На Українській універсальній біржі з січня 2015 року діє спеціалізований майданчик “Біржа банківської застави”. Тут під час торгів буде продано заставне та конфісковане майно.
Також читайте: Як забиратимуть житло за комунальні борги
У банківській сфері накопичилось багато нереалізованих активів: побутова техніка, будинки, квартири, автівки, земельні ділянки, квартири. На біржі буде надаватись інформація про товари для реальних покупців. Не поодинокі випадки, коли заставне чи конфісковане майно відчужується банком без згоди власників. Що робити, аби не потрапити у таку ситуацію звичайному громадянину?
Низка заходів щодо уникнення відчуження майна банком
1. Що робити власнику майна, що знаходиться в іпотеці, щоб запобігти його реалізації на торгах?
Можна виконати основні зобов’язання простроченої частини. Доведеться компенсувати витрати та збитки, що були заподіяні утримувачу іпотеки.
Увага! Якщо іпотечний борг сплачується частинами, боржник має право один раз на рік або двічі протягом терміну дії основного зобов’язання, скористатись даним правом.
2. Як можна виграти час, щоб розрахуватись з банком, якщо на цей момент немає грошей?
Можна подати зустрічний позов або позовну заяву. Без розгляду цього, не можна прийняти рішення, провести експертизу, перенести засідання.
3. Що зробити, щоб уникнути продажу іпотечного майна?
Можна подати до суду позов про визнання договору іпотеки недійсним, та клопотання про забезпечення позову шляхом заборони на проведення дій щодо реалізації договору.
Ще один варіант - ініціювання третіми особами позову про визнання за ними права власності на майно.
Якщо реалізація здійснювалась на публічних торгах, можна домагатися визнання їх такими що не відбулись або недійсними.
4. Якщо квартира куплена під валютний кредит у банку, то банк може забрати квартиру боржника?
Без згоди власника не може бути відчуженим нерухомість, яка є предметом застави або іпотеки, якщо ця власність виступає як гарант позичальника по кредитах, що надавався у іноземній валюті (Закон від 03.06.2014, №304-VII). Основна умова – якщо нерухомість є місцем постійного проживання або об’єктом незавершеного будівництва, і площа не перевищує 140 кв.м для квартири та 250 кв.м для житлового будинку. До речі, не може бути примусово стягнуто інше майно за недостатності грошових коштів, які отримані від реалізації іпотеки чи залогу. У разі складних суперечок, необхідно звертатись до суду.
Інформаційно-аналітичний відділ Domik.ua
© domik.ua, 2015
Комментарии посетителей