У Львові будівельники та власники ринків не дотримуються елементарних правил протипожежної безпеки
Головне управління МНС України в Львівській області стурбоване забезпеченням пожежної безпеки на об’єктах різних форм власності. Про це на нараді з підведення підсумків роботи структурних підрозділів Головного управління МНС України в Львівській області за І-ий квартал 2007 року зазначив заступник начальника ГУ – начальник управління наглядово-профілактичної діяльності Олександр Комах. Про це Західну інформаційну корпорацію повідомила прес-служба ГУ МНС України у Львівській області.
На сьогоднішній день особливо непокоїть стан пожежної безпеки на об’єктах з масовим перебуванням людей, а саме – на ринках області, – зазначив Олександр Комах. Будівництво та розміщення численних торгових павільйонів, яток та складських приміщень на стихійних ринках проводиться без погодження проектної документації, дотримання елементарних норм та правил пожежної безпеки, що своєю чергою може призвести не тільки до знищення майна у вогні, але і до травмування та загибелі людей під час пожеж!
Серед основних порушень рятувальники називають недотримання нормативних відстаней, відсутність проїздів та зменшення ширини проходів між павільйонами, порушення вимог нормативних документів при монтажі та експлуатації електрообладнання та електромереж, відсутність первинних засобів пожежогасіння.
Серед фактів ігнорування питань забезпечення безпеки на ринках Львівщини рятувальники зазначають продовження, незважаючи на відповідну заборону, незаконного будівництво авторинку «Автосвіт» у Львові по вул. Перфецького. Всупереч вимогам законодавства будівельники та власники ринку не представили на розгляд жодних проектів та не отримали, відповідно, позитивних висновків від ГУ МНС України в Львівській області. Така ж ситуація склалася відносно ринку ТзОВ «Біля універмагу», що розташований поруч з універмагом «Львів». Ще другого квітня, зважаючи на ігнорування неодноразових попереджень та відтермінування для усунення недоліків, працівникам ДПН все ж таки довелось винести постанову на закриття цього закладу, адже це – об’єкт з масовим перебуванням людей. Незважаючи на вжиті заходи, зазначені ринки продовжують працювати з порушенням усіх законодавчих актів.
Виникнення пожеж на ринках тягне за собою численні людські жертви. Можемо пригадати ще зовсім свіжий випадок – вибух у приміщенні кафе «Динамо» на території центрального ринку Ялти. Результат необережного поводження з вогнем та нехтування засторогами рятувальників – 16 постраждалих, з яких троє потрапили до реанімації у важкому стані.
Пожежа на будівельному ринку у Митищинському районі Підмосков’я забрала 6 життів, а жертвами необережності на одному з ринків Індії у квітні минулого року стало близько 100 (!) осіб. Щільна забудова значно ускладнила роботу рятувальників та медиків під час вибуху на ринку «Євразія» у російській столиці. Хвилини, а можливо навіть і секунди, вирішували долі 8-ми загиблих та понад 30-ти поранених відвідувачів.
Невже необхідно чекати масштабної трагедії у Львові, аби нарешті підприємці та будівельники замислилися над питаннями забезпечення протипожежного захисту?