Які ЖЕКи залишаться працювати в Києві
В процесі реформування функції ЖЕКів з обслуговування будинків будуть виконувати управляючі компанії чи ОСББ, створені у багатоповерхових будинках.
Проте заступник голови КМДА Петро Пантелеєв зазначив, що ЖЕКи не будуть ліквідовані. У подальшому в столиці залишаться лише ті ЖЕКи, що гідно зможуть витримати конкуренцію, надаватимуть якісні послуги та боротимуться за свого клієнта. При чому йдеться не лише про комунальні ЖЕКи, а й про приватні, які сьогодні обслуговують близько 40% житлових будинків Києва.
Читайте також: Як створити ОСББ у багатоквартирному будинку
Чиновник зазначив, що й після 1-го липня поточного року в усіх мешканців багатоповерхівок залишиться право створювати ОСББ, яке принципово не слід ототожнювати з ЖЕКом.
«ОСББ ми можемо сприймати, як таку собі «верховну раду» будинку, а ЖЕК – це обслуговуюча організація, що ремонтує труби, прибирає в під’їзді тощо. Не обов’язково, що після створення ОСББ ЖЕК зникає. Можна залишити ЖЕК, найняти інше підприємство або займатися самостійно обслуговуванням. У столиці близько 900 ОСББ, половина з яких продовжує наймати ЖЕК для прибирання, обслуговування мереж тощо», – розповів він.
За словами Петра Пантелеєва, за діючим законом з 1-го липня органи місцевого самоуправління мають організувати та провести конкурс для тих будинків, де немає ОСББ.
«Але поки законодавчої бази для цього немає, підзаконні акти не розроблені, тому ми звернулися до Верховної Ради України з пропозицією відтермінувати цей процес», – підкреслив Петро Пантелеєв.
Читайте также: Как будут выбирать управляющие компании для обслуживания домов, в которых нет ОСМД
Як стало відомо Domik.ua, створити ОСББ можна і після 1-го липня, а ЖЕКи різних форм власності поступово мають формувати ринок послуг. «З ЖЕКами відбуватиметься конкурентна історія, адже якість послуг – це продукт конкуренції. На жаль, повноцінний ринок послуг у Києві наразі відсутній. Якщо з’являтиметься організований власник будинку, люди долучатимуться до вибору організації за різними параметрами: ціна, якість та інше, то підприємства конкуруватимуть один з одним. Хто не витримуватиме конкуренції, просто буде зникати, а хтось навпаки – розвиватиметься й розширюватиме свою активність. Будьмо готові до того, що цей процес тривалий і пришвидшувати його штучно просто неприпустимо», – підсумував Петро Пантелеєв.