Подать объявление

Як вигідніше утеплити багатоквартирний будинок

Як вигідніше утеплити багатоквартирний будинок
Чиновники зазначають, що «теплі» кредити користуються великої популярністю серед українців.

За підрахунками чиновників, вигідно утеплювати будинки саме за урядової підтримки, адже частину коштів компенсує держава.

Основне першочергове фінансове навантаження лежить на Уряді, який компенсує левову частку суми кредиту з державного бюджету (40%) та додатково залучає кошти місцевих бюджетів (15-30%). Про це повідомив голова Держенергоефективності під час дискусії “Енергоефективність: як держава допомагає населенню?”.

Читайте також: Ремонт в будинку в ОСББ: які роботи профінансує столична влада

За його словами, за таких умов участь у програмі для кожної квартири у багатоповерхівці не буде обтяжливою. Для цього Агентство прорахувало декілька сценаріїв утеплення ОСББ. Наприклад, якщо ОСББ залучає близько 100 тис. грн. на такі заходи, як заміна вікон у під’їздах, систем освітлення, встановлення лічильників тепла, то з урахуванням урядової та місцевої підтримки платіж за кредитом для однієї квартири у цьому будинку складатиме лише 8-29 грн. у місяць. Водночас, кожна родина заощаджуватиме на оплаті комунальних послуг близько 100 грн у місяць.

Як стало відомо Domik.ua, якщо ОСББ залучить більшу суму коштів – 500 тис. грн, то зможе провести комплексні заходи з утеплення: облаштувати ІТП, частково утеплити будівлю або встановити тепловий насос чи сонячний колектор. У такому випадку платіж за кредитом з однієї квартири становитиме 27 - 97 грн у місяць. Водночас економія витрат на комунальні послуги для квартири буде в 4-5 разів більшою, ніж розмір цього платежу.

"Зверніть увагу, що у будь-якому з цих сценаріїв витрати ОСББ становитимуть близько 55% від загальної суми коштів, залучених на утеплення. Тобто, отримуючи урядове та місцеве відшкодування, навіть сплачуючи відсотки за кредитом, ОСББ фактично має можливість придбати необхідне йому обладнання та матеріали за половину його ринкової вартості", - підкреслив голова.

Читайте також: Кому компенсують “теплі” крелити в 2016 році

Нагадаємо, що за умовами програми уряд надає ОСББ та ЖБК безповоротну фінансову допомогу у розмірі 40% від витрат на утеплення. Більше того, якщо у складі ОСББ є субсидіанти, то таке ОСББ отримає більшу частку відшкодування у середньозваженому розмірі між 40% і 70% — залежно від кількостісубсидіантів у багатоповерхівці.

Більше інформації про створення ОСББ можна знайти на форумі .

Оцените статью
0 голосов

Читайте также

Уборка квартиры: почему выгодно обратиться в клининговую компанию

Уборка квартиры: почему выгодно обратиться в клининговую компанию

Дорогие Украинцы!

Дорогие Украинцы!

Председатель правления «Киевгорстроя» Игорь Кушнир об итогах года и планах на 2023 год

Председатель правления «Киевгорстроя» Игорь Кушнир об итогах года и планах на 2023 год

Поделитесь вашим мнением
0 комментариев
Купуй квартиру на Domik.ua
Широкий вибір квартир від власників, забудовників та ріелторів
Подробнее