Кияни вимагають зупинити незаконне будівництво на Звіринецькій горі
Як стало відомо порталу Domik.ua, на офіційному сайті Київської міської ради було розміщено петицію з проханням зупинити незаконне будівництво багатоповерхівки за адресою вул. Мічуріна, 44. Ця місцевість знаходиться в охоронній зані ландшафту, який може зазнати небезпечного зсуву земельної породи. Забудова відбувається на відстані 150 м від Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України, що суперечить накладеному мораторію ВРУ №850-VI, який спрямований на захист території ботанічного саду. Автор петиції Андрій Степаненко додає, що паспорт будівництва і дані щодо забудовника відсутні.
Звертаючись до місцевої влади, киянин просить перевірити законність забудови та вжити заходів щодо її припинення та демонтажу.
У тексті петиції йдеться: «Ми, мешканці Печерського району та всі члени громади міста Києва, небайдужі до його долі, вимагаємо від Київської міської державної адміністрації негайно вжити заходів щодо забезпечення дотриманням дії мораторію, встановленого Постановою Верховної Ради України від 13.01.2009 року №850-VI «Про невідкладні заходи зі збереження територіальної цілісності Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України», дотримання норм встановлених частиною 2 статті 5 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо виконання вимоги затвердженої містобудівної документації на місцевому рівні.
Зокрема, це стосується незаконного будівництва на земельній ділянці, що розташована за адресою: вул. Мічуріна, земельна ділянка 44 (кадастровий номер земельної ділянки 8000000000:82:102:0029), що в Печерському районі міста Києва, яка відома громадськості під назвою «Звіринецька гора».
Конфлікт із забудовником триває вже майже три роки. На протести місцевих жителів, на протести активістів з охорони навколишнього природного середовища, на заборону влади щодо припинення забудови даної земельної ділянки не за цільовим призначенням – забудовник не реагує.
Читайте також:Повний перелік проблемних багатоквартирних новобудов Печерського району в 2017 році
Мешканцям Печерського району та членам громади міста Києва стало відомо, що будівництво здійснюється без дозвільної документації на забудову та із порушеннями, а саме:
1. Порушено цільове призначення земельної ділянки. Ділянка призначена для будівництва і обслуговування житлового будинку – присадибна ділянка, а не для зведення багатоквартирного житлового будинку.
2. Порушено дію мораторію, а саме забудова відбувається за 150 метрів від меж земельної ділянки Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України. Тому, на даній земельній ділянці взагалі заборонено будь-яке будівництво, оскільки дана земельна ділянка належить до земель рекреаційного призначення. (Постанова Верховної Ради від 13.01.2009 року №850-VI).
3. Порушено дотримання генерального плану, як одне з завдань детального плану території, визначено й у ДБН Б 1.1.1-14:2012 "Склад та зміст детального плану території", пунктом 4.1. якого встановлено, що "детальний план розробляється з метою уточнення у більш крупному масштабі положень генерального плану населеного пункту тощо".
Київська міська рада, як орган місцевого самоврядування і як суб’єкт містобудування, в силу положень частини 2 статті 5 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» зобов’язана, в обов’язковому порядку виконувати вимоги затвердженої містобудівної документації на місцевому рівні, адже частиною 1 статті 8 цього ж Закону визначено, що планування територій здійснюється на державному, регіональному та місцевому рівнях відповідними органами виконавчої влади, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим та органами місцевого самоврядування, а частина 3 цієї статті передбачає, що рішення з питань планування та забудови територій приймаються сільськими, селищними, міськими радами та їх виконавчими органами, районними, обласними радами, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями в межах визначених законом повноважень з урахуванням вимог містобудівної документації. Такою містобудівною документацією, яка є чинною і тому обов’язковою до врахування міською радою, є Генеральний план міста Києва та проект планування його приміської зони на період до 2020 року, затверджений Рішенням КМР від 28 березня 2002 року N 370/1804 (далі – Генеральний план м. Києва до 2020 року).
4. Відсутнє погодження будівництва із Департаментом земельних ресурсів КМДА, які надають право на виділення земельних ділянок та права на забудову.
5. Відсутня дозвільна документація Державної архітектурної-будівельної інспекції України, а саме дозвіл/декларація на початок виконання будівельних робіт.
