Подати оголошення

Довідки щодо нерухомості із чотирьох основних реєстрів можна отримати на порталі «Дія»

Довідки щодо нерухомості із чотирьох основних реєстрів можна отримати на порталі «Дія»
На порталі «Дія» з'явилися нові послуги: українці зможуть отримувати довідки про право власності на квартиру простіше та швидше. Як скористатися застосунком та скільки це коштуватиме — далі в матеріалі.

Зміст

Як стало відомо редакції порталу Domik.ua, відтепер довідку з реєстру речових прав на нерухоме майно можна отримати онлайн на порталі «Дія». Про це 1 грудня 2021 року повідомили на сайті Міністерства цифрової трансформації України

Переваги послуги на порталі «Дія» 

Довідка міститиме інформацію про нерухоме майно із чотирьох основних реєстрів: 

  • Державний реєстр речових прав на нерухоме майно (ДРРП).
  • Реєстр прав власності на нерухоме майно.
  • Державний реєстр іпотек.
  • Єдиний реєстр заборон відчуження об’єктів нерухомого майна щодо об’єкта нерухомого майна.

«Зараз цією послугою користуються понад мільйон людей на рік. Мінцифра спростила та оптимізувала її отримання. Вона необхідна для перевірки права на житло чи земельну ділянку, власників та співвласників, наявності вашого майна в реєстрах», — йдеться у повідомленні міністерства. 

Нагадаємо, що онлайн-реєстр власників нерухомого майна в Україні працює з 2015 року.

Раніше, пояснюють у Мінцифри, послуга забезпечувала безоплатний попередній пошук інформації за двома критеріями — даними фізичної та юридичної особи. У «Дії», запевняють розробники, функції будуть значно ширшими та зручнішими. Зокрема обіцяють користувачам такі переваги:

  • безоплатний попередній пошук за всіма 5-ма критеріями, завдяки чому люди не замовлятимуть випадково довідку, у якій буде відсутня інформація;
  • розширена кількість параметрів, за якими можна здійснити пошук, наприклад, серія чи номер паспорта;
  • запит опрацьовується протягом 3-5 секунд. Довідка буде доступна в розділі «Замовлені документи».
Скриншот сторінки порталу «Дія» 

Читайте також: Кількість правочинів із нерухомістю в Україні за три квартали 2021 року

Як отримати довідку онлайн

Для отримання електронної довідки необхідно зробити наступні кроки:

1-й: зареєструватися чи авторизуватися у кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису;

2-й: перевірити коректність особистих даних у профілі користувача, оновити їх за необхідності;

3-й: обрати послугу «Надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно»;

4-й: заповнити онлайн-форму із зазначенням критерію пошуку, за яким необхідно отримати відомості з ДРРП;

5-й: сплатити адміністративний збір.

На порталі «Дія» зазначено, що коштуватиме довідка близько 30 грн, але вартість може змінюватися залежно від обсягу. Відповідно до Порядку надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно № 1127, наприклад, у разі отримання даних про зареєстровані речові права в цілому щодо суб’єкта речового права, адміністративний збір справляється з розрахунку за кожні 25 сторінок.

Інформація з реєстрів надаватиметься у форматі PDF. Її завжди можна буде знайти в розділі «Послуги» — «Отримані документи».

Як отримати послугу офлайн

Отримати інформаційну довідку у паперовій формі можна, звернувшись до центру надання адміністративних послуг незалежно від місця реєстрації.

Для цього потрібно буде пред'явити: 

  • документ, що посвідчує особу;
  • якщо документи подає уповноважена особа, необхідне відповідне підтвердження;
  • квитанцію про внесення сплати за надання інформації з ДРРП на нерухоме майно, або документ, що підтверджує право на звільнення від адміністративного збору.

Під час отримання послуги можна використовувати документи із застосунку «Дія». Плата за послугу становить 0,025 прожиткового мінімуму, тобто наразі це 60 грн.

Читайте також: Верховна Рада врегулювала строки надання адміністративних послуг під час карантину

Нововведення у процедурі реєстрації речових прав на нерухомість

Кабінет Міністрів України затвердив розроблену Міністерством юстиції постанову щодо покращення якості адміністративних послуг, у тому числі онлайн, та вдосконалення процедури реєстрації речових прав на нерухоме майно. Інформацію про це оприлюднили 24 листопада поточного року на сайті уряду. Серед головних новацій — в ДРРП зазначатимуть ціни об'єктів будівництва та земельних ділянок, встановлені у договорі (у разі набуття права власності на нерухоме майно за відплатним договором).

«На сьогодні одним із основних векторів політики держави залишається діджиталізація адміністративних послуг та питання захищеності інформації, що обробляється в Єдиних та Державних реєстрах. З огляду на це як держава, так і споживачі адміністративних послуг зацікавлені в належній верифікації осіб, які звертаються для проведення реєстраційних дій. Відтак, і виникла необхідність внесення змін до порядку ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно з метою забезпечення ефективності механізмів перевірки суб'єктів речового права при проведенні державної реєстрації речових прав на нерухоме майно», — повідомив заступник міністра юстиції України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Орлов.

Висновки

Уряд полегшив процедуру отримання довідки з реєстру речових прав на нерухоме майно для мільйонів українців. Відтепер згенерувати інформацію з чотирьох основних реєстрів можна на порталі «Дія». 

У Мінцифри підрахували, що за тиждень роботи послуги, користувачі здійснили понад 1500 безоплатних пошуків та отримали 500 довідок.

Більше інформації щодо реєстрації нерухомості, питань купівлі-продажу, отримання необхідних довідок можна дізнатися на форумі Юридична консультація.

Інформаційно-аналітичний відділ Domik.ua

© domik.ua, 2021

Оцініть статтю
0 голосів

Читайте також

Як продати кредитну квартиру в Україні?

Як продати кредитну квартиру в Україні?

11 грудня 2023 року відбудеться UKRAINIAN SPECIAL BUILDING AWARDS IBUILD 2023!

11 грудня 2023 року відбудеться UKRAINIAN SPECIAL BUILDING AWARDS IBUILD 2023!

Black weeks – знижки, які шкода віддавати!

Black weeks – знижки, які шкода віддавати!

Поділіться вашою думкою
0 коментарів
Каталог відгуків про будинки Києва
Знайдіть свій будинок та розкажіть про нього. Що подобається, а що ні? Допоможіть тим хто шукає житло
Детальніше