Нормативи водопостачання та водовідведення у Києві
Згідно з документом, кияни, у яких в квартирі є водопровід, каналізація, централізоване водопостачання та велика ванна, проте не встановлено лічильник, платитимуть за холодну воду, виходячи з норми у 150 літрів на добу, або 4,5 кубометри на місяць. Цей норматив — диференційований та залежить від розміру ванни, наявності мийки та централізованої каналізації.
Читайте також: Як киянам дізнатися показники загальнобудинкових лічильників тепла
До речі, мешканці гуртожитків витрачають на добу вдвічі менше води, ніж мешканець квартири — 100 літрів. Якщо кияни живуть у приватному будинку з водопровідними мережами, каналізацією та ванною, а воду підігрівають за допомогою газового нагрівача, та не мають лічильника, то їхній добовий норматив — 210 літрів холодної води на добу (6,3 куб/міс).
У «Київводоканалі» кажуть, що нововведення актуальне лише для невеликої частки киян, котрі не мають ані квартирного, ані загальнобудинкового лічильника води (на сьогодні вони встановлені у 98,7% багатоквартирних будинків та у 75% квартир).
Раніше норми для мешканців квартир без лічильників становили 5,5 куб/міс на людину (новий норматив для квартир з каналізацією та централізованим гарячим водопостачанням — 4,5 куб/міс на людину).
Читайте також: Як у Києві борються з боргами по різниці у тарифах на комуналку
Квитанції з новими нормами прийдуть у кінці серпня. Відтак, мешканці квартири без лічильника при тарифі 10,24 грн за 1 кубометр води (вода та каналізація) платили 56,3 грн/міс, тепер вони платитимуть 46 гривень на місяць.
За словами голови постійної комісії Київради з питань ЖКГ Олександра Клюса, норму змінили через те, що раніше вона була надто завищеною. Таке нововведення стане вигідним споживачам без лічильника — вони не будуть переплачувати за воду.