Мені наснився сон: один день із мого майбутнього життя в ЖК Nordica Residence
Наприкінці листопада 2021 року стартував продаж другої черги Nordica Residence — житлового комплексу бізнес-класу, розташованого в центрі Києва. Крім відмінної локації, проєкт Корпорації Нерухомості «РІЕЛ» може похвалитися низкою інших переваг: закритою територією, лаунж-зоною на даху, підземним паркінгом, власним дитячим садком та іншою інфраструктурою. Журналісти порталу Domik.ua уявили, як житимуть резиденти житлового комплексу після завершення його будівництва — у 2025 році.
«Я народився і виріс на Печерську, у звичайній п'ятиповерховій «хрущовці» у Тверському тупику. За будинком був великий пустир, на якому ми з хлопцями ганяли у футбол, — тепер на його місці багатоповерховий бізнес-центр зі скла та бетону. Ще пам'ятаю магазин «Каштан» на бульварі Лесі Українки, де в дев'яності можна було за валюту купити імпортні солодощі — шоколадні яйця, батончики та жувальні гумки. Дивно все ж таки, як міняються часи: дитиною я готовий був душу продати за ці ласощі, а моїх малюків вони не надихнуть навіть забрати іграшки.
Коли я одружився, батьки допомогли нам із дружиною купити двокімнатну квартиру у новобудові на Позняках. Після затишного та зеленого Печерська цей мікрорайон здався мені справжнім мурашником. З інфраструктурою тоді теж було не дуже: до найближчого нормального супермаркету доводилося їхати машиною, а щоб потім припаркувати цю машину, потрібно було намотувати кола навколо будинку. Через кілька років, звісно, стало краще: поряд збудували новий торгівельний центр, відкрився приватний дитсадок, медична клініка.
Але за шість років я так і не зміг звикнути до Позняків. І щоразу, приїжджаючи до батьків на Печерськ, з цікавістю придивлявся до місцевих новобудов. У старому будинку купівлю житла ніколи навіть не розглядав: мене, звісно, пов'язують ностальгічні спогади з цими «хрущовками» з напівтемними під'їздами та «співочими» трубами, але жити в такому будинку в XXI столітті — вибачте.
Коли моя дружина Марина завагітніла другою дитиною, ми остаточно вирішили розширювати житлову плошу. Дружині подобалися «Новопечерські Липки», проте на той момент це був практично добудований житловий комплекс, і трикімнатна квартира в ньому коштувала приблизно як крило від «Боїнга». Саме тоді поруч із «Липками» стартував новий проєкт — Nordica Residence. Першим мені про нього розповів бізнес-партнер, з яким ми разом відкрили студію відеопродакшену у 2018 році. Антон розбирався в інвестиціях і запевнив мене, що купівля нерухомості в цій новобудові — дуже вдале вкладення з огляду на перспективність локації та динаміку цін на житло, особливо на Печерську.
Але я думав не про вкладення коштів, а про покупку квартири. Вона мала стати справжнім домом для моєї родини. Тому я довго вивчав сайт забудовника, форуми, читав про переваги майбутнього проєкту, досліджував локацію. Мені сподобалось, що поряд були «Новопечерські Липки» з усією їхньою сучасною інфраструктурою — дитячими садками та приватною школою, шикарним спортклубом з відкритим басейном та спа, ресторанами, магазинами та медичними клініками.
Після кількох тижнів вивчення інформації я показав рендери комплексу Марині. Припускав, звичайно, що їй сподобається, але щоб настільки ... Моя вибаглива дружина, здатна об'їхати ціле місто в пошуках ідеальних рукавичок, побачивши Nordica Residence один раз, сказала своє однозначне «так». Це було кохання з першого погляду.
Ми живемо у Nordica Residence вже два роки. За цей час багато що змінилося: наша старша дочка Ліза пішла до першого класу, а молодший Артем — до дитячого садка. Моя невелика продакшен-студія теж підросла: тепер у нашій команді майже 30 людей, і ми знімаємо не лише рекламні ролики для телебачення, а й кліпи для українських та іноземних артистів. Ми змінили офіс, знявши великий open space у бізнес-центрі «Трініті» на бульварі Дружби Народів. Я не маю потреби часто з'являтися в офісі, але гріє думка, що можу туди доїхати за п'ять хвилин або навіть прогулятися пішки.
Мій звичайний день починається рано: я встаю близько шести, випиваю білковий коктейль і вирушаю на пробіжку або в спортзал, розташований у сусідньому комплексі. Після спорту повертаюся додому, й ми снідаємо всі разом. Поки дружина збирає дітлахів до школи та садочка, я йду в лаунж-кімнату, розташовану на 15-му поверсі нашого будинку. Тут я можу спокійно попрацювати — хто має дітей, той напевно зрозуміє, що я маю на увазі під словом «спокійно». У нас тут навіть склалася своя невелика тусовка: разом з сусідами ми можемо випити кави, пограти в настільний футбол та обговорити останні новини. До речі, саме тут я познайомився з Віктором — піарником одного популярного в Україні продюсерського центру. Тепер ми знімаємо кліпи для половини вітчизняних топових зірок.
