Україна стоїть на порозі крайнього зубожіння — ІНФОГРАФІКА
Domik.ua писав про доларові качелі та становище валютного ринку України. Та, здається, курс валюти ще не один раз вігукнеться українцям навіть у найнеобхідніших речах.
Методика формування споживчого кошика, на основі якого формується прожитковий мінімум, не змінювалася в Україні з 2000 року, повідомила завідуюча відділом досліджень рівня життя Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Людмила Черенько.
«Проблема в тому, що ціни дуже істотно росли, але індексація прожиткового мінімуму фактично не проводилася. Не було навіть коригування прожиткового мінімуму на інфляцію, яка вже відбулася, не кажучи вже про прогнозовану на наступний рік. І це призвело до того, що офіційно затверджений прожитковий мінімум менше фактичного в два рази », - сказала експерт.
Читайте також: Як ціни вдарили по гаманцю українців: інфографіка
За її словами, на перше липня нинішнього року офіційний прожитковий мінімум становив менше 1200 гривень, в той час як фактичний, розрахований в цінах ринку Міністерством соціальної політики, був більше в два рази — 2,5 тисячі гривень. Якщо брати офіційно затверджений розмір прожиткового мінімуму, то людей, що живуть за межею бідності в Україні, на 2014 рік налічувалося менше 7%.
«Але якщо говорити про фактичний прожитковий мінімум, то 28% населення України живуть нижче цієї межі», — зазначила Черенько.
Комментарии посетителей