Подати оголошення

Запрацював Реєстр пошкодженого та знищеного майна

Запрацював Реєстр пошкодженого та знищеного майна
Потреба в такому Реєстрі викликана необхідністю фіксації пошкоджень для наступного формування державної політики щодо відбудови інфраструктури та виплати компенсацій.

Як стало відомо Domik.ua, 26.08.2022 було презентовано Реєстр пошкодженого та знищеного майна — єдину базу даних, що міститиме інформацію про усю житлову, транспортну та соціальну інфраструктуру, яка постраждала внаслідок військової агресії. Реєстр буде використовуватися для надання громадянам компенсації пошкодженого житла, а також для планування та управління процесом відбудови.

«Створення Реєстру – це основа для Цифрової відбудови країни. Саме у Реєстрі буде накопичена інформація про всі руйнування, спричинені російською військовою агресією, різних типів обʼєктів та різних видів власності.

Необхідність такої роботи викликана масштабами руйнувань – за півроку повномасштабного вторгнення ворог завдав прямих збитків інфраструктурі України на 113,5 млрд доларів. Зараз це попередні розрахунки, які ми робимо спільно з Київською школою економіки та експертами Світового банку. У реєстрі уся ця інформація буде детально обрахована та верифікована.

Наступний етап – за підтримки донорів та партнерів, спільно з коаліцією громадських організацій RISE Ukraine плануємо запустити розробку усіх модулів системи. Система має стати єдиним антикорупційним інструментом державного управління, забезпечити прозорість та ефективність відбудови та координацію з міжнародними партнерами.

Хочу подякувати донорам, партнерами та колегам з Міністерства цифрової трансформації за активну спільну роботу – попереду формування єдиної екосистеми рішень для відбудови країни», – прокоментував Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.

  • Як наповнюватиметься Реєстр?

Створені органами місцевого самоврядування та військово-цивільними адміністраціями спеціальні комісіями вноситимуть до Реєстру результати обстеження пошкоджень. Комісії здійснюватимуть верифікацію даних, що вже вносяться громадянами, зокрема через застосунок Дія. Наразі через портал і застосунок Дія було отримано понад 256,6 тис. заявок про пошкоджене або зруйноване майно громадян, загальною площею понад 17,7 млн квадратних метрів.

У Реєстр пошкодженого та знищеного майна також буде інтегрована інформація про пошкоджені об’єкти державної та комунальної власності, а також транспортну, енергетичну та іншу інфраструктуру.

  • Система цифрового управління відбудовою

Формування Реєстру пошкодженого та знищеного майна — перший крок до впровадження системи Цифрового управління відбудовою, яке здійснюватиме Міністерство інфраструктури України спільно з коаліцією українських та міжнародних організацій RISE Ukraine. Система має стати єдиним антикорупційним інструментом державного управління, забезпечити прозорість та ефективність відбудови та координацію з міжнародними партнерами та донорами.

Функціонування Реєстру передбачено законопроєктом № 7198 «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації». Наразі документ готується до другого читання у Верховній Раді.

Розроблення та впровадження Реєстру пошкодженого та знищеного майна здійснюється Міністерством інфраструктури в співпраці з Міністерством цифрової трансформації та Міністерством розвитку громад та територій. Проєкт реалізується за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS».

Оцініть статтю
0 голосів

Читайте також

11 грудня 2023 року відбудеться UKRAINIAN SPECIAL BUILDING AWARDS IBUILD 2023!

11 грудня 2023 року відбудеться UKRAINIAN SPECIAL BUILDING AWARDS IBUILD 2023!

Black weeks – знижки, які шкода віддавати!

Black weeks – знижки, які шкода віддавати!

Доступна хімчистка: магія чистоти та комфорту в Одесі

Доступна хімчистка: магія чистоти та комфорту в Одесі

Поділіться вашою думкою
0 коментарів
Сучасні шалє із морським краєвидом
Новенькі модернові будинки у затишному містечку на березі середземного моря серед мальовничих гір
Детальніше
+34624407828xxxx