Подать объявление

Новий порядок сплати пайової участі виведе з «тіні» забудовників

Новий порядок сплати пайової участі виведе з «тіні» забудовників
Депутати Київської міської ради затвердили порядок залучення, розрахунку розмірів використання коштів пайової участі замовників у створенні і розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста Києва.

Документ підтримали 75 столичних депутатів. Як стало відомо Domik.ua , існуюча система розрахунку пайової участі знижувала привабливість Києва для інвесторів, оскільки платежі, які нараховувались, вдвічі більші, ніж у європейських столицях. При цьому забудовники заборгували майже 2 млрд грн. Щороку до бюджету надходить лише 170-240 млн грн.

Читайте також: Проблеми визначення реальної собівартості будівництва життя економкласу в Києві

«Ми спрощуємо формулу розрахунку пайової участі. Ми пропонуємо відійти від практики застосування різноманітних показників для різних видів нерухомості за функціональним призначенням. Передбачається суттєве зменшення розміру пайової участі для будівництва нежитлової нерухомості. Зараз це 10%. Вважаємо за доцільне зменшити їх до 4% - розміру пайової участі для житлової нерухомості. Ця зміна, по-перше, суттєво зменшить затрати будівельників на створення площ, які можуть використовуватися для створення робочих місць. Це, у свою чергу, зменшить вартість початку бізнесу в місті Києві та дасть поштовх для його збільшення. І по-друге, суттєво змінить місце України в рейтингу Doing Business за індикатором з будівництва», - зазначив перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс.

За його словами, Київ посідає 140-ве місце в рейтингу Doing Business зі 189-ти за показником отримання дозволу на будівництво, що не вигідно для іноземних будівельних компаній. Новий Порядок розрахунку і використання коштів пайової участі якісно виправить цю ситуацію. Адміністрування платежу планується здійснювати через прозору систему Smart City, що повністю нівелює контакти з чиновниками, і відповідно будь-які корупційні ризики.

«Цей порядок пайової участі спрямовано на повне і тотальне знищення будь-яких корупційних чи непрозорих схем. Ми пропонуємо спрощений механізм зменшення розміру пайової участі також і на вартість інженерних мереж. Він передбачає проведення зменшення розміру пайової участі за чітким переліком документів. Серед них обов’язковим є підтвердження департаменту внутрішнього фінансового контролю і аудиту фактичних витрат на створення таких об’єктів.

Читайте також: Заборона на проведення будівельних робіт: як відреагує столична влада на дії забудовника

Такий же механізм пропонуємо застосовувати для транспортної інфраструктури та соціальних об’єктів. Також усунуто чинник, коли хтось безпідставно звільняється від пайової участі. Таким чином бізнес платитиме менше, а бюджет міста отримає більше. Ми розробляли новий порядок сплати пайової участі спільно з провідними європейськими незалежними експертами», - говорить депутат Київради Ольга Балицька, яка є суб'єктом подання даного рішення.

Відповідний порядок також підтримала антикорупційна рада при Київському міському голові та експерти реанімаційного пакету реформ.

Почне діяти новий порядок нарахування пайової участі з 1-го січня 2017 року.

Дізнатися більше про ситуацію на ринку первинної нерухомості можна на форумі новобудов Києва .

Оцените статью
0 голосов

Читайте также

Весенние скидки в «Новой Англии» -19% на квартиры в доме «Престон»

Весенние скидки в «Новой Англии» -19% на квартиры в доме «Престон»

Зачем нужен дизайн интерьера?

Зачем нужен дизайн интерьера?

1
Особенности оборудования для высотного строительства

Особенности оборудования для высотного строительства

Поделитесь вашим мнением

Комментарии посетителей

1 комментарий
Никита• 
Наконец-то в Украине можно будет доверять застройщику и спокойно брать ипотеку.
0+0
Сучасні шалє із морським краєвидом
Новенькі модернові будинки у затишному містечку на березі середземного моря серед мальовничих гір
Подробнее
+34624407828xxxx