Поки я працюю, Марина відводить Артема до садочка. Ми дуже скрупульозно вибирали дитячий садок для сина, тому раді, що саме такий, як нам потрібно, відкрився прямо в одній із секцій нашого будинку. Він знаходиться на повністю закритій території та обладнаний відеоспостереженням по всьому периметру. Окремо для батьків до холу винесені екрани, на яких можна спостерігати за своїми дітьми. Також запроваджено систему карткового захисту — батьки можуть потрапити лише до тієї групи, де займається їхній малюк. Заняття ведуться двома мовами — українською та англійською. Так діти ростуть білінгвами.
Ліза ходить до Новопечерської школи, розташованої на території сусідніх «Липок». На мою думку, це одна із найкращих шкіл у столиці — тут не просто готують інтелектуальну еліту, а майбутніх лідерів країни. Випускники нашої школи отримують стипендії та навчаються у найкращих світових вузах: Стенфорді, Гарварді, Массачусетському технологічному університеті.
Моя дружина поки що знаходиться в декреті, тому після того, як усі розійшлися по школах і садках, у неї є трохи часу для себе. У теплу пору року вона любить піднятися на відкриту терасу, розташовану на даху, і полежати в шезлонгу годинку-другу. Марина має багато подружок серед наших сусідок, і вони можуть провести тут цілий день: пліткувати, пити каву, займатися йогою.
Якщо я закінчую працювати до 16.00, то йду сам забирати дітей. Іноді затримуюсь: до мене можуть приїхати клієнти чи партнери. Тоді я заздалегідь резервую мітинг-рум, який розташований прямо в будинку і відкритий для всіх резидентів комплексу. Тут я можу призначити зустріч, провести презентацію чи онлайн-конференцію у Zoom. Зручність цього сервісу я особливо оцінив у локдаун, коли все навколо було закрито, а зустрічатися з клієнтом у парку було якось несолідно.
Вихідні ми часто проводимо вдома. Зручно, що вся інфраструктура розташована на території або нашого комплексу, або сусіднього — тож не доводиться нікуди виїжджати. Ми можемо сходити на шопінг, у кінотеатр або спуститися до ресторану авторської кухні, де шеф-кухарем працює учень Гордона Рамзі. Він готує таке пате з качки з трюфелями, що за нього можна душу продати! Також у вихідні до нас часто приїжджають друзі, та ми влаштовуємо кіновечори з глінтвейном або граємо в настолки. Щоб друзі потрапили в Nordica Residence, я заздалегідь вбиваю номери їхніх автівок в спеціальний додаток. Система автоматичного доступу зчитує номери та пропускає їх на територію. На подвір'я, до речі, у нас не можна заїхати машиною. Це дуже відрізняє нас від тих самих «Новопечерських Липок», наприклад, де кожен вільний сантиметр простору запаркований, а вечорами там утворюються затори просто у дворах.
Але найбільше я обожнюю, коли настає весна, і ми з родиною розчехляємо велосипеди. Вони зберігаються на спеціальній велопарковці на підземному паркінгу — дуже зручно, адже у нас чотири велики, й зберігати їх у квартирі немає місця. Всі разом ми вирушаємо до Ботанічного саду ім. Гришко — до нього їхати близько 20 хвилин, навіть з огляду на темпи дітей. Наприкінці квітня тут цвітуть магнолії, ми влаштовуємось на невеликий пікнік або просто гуляємо, насолоджуючись природою. Все це чудово допомагає перезавантажити мозок. Ближче до обіду сюди починає стягуватися весь Київ, а ми повертаємось додому. Прямо на велопарковці миємо своїх сталевих коней, а потім піднімаємося додому. Діти зазвичай після таких прогулянок дуже голодні, й ми замовляємо доставку піци або тайської локшини — кур'єр приходить буквально через десять хвилин, адже заклад розташований в сусідній секції.
Колись Уоррен Баффет, якого я дуже поважаю за його вміння робити гроші, написав у своїй книзі: «У діловому світі дзеркало заднього виду завжди чіткіше, ніж лобове скло». Мені поки що рано робити висновки, але зараз у своє дзеркало заднього виду я чітко бачу одне: покупка квартири в Nordica Residence стала однією з моїх найкращих інвестицій. Навіть якщо мені колись (що малоймовірно) захочеться звідси переїхати, я неабияк зароблю, адже у 2020 році купив за 2,5 млн грн нерухомість, яка сьогодні за найскромніших підрахунків коштує 6 млн грн. Думаю, Уоррен би мною пишався.
Дізнатись більше про новобудову, яка зводиться на столичному Печерську, можна на форумі ЖК Nordica Residence.
Інформаційно-аналітичний відділ Domik.ua
© domik.ua, 2021