Подать объявление

Проект рішення про будівництво у Броварському парку відкликано

Проект рішення про будівництво у Броварському парку відкликано
Завдяки активній позиції жителів Лісового масиву вдалося захистити Броварський парк. Чи надовго?

На засіданні Київради 14 травня мало бути розглянуте питання щодо подовження договору оренди земельної ділянки для ТОВ "Проектно-будівельна фірма "Будівельні інвестиції". Мета забудовника – "будівництво, експлуатація та обслуговування торгово-побутового комплексу ". Скандал викликало те, що ця ділянка знаходиться якраз у Броварському парку.

Жителі Лісового масиву, що межує з парком, звернулися до комісії з питань екологічної політики Київради з проханням призупинити розгляд цього питання та протидіяти будівництву в Броварському парку. Справа в тому, що цей парк разом з парком Кіото є захисною рекреаційною смугою між житловими будинками Лісового масиву та низкою промислових підприємств: Дарницьким заводом "Хімволокно", Дарницьким шовковим Комбінатом та заводом "Радикал". Останній уже протягом тривалого часу закритий, проте і надалі залишається одним з найбільш екологічно небезпечних об’єктів міста, на якому і досі зберігається неутилізована ртуть. У 2007 році тут навіть стався її вилив, у зв’язку з чим прокуратура Деснянського району порушила кримінальну справу.

Читайте також: Жителі Березняків відстояли озеро Тельбін. Будівництва не буде.

На щастя, скандальний проект рішення було відкликано з розгляду на сесії Київради і буде розглянуто постійною комісією з питань екологічної політики.

У контексті цієї ситуації, Domik.ua серйозно цікавлять декілька питань.

А якби люди не виявили ініціативу? Чи вистачило б совісті і розуму у депутатів Київради відмовити у вирубці парку і будівництві тут ТПК?

Що, якби сумнозвісних підприємств не було за парком? Які б тоді були підстави зупинити цей жахливий проект? Сам парк, як зелена рекреаційна зона, хіба не є причиною для заборони будь - якої забудови і нищення зелених насаджень? Як взагалі таке питання могло плануватися до розгляду?

Читайте також: Кияни протестують проти будівництва технопарку в Біличанському лісі

Ще до середини 90-х років минулого століття Київ дійсно був однією з найзеленіших столиць Європи, проте давно втратив таку славу. За останні ж десять років відбувається просто грандіозне за масштабами спотворення міста новобудовами. Без попереднього комплексного планування місцевості, без смаку, без сенсу. Під забудову вирубуються парки, висушуються озера, знищуються затишні двори. І це замість того, щоб розвивати місто вшир, забудовувати гектари мертвих промислових зон.

І хай там колишня влада - на те вона і "злочинна". А куди дивиться новий, молодий і сучасний мер? Хто, як не він, громадянин світу, має знати, як повинно виглядати європейське місто. І бути спроможним підібрати команду однодумців, людей, які люблять Київ і яким болить, те, що з ним роблять хвацькі ділки? Поки що, на жаль, бачимо здебільшого чиновників зі світоглядом "временщика" і діючими ми за принципом "після нас хоч потоп".

До речі, про європейську практику містобудування. У Скандинавії проекти забудови розробляються так, щоб не було зрубане жодне дерево, бо воно є спадком наступних поколінь. А про забудову парку не може бути навіть помислу. Скільки має пройти десятиліть (чи століть?), щоб українці дійшли до такого рівня свідомості і турботи про своє місто?

Автор: Людмила Чайковська, журналіст domik.ua

© domik.ua, 2015

Оцените статью
0 голосов

Читайте также

Купите бассейн в землю и превратите свой двор в оазис наслаждения!

Купите бассейн в землю и превратите свой двор в оазис наслаждения!

Антон Мирончук: Как «MOLODIST» вошла в ТОП застройщиков Киевщины и какое жилье ищут украинцы

Антон Мирончук: Как «MOLODIST» вошла в ТОП застройщиков Киевщины и какое жилье ищут украинцы

Инвестиции в свое будущее с безопасным ЖК DELREY

Инвестиции в свое будущее с безопасным ЖК DELREY

1
Поделитесь вашим мнением
0 комментариев
Всі звіти про надійність новобудов безкоштовно
Обирайте новобудову в каталозі Білдконтролю та отримуйте звіт про її надійність. Це корисно.
Подробнее