6. Об’єкт згідно Порядку надання та містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, знаходиться на земельній ділянці, що перебуває в межах архітектурної та археологічної охоронних зон та в зоні охоронюваного ландшафту, - знаходиться в межах Центрального історичного ареалу, вимоги, щодо проведення будівельних робіт – не дотримані.
7. Відсутній генеральний план та будівельний генеральний план, з відповідними погодженнями та відміткою про реєстрацію в базі даних містобудівного кадастру.
8. Відсутні історико-містобудівне обґрунтування та погодження Інституту археології України.
9. Відсутній паспорт будівництва та дані на ньому щодо забудовника, генеральної підрядної організації, яка здійснює забудову.
10. Порушено рішення Київської міської ради від 25.12.2008 N 1051/1051 "Про Правила благоустрою міста Києва". Відсутня Контрольна картка на тимчасове порушення благоустрою.
11. Порушено та не дотримано програму протизсувних заходів в місті Києві, адже ділянка знаходиться на землях рекреаційного призначення, де заборонена діяльність, що перешкоджає або може перешкоджати використанню їх за призначенням, а також негативно впливає або може вплинути на природний стан цих земель та сусідніх земельних ділянок. На землях природно-заповідного фонду згідно ст. ст. 7, 32 Закону України "Про природно-заповідний фонд України" забороняється будь-яка діяльність, яка негативно впливає або може негативно впливати на стан природних об'єктів чи перешкоджає їх використанню за цільовим призначенням. На території ботанічних садів забороняється діяльність, що не пов'язана з виконанням покладених на них завдань і загрожує збереженню колекцій флори.
Читайте також: Незаконне будівництво в Києві 2017: повний список за районами
Недотримуючись усіх встановлених норм на будівництво, законів та правил, прийнятих рішень Київської міської ради, як органу місцевого самоврядування, який здійснює контроль за дотриманням норм та правил щодо містобудування, рішень Верховної ради, забудовником планується побудувати багатоквартирний житловий будинок, що в свою чергу є незаконним, оскільки, у забудовника відсутні дозвільні документи, які видаються державними установами для здійснення будівельних робіт.
Тим паче багатоквартирного житлового будинку здійснюється в 150 метрах від розарію Національного Ботанічного саду імені Гришка, на крутій горі із зсувним схилом, що протирічить Постанові Верховної Ради України від 13.01.2009 року №850-VI «Про невідкладні заходи зі збереження територіальної цілісності Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України» та вимогам КМДА щодо містобудівних умов.
Як вбачається із приписів ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, зобов’язані діяти лише на підставі в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Замовчування даного інциденту може призвести до негативних наслідків, а будівельні та інші роботи можуть призвести до руйнування природно-ландшафтного фонду історичних ареалів.
Таким чином, будівництво за адресою: вул. Мічуріна, земельна ділянка 44 (кадастровий номер земельної ділянки 8000000000:82:102:0029), що в Печерському районі міста Києва має бути зупинене, а земельна ділянка на якій вже збудовано п’ять поверхів будівлі, приведена відповідно до цільового призначення земельної ділянки.
Тому, враховуючи все вищевикладене та з надією на Вашу підтримку, просимо Вас:
1. Перевірити законність будівництва багатоповерхового будинку на земельній ділянці № 44, по вул. Мічуріна у Печерському районі міста Києва.
2. Вжити заходів щодо припинення незаконного будівництва на земельній ділянці № 44, по вул. Мічуріна у Печерському районі міста Києва.
3. Вжити заходів щодо демонтажу незаконно зведеної будівлі на земельній ділянці № 44, по вул. Мічуріна у Печерському районі міста Києва, приведення її відповідно до цільового призначення», - пише на сайті електронних петицій Київської міської ради Андрій Степаненко.
Додамо, що петицію було розміщено на сайті 24 липня 2017 року. До кінця голосування залишилось 87 днів. Органи правління розглянуть петицію, якщо вона збере 10 000 голосів. Підписати звернення до міської адміністрації Києва можна за посиланням на сервіс петицій Київської міської ради.
Дізнатися більше про вірогідно незаконні новобудови можна на форумі проблемне будівництво.