Подати оголошення

Новий тренд у системах кондиціювання столичних новобудов

ЖК Creator City
ЖК Creator City
Новий тренд у системах кондиціювання столичних новобудов
Порівнюємо плюси та мінуси різних системи кондиціювання і розповідаємо про ноу-хау від українських забудовників.

Зміст

У листопаді минулого 2020 року в науковому журналі Scientific Reports була опублікована стаття, в якій вчені заявляли: глобальне потепління неминуче, оскільки світ вже пройшов точку неповернення. Навіть якщо всі викиди парникових газів негайно припиняться, процес танення полярних льодів не зупинити. Журналісти порталу Domik.ua дослідили, як із глобальним потеплінням планують справлятися українські забудовники.

Світовий досвід

За даними Міжнародного енергетичного агентства, найбільше системами охолодження повітря користуються японці. У цій країні частка будинків із кондиціонерами становить 91%. Далі йдуть американці (90%), корейці (86%) і жителі Об'єднаних Арабських Еміратів (63%).

У кожній державі є свої особливості використання кондиціонерів. Наприклад, в ОАЕ системами охолодження повітря забезпечені будь-які приміщення, навіть напіввідкритого типу — зупинки громадського транспорту, літні тераси кафе. У Сполучених Штатах Америки користуються популярністю «віконники» — моноблоки, які просто вставляються у віконний отвір. Такі кондиціонери на кілька сотень доларів дешевше спліт-систем, плюс їх завжди можна забрати з собою у разі переїзду. В одному з найбільш технологічних міст світу — Сінгапурі — взагалі можна зустріти ноу-хау: встановлений під землею величезний кондиціонер. Холодне повітря подається крізь невеликі отвори в асфальті.

У Штатах особливою популярністю користуються моноблочні кондиціонери, які просто вставляються у вікно

Якими бувають системи кондиціювання

Охолоджувати повітря в багатоквартирних будинках можна двома способами: встановленням індивідуального кондиціонера або підключенням до системи центрального кондиціонування будівлі.

Індивідуальні кондиціонери встановлюються в квартирах або приватних будинках. Вони не вимагають спеціального обслуговування, крім заміни фреону раз в декілька років. Бувають декількох видів:

 • моноблок, який врізається в стіну або вставляється у віконний отвір. Він часто має слабку потужність (1,5-6 кВт) та є гучним, тому що компресор кондиціонера знаходиться в приміщенні. Підходить як тимчасовий варіант для будинку або дачі, оскільки його легко встановити та зняти назад;
 • спліт-системи — найпоширеніші кондиціонери. Складаються з двох блоків: один із них встановлюється в приміщенні, а інший, найбільш гучний, виноситься назовні. Залежно від типу внутрішнього блоку діляться на настінні, касетні, колонні, підлогові та стельові;
 • мультиспліт-система відрізняється від попередньої тим, що в даному випадку до одного зовнішнього блоку можуть підключатися кілька внутрішніх;
 • мультизональна систем а — це вдосконалений різновид спліт-системи. Вона складається з декількох зовнішніх і внутрішніх блоків. Її особливість у тому, що фреон проходить по загальному контуру, і кожен внутрішній блок бере стільки холоду або тепла, скільки йому потрібно. Це дозволяє знизити витрати електроенергії та стане у нагоді для великих приміщень — наприклад, офісних.

Центральні системи кондиціювання обслуговують великі приміщення або будівлі. Вони потребують регулярного сервісу та спеціального приміщення для обладнання, тому найчастіше встановлюються в торговельних центрах, банках, музеях, лікарнях, а також новобудовах бізнес- і преміумсегмента. Такі системи бувають трьох видів:

 • чіллер-фанкойл. Чіллер — це велика машина, яка охолоджує воду і потім подає її по трубопроводу під фанкойл — встановлений у кожному приміщенні теплообмінник із вентилятором і пультом управління;
 • руфтоп — моноблокове холодильне обладнання, розміри якого можуть досягати габаритів автомобіля. Найчастіше його монтують на даху будівлі, звідси і назва. Охолоджене повітря за допомогою системи повітроводів розгалужується від моноблока в усі приміщення;
 • мультизональна VRF-система (Variable Refrigerant Flow). За енергоефективністю, технічним оснащенням і своїми можливостями VRF у світі кондиціонерів — це як Apple в світі гаджетів. На цій системі зупинимося більш детально.

Як працює система охолодження повітря VRF

VRF-система складається з п'яти елементів:

 1. Потужний зовнішній блок, який складається з одного або декількох компресорів. Вони часто інверторного типу — тобто такі, які при включенні відразу ж починають працювати з підвищеною потужністю, щоб швидше забезпечити задану температуру.
 2. Внутрішні блоки — зазвичай їх більше двох. Як і в спліт-системах, вони можуть бути настінними, касетними, канальними, підлоговими і стельовими.
 3. Трубопроводи, по яких циркулює холодоагент (фреон).
 4. Рекуператор — установка, яка викачує повітря зсередини та подає зовні свіжий потік.
 5. Система управління, представлена ​​центральним контролером і пультами.

