Три переваги оформлення субсидії навесні
Щоб споживачі не накопичували борги та вчасно сплачували рахунки, влада спростила процедуру нарахування субсидій. І українці охоче подають заяви на отримання державної допомоги, адже нерідко вартість ЖКП перевищує місячний дохід сім'ї.
У грудні 2015 року судсидії отримували 4,6 млн сімей, проте експерти переконані, що до 2017 року компенсації знадобляться більшості українців через чергове підвищення тарифів на ЖКП.
Читайте також: Субсидія по-новому: як Мінфін перевірить пільговиків, і хто втратить знижок
Найбільше грошове навантаження споживачі відчували під час опалювального сезону, проте оформити субсидію можна і після того, як опалення вимкнули. Директор департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко, зазначає, що при оформленні компенсації навесні є кілька переваг.
«Перевага перша — за нових умов субсидія призначається на 12 місяців. З початком нового опалювального сезону — з 1 жовтня, оновлення субсидії відбудеться автоматично. Як правило, пік звернень за субсидіями припадає на початок опалювального сезону, як наслідок — черги і велике навантаження на працівників органів соціального захисту», - сказав Музиченко.
Читайте також: Хто не має права отримувати субсидію
За словами чиновника, якщо субсидія призначається в першому півріччі, то середньомісячний сукупний дохід визначається не за весь календарний рік. Це друга перевага. «Якщо звернутися до кінця поточного місяця, то субсидія буде призначена з початку цього місяця. Третя перевага — якщо вчасно платити за ЖКП і повідомляти органам соціального захисту про всі істотні зміни в сім'ї протягом року, в наступному травні субсидія на новий термін буде призначена без звернення громадянина», - зазначив Віталій Музиченко.