Незаконні багатоквартирні новобудови Святошинського району в другому півріччі 2017 року
Портал Domik.ua проаналізував актуальну інформацію щодо законності багатоповерхових житлових новобудов згідно з даними Міжвідомчого центру моніторингу забудови міста Києва. Статусом самочинного будівництва наділено чотири об’єкти, які були визнано незаконними новобудовами на початку року, про що було опубліковано в попередньому огляді законності забудов Святошинського району. Аналітичний відділ порталу Domik.ua нагадує, що статус незаконності на сайті моніторингу мають ті житлові забудови, що помічені на мапі червоним кольором.
На сайті містобудівного кадастру Києва, підпорядкованому КМДА, статус «самовільне будівництво» отримали такі новобудови:
1. Житловий комплекс за адресою вул. Святошинська, 1. Ймовірно, місцезнаходження об'єкта неправильно вказане на мапі центру моніторингу, оскільки тут розташований ринок «Територія мінімальних цін». У документах Вищого господарського суду України зазначено, що незаконне будівництво житлового комплексу ведеться не на вулиці, а на площі Святошинській, 1. Замовником будівництва проблемної забудови виступає ЗАТ «МЖК «Академмістечко». Виходячи з даних про забудовника та можливій помилці у адресі (площа, а не вулиця), можна вважати, що на сайті моніторингу відмічено молодіжний житловий комплекс «Академмістечко». Як аргумент, фотографії будівлі на сайті міжвідомчого центру збігаються зі знімками новобудови в обговореннях на порталі Domik.ua.
Запитати про законність забудови, дізнатись про стан будівництва зараз і поспілкуватись із інвесторами можна на форумі ЖК «Академмістечко».
Читайте також: Незаконні багатоквартирні новобудови Оболонського району в другому півріччі 2017 року
2. Житловий комплекс «Сосновий бір» розташований на перетині вулиць Олевська, Бахмацька та Клавдієвська. Згідно з даними міжвідомчого центру, будівництво без дозвільних документів відбувається під керівництвом ТОВ «Укоінвестбуд». Щодо порушення містобудівних вимог на об’єкті проводиться досудове розслідування. Новобудову не допускають до введення в експлуатацію.
Дізнатися детальну інформацію про хід будівництва та проблеми, пов’язані із ним, або поспілкуватися з мешканцями комплексу можна на форумі ЖК «Сосновий бір».
3. Житловий комплекс за адресою вул. Володимира Покотила, 6. На сайті центру моніторингу вказано, що цільове призначення відповідної земельної ділянки – «Будівництво житлового комплексу з вбудованими приміщеннями соціально-побутового призначення, прибудованими приміщеннями кіноконцертного залу та підземним паркінгом». Інформація про забудовника відсутня на мапі міжвідомчого центру. Відомо, що будівництво ведеться без дозвільної документації та з порушенням містобудівних вимог.
4. Житловий комплекс «Маргарита» будується за адресою вул. М. Булгакова, 12. За інформацією реєстру, тут відбувається «реконструкція будівлі під торгово-розважальний центр із приміщеннями адміністративного призначення та підземним паркінгом». Забудовником цього житлового комплексу виступає ТОВ «УК Сіті Груп». За фактом самочинного будівництва у 2014 році відкрито кримінальне провадження.
Докладну інформацію про комплекс та його забудовника, фотографії з будівельного майданчика шукайте на форумі ЖК «Маргарита».
Читайте також: Незаконні багатоквартирні новобудови Деснянського району в другому півріччі 2017 року
Примітка
На сайті Міжвідомчого центру моніторингу забудов міста Києва, згідно з яким портал Domik.ua публікує дані про незаконні забудови, червоним кольором виділяють ті новобудови, котрі отримали статус «самовільне будівництво». Саме такі будівельні об'єкти портал аналізує та публікує у серії матеріалів про незаконні забудови.
На мапі моніторингу новобудов зображено багатоквартирні забудови та інші об'єкти, котрі мають різний статус законності та ступеня офіційної законодавчої перевірки. Помаранчевий колір відмітки житлових комплексів та будинків обраний для статусу «не рекомендовано, додатково опрацьовується». Сірим кольором виділяють будівельні об'єкти, котрі знаходяться у статусі «на опрацюванні». Проекти забудови, котрі отримали статус «законне будівництво» помічені на карті зеленим кольором. Новобудови, які не позначено на сайті моніторингу і повністю відсутні – можуть мати як законний, так і незаконний статус. Перед спілкуванням з відділом продажу та поїздкою на будівельний майданчик, слід перевірити проблемність об'єкта та знайти максимум корисної інформації про новобудову та її представників. У пошуку допоможуть рекомендації з матеріалу «Безпечна інвестиція: що можна дізнатися про забудовника і його житловий комплекс в Інтернеті».
Ознайомитись з повним переліком об'єктів самовільного будівництва станом на друге півріччя 2017 року можна у цій публікації.
Знайти житло від забудовника в столиці за допомогою зручного сортування новобудов за місцем знаходження, ціною, классністю, готовністю об'єкта можна у розділі житлових комплексів Києва.
Обрати новобудову для інвестування можна і серед переліку компаній, що ведуть свою діяльність у столиці та інших регіонах. Актуальний перелік забудовників Києва знаходиться за посиланням.
Ознайомитись із повним переліком незаконних новобудов Києва та поспілкуватись із постраждалими інвесторами можна відвідавши форум «Проблемне будівництво».
Обрати надійного забудовника у незалежному голосуванні, повідомити або дізнатися про нове будівництво, прослідкувати за ситуацією на майданчиках довгобудів, познайомитись із мешканцями готових будинків та інвесторами комплексів на різних етапах готовності – це та багато іншого можна знайти на форумі нерухомості порталу Domik.ua.