Принцип роботи системи VRF простий. Прилад розпізнає сигнали, що надходять від користувача (він задає необхідну температуру на пульті управління) та зовні (температура зовнішнього повітря), а далі самостійно вибирає режим роботи відповідно до заданих параметрів. При цьому система автоматично вибирає режими з оптимальним енергоспоживанням.

Переваги VRF полягають у наступному:

 • до одного зовнішнього блоку можна підключити до декількох десятків внутрішніх;
 • можливість вибрати для різних приміщень різні кліматичні режими — наприклад, зробити повітря у вітальні прохолодним, а в дитячій — більш теплим;
 • зовнішній і внутрішній блоки можна розмістити на будь-якій відстані один від одного. При цьому відстань між блоками у звичайній спліт-системі не повинна перевищувати 15 м;
 • система здатна обслуговувати площі в тисячі квадратних метрів;
 • загальна вартість такої установки нижче, ніж монтаж окремих спліт-систем на кожну квартиру;
 • енергоефективність;
 • безшумність системи, оскільки блок із компресорами зазвичай встановлений на даху будівлі, а не під вікном;
 • можливість інтегрувати інтелектуальну систему управління, завдяки якій користувач зможе віддалено налаштовувати температуру в приміщенні.

Рішення від забудовників

У 99% випадків українські девелопери залишають монтаж систем кондиціювання на розсуд інвесторів. У кращому випадку забудовники встановлюють на фасадах будівель кондиціонерні кошики, в гіршому — взагалі не переймаються подібними питаннями.

У березні 2021 року в Києві зводиться 340 житлових комплексів. З них тільки чотири, за даними пошуковика Bild.ua, будуть оснащені системою мультизонального кондиціювання. У числі цих проєктів — житловий комплекс Creator City від забудовника «Креатор-Буд». Новобудова належить до категорії «бізнес» і зводиться в Шевченківському районі Києва, в 1,3 км від станції метро «Лук'янівська». Житловий комплекс буде складатися з восьми 24-поверхових будинків, об'єднаних спільною територією і соціально-комерційною інфраструктурою. 

Візуалізація житлового комплексу «Креатор Сіті»

Читайте також: П'ять обов'язкових складових ЖК бізнес-класу

Система кондиціювання в ЖК Creator City

У житловому комплексі Creator City буде використана VRF-система кондиціювання повітря від корейської компанії LG Electronics. Зовнішні блоки розмістяться на дахах будинків. Системою трубопроводів зовнішні блоки будуть об'єднані з внутрішніми. Їх інвестори зможуть вибрати самостійно — представлена ​​лінійка настінних, консольних, канальних кондиціонерів, а також колекція ArtCool Gallery. Власники квартир в ЖК Creator City платять тільки за внутрішній блок і його монтаж. У кожній кімнаті можна встановити окремий кондиціонер, а підключити їх усі до одного зовнішнього блоку.

Елементи системи кондиціювання повітря, яка буде використана в ЖК «Креатор Сіті»

Управляти температурою в квартирі мешканці зможуть за допомогою сенсорної консолі 4,3 дюйми. У неї інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, вбудований датчик вологості повітря, режим автоматичного регулювання температури. Також за допомогою консолі можна буде перевірити енергоспоживання і зняти показники.

Плюси даної системи кондиціювання:

 • поквартирний облік споживання електроенергії;
 • одночасна і незалежна робота декількох кондиціонерів у квартирі;
 • режим охолодження за температури до +48°C і обігріву до -25°C;
 • збереження естетичного вигляду фасадів будинків;
 • відсутність шуму та вібрації;
 • можливість віддаленого управління — влітку можна включити кондиціонер на охолодження за півгодини до приїзду додому.
Інвестори ЖК «Креатор Сіті» зможуть вибирати колір сенсорного контролера — білий або чорний

Читайте також: Повний огляд житлового комплексу Creator City в інфографіках

Висновки

Встановлення централізованих систем кондиціювання — новий тренд у вітчизняних новобудовах. У 2021 році він набирає обертів і поки представлений тільки в чотирьох проєктах бізнес- і преміумкласу. Монтаж такої системи обходиться недешево забудовнику, але її наявність відразу підвищує інвестиційну привабливість новобудови. Покупець отримує відразу кілька вигод одночасно: заощаджує на установленні спліт-системи в кожну кімнату, позбавляє себе турбот щодо обслуговування та найголовніше — береже енергоресурс, отже, робить свій внесок у порятунок планети.

Інформаційно-аналітичний портал Domik.ua

© domik.ua, 2021

Оцініть статтю
0 голосів

Читайте також

Даруємо усі наші звіти про надійність новобудов!

Даруємо усі наші звіти про надійність новобудов!

Відкриття представництва Budmall.Center у Києві та круглий стіл з енергоефективності

Відкриття представництва Budmall.Center у Києві та круглий стіл з енергоефективності

ТОП 10 забудовників України

ТОП 10 забудовників України

Поділіться вашою думкою
0 коментарів
Всі звіти про надійність новобудов безкоштовно
Обирайте новобудову в каталозі Білдконтролю та отримуйте звіт про її надійність. Це корисно.
Детальніше