Подать объявление

Добудовувати ЖК «Еврика», «Патріотика» та «Патріотика на озерах» буде Stolitsa Group

Добудовувати ЖК «Еврика», «Патріотика» та «Патріотика на озерах» буде Stolitsa Group
Два рішення судів зобов’язали банк «Аркада» передати документи та всі справи новому управителю. Посадовці розповіли, за рахунок чого фінансуватиметься завершення проблемних новобудов збанкрутілого банку.

Як стало відомо порталу Domik.ua 7 квітня 2021 року Міністерство внутрішніх справ України, Національний банк України, Служба безпеки України, Київська міська державна адміністрація, Фонд гарантування вкладів, Міністерство розвитку громад та територій й інші сторони підписали меморандум про допомогу потерпілим від недобросовісних дій ліквідованого банку «Аркада». Таку інформацію оприлюднено на офіційному сайті МВС.

«Проблема із забудовами банку «Аркада» існує вже давно. Беручи до уваги те недосконале законодавство, яке наразі діє в країні, я радо вітаю ініціативу народних депутатів, які наразі працюють над його удосконаленням, щоб надалі проблем із ошуканими вкладниками не було. Зараз ми підписали меморандум, над яким працювали понад рік. Питання принципово вирішено, ми напрацювали шлях розв'язання цього питання. Однак, треба час, щоб втілити все задумане. Наше завдання полягає в тому, щоб контролювати виконання цього меморандуму», — зазначив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

МВС взяло на себе зобов'язання забезпечувати публічний порядок та безпеку, а також провести повне та неупереджене досудове розслідування кримінальних проваджень, що здійснюються Нацполіцією, за фактами привласнення коштів банку «Аркада».

Міністр внутрішніх справ нагадав, що поліція затримувала засновника банку «Аркада» Костянтина Паливоду, йому оголошено підозру.

«Правоохоронні органи працюють над тим, щоб покарати недобропорядних працівників та засновника «Аркади». Слідство триває. Винних буде покарано. Поки ведеться слідство, багато інформації розголошувати не будемо. Однак, коли з’являться деталі справи, які треба розповісти громадськості, Нацполіція обов’язково їх озвучить», — заявив Арсен Аваков.

Голова НБУ Кирило Шевченко нагадав, що у червні 2020 року Нацбанк визнав банк «Аркада» банкрутом через проблеми з рівнем капіталу. Це жодного впливу на функціонування банківської системи не призвело, частка фінустанови на ринку була незначною.

«Кейс «Аркади» значно ширше, ніж проблеми окремого невеликого банку. Це чергове нагадування про неврегульоване законодавчо будівництво в нашій країні. Саме тому, НБУ у співпраці з урядом, народними депутатами, правоохоронцями та із залученням громадських організацій розробляє низку законопроєктів на продовження підписання меморандуму», — підкреслив Кирило Шевченко.

Мер Києва Віталій Кличко розповів, хто буде добудовувати житлові комплекси. 

«Як ми і обіцяли, пропонуємо реальний алгоритм завершення будівництва банку «Аркади». Переконаний, що ми готові презентувати дорожню карту, яка викладена в меморандумі. Це дозволить людям нарешті отримати своє житло. Забудовник зібрав понад 13 млрд грн інвестицій, а люди так і не отримали свої квартири. Відповідно до меморандуму, добудовувати житлові комплекси «Еврика», «Патріотика» та «Патріотика на озерах» буде ТОВ «Столиця груп». Фінансуватися добудова буде коштом кредиторських заборгованостей фінансування будівництва групи компаній «Аркада», а також коштом на рахунках цього банку та продажу нереалізованих квартир», — сказав Віталій Кличко.

Читайте також: ЖК «Патріотика на озерах»: хронологія подій

Очільниця Фонду гарантування вкладів Світлана Рекрут зазначила, що наразі існує два рішення судів, які зобов’язують банк «Аркада» передати документи та всі справи до нового управителя.

«Після повної передачі цих документів, новий управитель отримає повні права та обов’язки, а також зможе виконати всі зобов’язання. Протягом місяця будуть передані ті 10% справ, які лишились. Крім того, Фонд гарантування вкладів вже сплатив понад 70% від усієї суми вкладникам банку «Аркада», — додала Світлана Рекрут.

Читайте також: Як живеться в ЖК «Еврика»: огляд, відгуки мешканців і індекс щастя

Дізнатися більше новин про будівельні проєкти групи компаній «Аркада» можна на гілках форуму Житловий квартал «Еврика», ЖМ «Патріотика на озерах» та ЖК «Патріотика».

Інформаційно-аналітичний відділ Domik.ua

© domik.ua, 2021

Оцените статью
0 голосов

Читайте также

С Днем строителя!

С Днем строителя!

Ход строительства «Новой Англии» по состоянию на 11 августа 2022 года

Ход строительства «Новой Англии» по состоянию на 11 августа 2022 года

Публичное обращение инвесторов и владельцев
Комплекса апартаментов в Пуще Водице

Публичное обращение инвесторов и владельцев Комплекса апартаментов в Пуще Водице

Поделитесь вашим мнением

Комментарии посетителей

3 комментария
Наталія• 
Это те Столица групп- кто Варшавский немогут достроить?
-2+0
Petrovna• 
почему не могут достроить? Все как раз таки достроено, а вот со сдачей проблемы. Тут на Домике был большой материал, поищите
-1+2