Незаконне будівництво у Києві
Вирішити це питання можливо виключно з допомогою законодавчої ініціативи нардепів.
За словами депутата Київради від фракції «УДАР-Солідарність» Олександра Харченка, інколи народні обранці самі визначають недосконалі правила будівництва. Саме через це з'являється купа самобудів, які потім дуже складно легалізувати, і незаконних забудов, котрі руйнують підземні комунікації та порушують містобудівні норми.
Читайте також: Новий «хрестовий похід» Кличко: боротьба за Труханів острів
Причини будівельних скандалів криються у скасуванні урядом обов'язковості громадських слухань до початку будівельних робіт та запровадження мораторію на перевірки забудовників. Містяни дізнаються про будівельний майданчик по сусідству лише тоді, коли на подвір'я заїжджає екскаватор.
Майже усі дозвільні та правові відомства нічого не роблять, аби попередити незаконне будівництво або ефективно з ним боротися. Міліція і суди можуть, але чомусь не зупиняють зведення самобудів.
Читайте також: Клеймо "незаконне будівництво": що робити інвесторам?
Харченко запевняє, що голова КМДА Віталій Кличко інколи перевищує свої повноваження задля заборони незаконного будівництва у Києві. Таким чином було повернено у власність київської громади 35 ділянок землі. Деяким ділянкам було надано статус зеленої зони - такі заходи наперед убезпечили їх від незаконних забудов.
Комментарии посетителей