичне рішення про те, що нам гроші дають. Зрозуміло, що це раніше лютого не трапиться.

Раніше аналітик банківського сектора ICU Михайло Демків висловив думку, що «чорна смуга» у банківській сфері триватиме до середини наступного року.

«Я б чекав якогось плюса не раніше другої половини 2016 року. Тобто в окремі місяці ми побачимо плюс, але в довгостроковій перспективі, як сильний тренд, то це швидше друга половина 2016 року», — заявив експерт в ефірі радіостанції Голос Столиці.

Також варто зазначити, що незважаючи на зниження відтоку депозитів, розраховувати на відновлення системи кредитування без підтримки держави зараз не доводиться. Про це в ефірі радіостанції Голос Столиці заявив експерт Олексій Кущ.

«У найближчий рік, без участі держави в частині компенсації відсоткової ставки, відновити систему кредитування буде неможливо. На жаль, участь держави поки ніяк не обговорюється ні на експертному рівні, ні на рівні ВР, ні на рівні уряду, хоча це є ключовою умовою для відновлення кредитування», — сказав Кущ.

Оцените статью
0 голосов

Читайте также

Купите бассейн в землю и превратите свой двор в оазис наслаждения!

Купите бассейн в землю и превратите свой двор в оазис наслаждения!

Антон Мирончук: Как «MOLODIST» вошла в ТОП застройщиков Киевщины и какое жилье ищут украинцы

Антон Мирончук: Как «MOLODIST» вошла в ТОП застройщиков Киевщины и какое жилье ищут украинцы

Инвестиции в свое будущее с безопасным ЖК DELREY

Инвестиции в свое будущее с безопасным ЖК DELREY

1
Поделитесь вашим мнением

Комментарии посетителей

30 комментариев
хвост• 
U Полгода нам расказывали что МВФ обьеденит два транша и это будет хорошо. Теперь стало ясно, что никто этого делать не собирается и двойной транш сразу стал невыгодным а если мвф брльше ничего не даст, то нам раскажут как вредны кредиты))
-27+13
Антрон• 
это политика
-8+16
Сучасні шалє із морським краєвидом
Новенькі модернові будинки у затишному містечку на березі середземного моря серед мальовничих гір
Подробнее
+34624407828xxxx