Подать объявление

Кілька фактів щодо вчасної оплати житлово-комунальних послуг

Кілька фактів щодо вчасної оплати житлово-комунальних послуг
В Міністерстві розвитку громад та територій України дали роз'яснення щодо сплати комунальних послуг під час карантину.

Як стало відомо порталу Domik.ua, 7 квітня 2020 року прес-служба Міністерства розвитку громад та територій України на офіційному сайті подала інструкцію щодо сплати комунальних послуг. Крім того, в міністерстві пояснили, чому саме під час карантину так важливо розраховуватись за послуги вчасно. 

«Під час карантину в Україні всі підприємства сфери ЖКГ працюють безперебійно та надають послуги, необхідні для комфортного перебування людей вдома.

Але мало хто замислюється, що у підприємств житлово-комунальної сфери зросли витрати  на дезінфекцію та забезпечення засобами індивідуального захисту своїх працівників, збільшився обсяг побутового сміття та додалось роботи по прибиранню багатоквартирних будинків.

Таким чином, витрат у підприємств стало більше, а головне джерело надходжень підприємств залишилося тим самим – платежі споживачів. Тому для забезпечення стабільної роботи житлово-комунального сектору вкрай важливо розраховуватися вчасно!

Зверніть увагу! Щоб допомогти громадянам вчасно розраховуватися під час карантину, Уряд збільшив державну допомогу на оплату житлово-комунальних послуг. 25 березня 2020 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 247 «Про особливості надання житлових субсидій», якою передбачено спрощення порядку надання житлової субсидії та запроваджено додаткову компенсацію витрат на оплату комунальних послуг. Згідно з цим нормативно-правовим актом Уряд постановив:

  • забезпечити призначення житлової субсидії на наступний період усім домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному періоді 2019‒2020 років, без заяв громадян про призначення житлових субсидій;
  • призначати житлову субсидію громадянам, які були звільнені з роботи в період карантину, відповідно до пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України і зареєструвалися в службі зайнятості як безробітні;
  • заборонити на період карантину припинення надання житлових субсидій у випадках, передбачених Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848, крім обставин, що унеможливлюють надання житлової субсидії, зокрема у разі переїзду домогосподарства в інше житлове приміщення (будинок) або у разі смерті одинокої особи;
  • на період карантину проводити розрахунок житлових субсидій з урахуванням збільшених на 50 відсотків соціальних нормативів, у межах яких надається субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, що встановлені підпунктами 2 – 6 пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 (соціальні нормативи користування послугами з централізованого водопостачання, постачання гарячої води, централізованого водовідведення, газопостачання і електропостачання для побутових потреб (окрім опалення)).

Оцените статью

Читайте также

Последние новости со строительной площадки ЖК «Компаньон»
Последние новости со строительной площадки ЖК «Компаньон»
Специальная ипотечная программа от группы компаний KSM-GROUP
Специальная ипотечная программа от группы компаний KSM-GROUP
Варианты 1-комнатных квартир от компании «Киевгорстрой»
Варианты 1-комнатных квартир от компании «Киевгорстрой»
Поделитесь вашим мнением
0 комментариев