Проект рішення про будівництво у Броварському парку відкликано
На засіданні Київради 14 травня мало бути розглянуте питання щодо подовження договору оренди земельної ділянки для ТОВ "Проектно-будівельна фірма "Будівельні інвестиції". Мета забудовника – "будівництво, експлуатація та обслуговування торгово-побутового комплексу ". Скандал викликало те, що ця ділянка знаходиться якраз у Броварському парку.
Жителі Лісового масиву, що межує з парком, звернулися до комісії з питань екологічної політики Київради з проханням призупинити розгляд цього питання та протидіяти будівництву в Броварському парку. Справа в тому, що цей парк разом з парком Кіото є захисною рекреаційною смугою між житловими будинками Лісового масиву та низкою промислових підприємств: Дарницьким заводом "Хімволокно", Дарницьким шовковим Комбінатом та заводом "Радикал". Останній уже протягом тривалого часу закритий, проте і надалі залишається одним з найбільш екологічно небезпечних об’єктів міста, на якому і досі зберігається неутилізована ртуть. У 2007 році тут навіть стався її вилив, у зв’язку з чим прокуратура Деснянського району порушила кримінальну справу.
Читайте також: Жителі Березняків відстояли озеро Тельбін. Будівництва не буде.
На щастя, скандальний проект рішення було відкликано з розгляду на сесії Київради і буде розглянуто постійною комісією з питань екологічної політики.
У контексті цієї ситуації, Domik.ua серйозно цікавлять декілька питань.
А якби люди не виявили ініціативу? Чи вистачило б совісті і розуму у депутатів Київради відмовити у вирубці парку і будівництві тут ТПК?
Що, якби сумнозвісних підприємств не було за парком? Які б тоді були підстави зупинити цей жахливий проект? Сам парк, як зелена рекреаційна зона, хіба не є причиною для заборони будь - якої забудови і нищення зелених насаджень? Як взагалі таке питання могло плануватися до розгляду?
Читайте також: Кияни протестують проти будівництва технопарку в Біличанському лісі
Ще до середини 90-х років минулого століття Київ дійсно був однією з найзеленіших столиць Європи, проте давно втратив таку славу. За останні ж десять років відбувається просто грандіозне за масштабами спотворення міста новобудовами. Без попереднього комплексного планування місцевості, без смаку, без сенсу. Під забудову вирубуються парки, висушуються озера, знищуються затишні двори. І це замість того, щоб розвивати місто вшир, забудовувати гектари мертвих промислових зон.
І хай там колишня влада - на те вона і "злочинна". А куди дивиться новий, молодий і сучасний мер? Хто, як не він, громадянин світу, має знати, як повинно виглядати європейське місто. І бути спроможним підібрати команду однодумців, людей, які люблять Київ і яким болить, те, що з ним роблять хвацькі ділки? Поки що, на жаль, бачимо здебільшого чиновників зі світоглядом "временщика" і діючими ми за принципом "після нас хоч потоп".
До речі, про європейську практику містобудування. У Скандинавії проекти забудови розробляються так, щоб не було зрубане жодне дерево, бо воно є спадком наступних поколінь. А про забудову парку не може бути навіть помислу. Скільки має пройти десятиліть (чи століть?), щоб українці дійшли до такого рівня свідомості і турботи про своє місто?
Автор: Людмила Чайковська, журналіст domik.ua
© domik.ua, 2015