Які державні програми доступного житла діють у 2016 році в Україні і як забезпечити житлом громадян
Так, у 2016 році діє “Державна цільова соціально-економічна програма будівництва (придбання) доступного житла на 2010 - 2017 роки”. Згідно з умовами програми, громадянин сплачує 70 відсотків вартості площі доступного житла, а держава сплачує 30% вартості.
Як стало відомо Domik.ua, на сайті Мінрегіону зазначено, що існує ще одна програма забезпечення молоді житлом, за умовами якої молодим сім’ям та одиноким громадянам надається кредит на будівництво чи реконструкцію житла терміном до 30 років. Позичальник, який не має дітей, сплачує кредит з відсотковою ставкою у розмірі 3% річних суми зобов'язань за кредитом; позичальник, який має одну дитину, звільняється від сплати відсотків за користування кредитом.
Ознайомитися з деталями реалізації програм забезпечення громадян житлом можна на сайті Мінрегіону .
Також діє програма з Державного пільгового кредитування індивідуальних сільських забудовників на будівництво (реконструкцію) та придбання житла в рамках бюджетної програми «Власний дім».
Читайте також: Коли припинить дію держпрограма «Власний дім» для жителів села
Однак, вказані програми, діють тільки юридично, а фактично заморожені через нестачу коштів чи реалізуються лише у деяких регіонах. Тому проблема забезпечення житлом громадян не вирішується у повному обсязі, і українці пропонують свої шляхи вирішення питання.
На сайті петицій до Президента Україні зареєстроване прохання розробити дієву програму для громадян, які через житлові проблеми змушені орендувати квартири та будинки. Автор петиції Андрій Побігущий переконаний, що родини сплачують великі кошти на оренду житла. “ Пропоную розробити Програму про надання таким родинам житла під виплату щомісяця без відсотків. Так як вони платили би за орендовану квартиру чи будинок. Чи Программу надання грошової допомоги на придбання житла теж без відсотків, чи під мінімальний відсоток!”, - йдеться у петиції.
Підтримати звернення можна на сайті — https://petition.president.gov.ua/petition/23722 протягом 86 днів. Для того, щоб звернення було розглянуто, його мають підтримати більше 25000 громадян.