Подать объявление

Мораторій продовжено: банки до вересня нинішнього року не відбиратимуть квартири через борги за валютною іпотекою

Мораторій продовжено: банки до вересня нинішнього року не відбиратимуть квартири через борги за валютною іпотекою
Верховна Рада ухвалила низку законів щодо реструктуризації валютних кредитів та конвертувала позики в іноземній валюті у гривню.

Як стало відомо порталу Domik.ua, 13 квітня 2021 року Верховна Рада під час позачергового засідання у другому читанні та в цілому ухвалила законопроєкти щодо реструктуризації валютних кредитів — № 4475; 4398 і 4399. 

Зокрема документ № 4475 вносить зміни до Закону України «Про споживче кредитування» (щодо кредитів, наданих в іноземній валюті). Депутати продовжили дію мораторію, що забороняє банкам стягувати майно громадян України, надане як забезпечення за кредитами в іноземній валюті, ще на 5 місяців. Тобто до вересня 2021 року. 

Нагадаємо, мораторій був введений у 2014 році для захисту валютних позичальників, коли через кризу і різку девальвацію вони не мали змоги платити за кредитом. 6 жовтня 2020 року Президент України Володимир Зеленський підписав закон, яким продовжив відстрочення на стягнення майна через борги за доларовими кредитами на 6 місяців (до 21 квітня 2021 року). Такі заходи повинні були захистити житло українців, фінансове становище яких могло погіршитися через коронавірус та запровадження карантину. Продовження мораторію негативно оцінили у Національному банку України. Там заявили, що це впливатиме на розвиток програми доступної іпотеки, адже банки не будуть зацікавлені видавати нові кредити на придбання нерухомості. 

Читайте також: Валерій Майборода: ексклюзивне інтерв'ю про доступну іпотеку під 7%

Крім того, законопроєкт № 4475 передбачає реструктуризацію непогашених споживчих кредитів і їхню конвертацію у гривню. Неустойки (штрафи і пеня), сплачені до проведення реструктуризації, зараховуються як сплата залишку суми кредиту та відсотків. Також відсоткова ставка за кредитом після проведення реструктуризації не зможе бути збільшена, лише знижена. 

У пояснювальній записці зазначається, що законопроєкт спрямований на захист фізичних осіб, які отримали споживчі кредити в іноземній валюті, від зловживань із боку кредитодавців. Він має сприяти відновленню платоспроможності позичальників, які не змогли своєчасно здійснювати платежі за цими кредитами. За словами авторів документа, позики в іноземній валюті часто надавались для придбання квартир, тому законопроєкт забезпечує додаткові законодавчі гарантії захисту конституційного права на житло.

Про житлові кредитні програми фінансових установ можна прочитати на форумі Які банки зараз реально кредитують або видають іпотеку?

Інформаційно-аналітичний відділ Domik.ua

© domik.ua, 2021

Оцените статью
0 голосов

Читайте также

Присвоение кадастрового номера земельному участку: как сделать правильно

Присвоение кадастрового номера земельному участку: как сделать правильно

Как мы строим «Новую Англию» в течение года войны

Как мы строим «Новую Англию» в течение года войны

Весенние скидки в «Новой Англии» -19% на квартиры в доме «Престон»

Весенние скидки в «Новой Англии» -19% на квартиры в доме «Престон»

Поделитесь вашим мнением
0 комментариев
Каталог відгуків про будинки Києва
Знайдіть свій будинок та розкажіть про нього. Що подобається, а що ні? Допоможіть тим хто шукає житло
Подробнее