Подать объявление

На чию користь забудовників хочуть зобов'язати віддавати 1% квартир

На чию користь забудовників хочуть зобов'язати віддавати 1% квартир
Необхідність вирішення квартирної черги в Україні постала уже давно, проте жодна з державних програм не дає можливості забезпечити житлом усіх, хто цього потребує.

Як стало відомо Domik.ua, столична влада пропонує Верховній Раді України внести зміни до Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” і змусити забудовників віддавати 1% житла у будинках місту, далі ці оселі отримають пільговики.

Читайте також: У столичних новобудовах видаватимуть соціальне житло?

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати підтримали ініціативу заступника міського голови — секретаря Київради Володимира Прокопіва щодо звернення до Верховної Ради України стосовно внесення змін до Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” щодо пайової участі при житловому будівництві.

Наразі, згідно до ч.7 ст.40 ЗУ “Про регулювання містобудівної діяльності” органам місцевого самоврядування забороняється вимагати від замовника будівництва надання будь-яких послуг, у тому числі здійснення будівництва об'єктів та передачі матеріальних або нематеріальних активів, крім пайової участі на розвиток інфраструктури. Відповідно, існуючий механізм не може забезпечити повною мірою житлові права громадян, що потребують соціального захисту, зокрема учасників АТО, які мають першочергове право на забезпечення жилою площею.

Читайте також: Як захистити майнові права на квартиру в новобудові

Відповідний проект рішення покликаний вирішити це питання. Зокрема, документ передбачає положення, де замовник будівництва (інвестор) зобов'язується тимчасово 2022 року передавати безоплатно до комунальної власності відповідного населеного пункту частину житлових приміщень у спорудженому будинку в межах від 1 (одного) до 1,25 (одного цілого двадцяти п'яти сотих) відсотка від загальної площі житлових приміщень такого будинку. При цьому норми, що стосуються передачі пайової участі на розвиток інфраструктури (4% від кошторисної вартості житлового фонду, та 10% - нежитлового) зберігаються.

“Ми розуміємо, що 1% - не та цифра, яка дасть можливість повністю вирішити питання квартирної черги. Але ми хочемо вирішуючи одну проблему, не створювати іншу. Тому один відсоток — це така кількість, яка є посильною в даній економічній ситуації для забудовника. Я розумію, що зараз не найкращі часи обтяжувати бізнес, я читав і чув прогнози, що це зупинить будівництва і обвалить ринок. Але це лише спекуляції, адже самі забудовники запевняють, що ця норма суттєво не вплине на їхній бізнес. Тобто, ми зможемо мати квадратні метри, які допоможуть вирішити питання пільговиків, і при цьому не отримаємо велику кількість недобудів”, - зазначив заступник міського голови — секретар Київради Володимир Прокопів.

Також, за його словами, завдяки відповідному рішенню органи місцевого самоврядування отримають інструмент для вирішення проблеми квартирних черг. І не лише у столиці, де на обліку понад 67 000 сімей. А також у інших містах України. У Львові, до прикладу, на чергі- 26 000, у Харкові - 20 000 сімей.

Читайте також: Експерт: передача забудовниками 1% житла в житлофонд міста може спровокувати падіння ринку

Якщо брати загальну кількість квадратних метрів, що була здана в експлуатацію у столиці минулого року, при обов'язковому відрахуванні в 1%, місто може отримувати до 200 квартир — підрахували у профільних комісіях Київради.

“У цьому році у нас 30-ті роковини Чорнобильської катастрофи, понад 3000 чорнобильців очікують на вирішення квартирного питання. Також біля ста сімей-учасників АТО зі статусом “учасник бойових дій” стоять у черзі на отримання квартири. Звичайно, 1% не зможе вирішити всі проблеми, але ті 200 квартир, які ми отримаємо, зможуть суттєво допомогти пільговикам”, - зазначив депутат Київради Юрій Крикунов.

