Подать объявление

Оформлення спадщини: як визначається місце відкриття спадщини

Оформлення спадщини: як визначається місце відкриття спадщини
Місцем відкриття спадщини вважається останнє місце, де проживав спадкодавець.

Портал Domik.ua з'ясував, як визначається місце відкриття спадщини.

Згідно з першою та другою частиною ст. 1221 Цивільного кодексу України, якщо про останнє місце проживання спадкодавця нічого не відомо, то спадщина відкривається там, де знаходиться нерухоме чи рухоме майно спадкоємця або його основна частина.

Згідно із порядком вчинення нотаріальних дій нотаріусом України, який затвердило Міністерство юстиції 22 лютого 2012 року наказом № 296/5, місце відкриття спадщини можна підтвердити такими документами:

  • довідкою, яку надала житлово-експлуатаційна організація або житлово-будівельний кооператив, що підтверджує реєстрацію та постійне місце проживання спадкодавця;
  • записом у будинковій книзі про реєстрацію та постійне місце проживання спадкодавця в квартирі будинку;
  • довідкою із адресного бюро;
  • довідкою з райвійськкомату про те, що до моменту його призову на службу він проживав за відповідною адресою.

Цікаво, що за допомогою лише свідоцтва про смерть не можна підтвердити місце відкриття спадщини.

Читайте також: Як можна по-новому оформити спадок українцям в 2016 році

У разі відсутності у спадкоємця документів, які можуть підтвердити місце відкриття спадщини, він може встановити місце відкриття спадщини в судовому порядку. Таким чином, місце відкриття спадщини буде підтверджуватись копією рішення суду, яке набрало чинності. Такий механізм прописаний у в пункті 1, главі 10, розділі ІІ порядку.

Якщо останнім місцем проживання спадкодавця була іноземна держава, але у нього є майно на території України, то місце відкриття спадщини визначатиметься відповідно до Закону України «Про міжнародне приватне право». Згідно із статтею 70 цього закону спадкові відносини регулюються з урахуванням положень статей 71, 72 закону правом держави, яка була останнім місцем проживання спадкодавця. Якщо спадкодавець не обрав у заповіті право держави, громадянином якої він є, а після складання заповіту змінив громадянство, вибір права спадкодавцем буде вважатися недійсним. У статті 71 вищезазначеного закону про те, що спадкування нерухомого майна регулює та держава, на території якої знаходиться майно спадкодавця, а майно, зареєстроване в Україні, регулюється українським правом.

Дізнатися більше про механізм вирішення питань спадкування можна на форумі порталу Domik.ua в розділі « Юридична консультація ».

Оцените статью
0 голосов

Читайте также

Как мы строим «Новую Англию» в течение года войны

Как мы строим «Новую Англию» в течение года войны

Весенние скидки в «Новой Англии» -19% на квартиры в доме «Престон»

Весенние скидки в «Новой Англии» -19% на квартиры в доме «Престон»

Зачем нужен дизайн интерьера?

Зачем нужен дизайн интерьера?

2
Поделитесь вашим мнением
0 комментариев
Купуй квартиру на Domik.ua
Широкий вибір квартир від власників, забудовників та ріелторів
Подробнее