“Нам потрібно зрозуміти, що ми не представники політичних партій, ми представники громади, і повинні всі разом брати на себе відповідальність. Я особисто готовий взяти на себе відповідальність за кожну квартиру, яка буде розподілена. На сайті буде розміщено інформацію про те, яка родина і у зв'язку з якою причиною отримала дане соціальне житло. У випадку будь-якого зловживання в цьому напрямку, я готовий нести відповідальність. Я хотів би отримати партнерів у цьому питанні від кожної фракції, які будуть також готові нести за це відповідальність, і тоді ми зможемо зробити щось корисне для людей”, - наголосив Володимир Прокопів.

Читайте також: Яким забудовникам довіряють українці в 2016 році

Окрім того, у Проекті змін до закону буде прописано суттєве зменшення пайової участі на будівництво паркінгів. “Зараз її розмір, як і на будівництво нежитлових приміщень, — 10%. Тому не секрет, що їх зведення нині є нерентабельним, тому і маємо брак паркінгів у столиці. Думаю, зменшення пайової участі на будівництво цієї категорії нерухомості може суттєво зменшити навантаження на забудовників. Тим самим, автоматично підвищить рентабельність будівництва паркувальних майданчиків”, - додав Володимир Прокопів.

Зміни до Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” щодо пайової участі при житловому будівництві не поширюватимуть на багатоквартирні будинки, де умовами інвестиційного конкурсу уже передбачено передачу житлових приміщень.

Закон, з моменту прийняття, стосуватиметься всіх забудовників, які ще не ввели в експлуатацію будинок.

Згідно проекту документу, використання відповідних житлових приміщень встановлюють органи місцевого самоврядування. Процедура передачі в комунальну власність здійснюється за актом рішенням органів місцевого самоврядування протягом 2 місяців після введення будинку в експлуатацію.

Депутати із фракції “Всеукраїнське об'єднання “Батьківщина” запропонували прописати у Законі про містобудівну діяльність норму, яка забезпечить проведення громадських слухань містобудівної документації і відповідно унеможливить конфлікті забудови у столиці.

Відповідний проект рішення підтримали 74 депутати.

Читайте також: Як працює схема подвійних перепродажів квартир в новобудовах

Довідково: до пільгових категорій, яким держава конституційно гарантує забезпечення житлових прав, належать: інваліди війни, учасники Антитерористичної операції, сім'ї загиблих учасників АТО та Революції Гідності, поліцейські, потерпілі від стихійного лиха, потерпілі у зв'язку з аварією на ЧАЕС, евакуйовані з зони ЧАЕС, багатодітні родини тощо. Загалом, на обліку сьогодні перебуває понад 67 300 сімей.

Оцените статью
0 голосов

Читайте также

Купите бассейн в землю и превратите свой двор в оазис наслаждения!

Купите бассейн в землю и превратите свой двор в оазис наслаждения!

Антон Мирончук: Как «MOLODIST» вошла в ТОП застройщиков Киевщины и какое жилье ищут украинцы

Антон Мирончук: Как «MOLODIST» вошла в ТОП застройщиков Киевщины и какое жилье ищут украинцы

Инвестиции в свое будущее с безопасным ЖК DELREY

Инвестиции в свое будущее с безопасным ЖК DELREY

1
Поделитесь вашим мнением

Комментарии посетителей

5 комментариев
samson• 
Вообще проблему можно было решить гораздо проще. За городом, в черте, например типа под Броварами или похоже место, дать землю застройщикам. Без стягивания непосильных разрешений и взяток. построить малометражные квартиры, и дешевых материалов за счет застройщиков. А в хороших комплексах пусть покупают те кто умеет зарабатывать. Вот и все. Скажите где гарантия что эти товарищи, которые на халяву квартиру отхватили, не начнут вести себя антисоциально? Мне например такие соседи ни к чему. Ну есть конечно всякие люди, но как правило это факт. дальше если кватрира в хорошем комплексе, там есть оплата охраны, консъержа, парковки и т.п Может всем домом еще и за это им потом скидываться???? Вообще полное беззаконие.
0+1
Анна• 
А как будет решаться вопрос кому достанутся квартиры в дешевых панельках а кто отхватит себе квартиру в каком-нибудь мега-модном комплексе?
0+2
Сучасні шалє із морським краєвидом
Новенькі модернові будинки у затишному містечку на березі середземного моря серед мальовничих гір
Подробнее
+34624407828xxxx