Подать объявление

Як самостійно визначити ринкову вартість нерухомості

Як самостійно визначити ринкову вартість нерухомості
Одним з найважливіших чинників швидкого продажу житла є правильне визначення його стартової ціни.

Коли власник вирішує продати свою нерухомість, перед ним постає неабияка проблема — правильно визначити її вартість. Портал Domik.ua підготував матеріал, прочитавши який ви зможете самостійно вирахувати вартість вашої нерухомості. Отож, оцінюючи об'єкт, який ви хочете виставити на продаж, зверніть увагу на основні фактори, які відображають ліквідність вашої нерухомості.

  • Основні складові ринковой ціни житлової нерухомості: розташування об'єкта (престижність району, транспортна доступність, розвиненість соціальної інфраструктури, наявність місця для паркування);
  • планування та корисна площа (ці дані вказані в технічному паспорті квартири);
  • стан квартири вцілому та інженерних комунікацій зокрема;
  • відсутність обтяжень на квартиру (боргів, реєстрації неповнолітніх та інвалідів, застави);
  • технічний стан будинку;
  • розташування квартири в будинку;
  • безпека (наявність огородженої території, конс'єржа, домофона)

Читайте також: Від чого залежить ціна київської нерухомості

Як продавцю самостійно визначити реальну ринкову вартість

Перш за все необхідно оцінити різницю між вашою квартирою і аналогічним житлом, яке експонується на “дошках оголошень” спеціалізованих сайтів з продажу нерухомості (крім того, оголошення про продаж квартир друкуються у ЗМІ).

Для цього складіть перелік аналогічних об'єктів — найкраще це зробити у вигляді таблиці з вказанням переваг і недоліків кожного об'єкта — приклад тут . Порівнявши власне житло з аналогічними об'єктами, визначте слабкі та сильні сторони та з'ясуйте, чим ваша нерухомість привабливіша за інші.
Також для зручності можна скористатися онлайн-оцінкою нерухомості на Domik.ua.

Читайте також: Хочете швидко продати квартиру в Києві? Зробіть вдале фото

Важливі фактори, якими зазвичай нехтують продавці нерухомості при складанні об'єктивної вартості нерухомості:

1. До нерухомості потрібно ставитися як до товару, тобто бути об'єктивним: для покупців ваша квартира не є найкращим варіантом тільки тому, що вона ваша. Часто продавець орієнтується на вартість аналогічних квартир, зазначену в оголошеннях і безпідставно ставить ціну на $2000-$5000 вище, бо вважає, що його житло “краще”.
2. Не забувайте, що ціни пропозицій на “дошках оголошень” та у ЗМІ — це бажана вартість, а не фактичні ціни продажу нерухомості.

3. Ціни на нерухомість з часом змінюються — враховуйте тенденції за останні кілька місяців. Якщо ринок перебуває у кризі і ціни на нерухомість поступово знижуються, завважуйте, що чим довше ви будете продавати вашу квартиру, тим менше грошей ви отримаєте при її кінцевому продажу. Тож, можливо, найкращим варіантом буде вказати трохи меншу вартість на об'єкт, ніж вказати ціну “як у всіх” та даремно витрачати час на в'ялий пошук покупців.

4. Часто для визначення початкової ціни на нерухомість квартиру порівнюють зі схожими об'єктами у будинках, що зведені приблизно в один час. Але не завжди продавці враховують такий важливий момент, як здійсненний чи не здійснений в будинку капітальний ремонт. Очевидно, що квартира в будинку з ремонтом коштуватиме дорожче.

5. Окремо слід звернути увагу на невиправдану націнку при наявності ремонта в квартирі. Часто власники намагаються компенсувати ціною продажу квартири власні трудові та грошові витрати на її ремонт. Однак для покупців найбільш вагомим є фактор ціни. До того ж, значна кількість нових власників все одно роблять новий ремонт на свій смак.
6. Ціна залежить також від строків, за які продавець планує реалізувати житло. Чим швидше ви плануєте продати житло, тим привабливішою для потенційного покупця мусить бути вартіть нерухомості.

7. Варто пам'ятати, що головним фактором визначення ціни нерухомості є ринкові механізми запиту та пропозиції — тобто справедлива ціна на квартиру та, яку готовий платити покупець.

Оцените статью
0 голосов

Читайте также

Инвестиции в свое будущее с безопасным ЖК DELREY

Инвестиции в свое будущее с безопасным ЖК DELREY

Безопасность и Комфорт: Почему следует обратить внимание именно на ЖК DELREY?

Безопасность и Комфорт: Почему следует обратить внимание именно на ЖК DELREY?

Специальное предложение на квартиры бизнес-класса в ЖК DELREY

Специальное предложение на квартиры бизнес-класса в ЖК DELREY

Поделитесь вашим мнением
0 комментариев
Реестр инвесторов на форуме Домика
Кнопка добавления в реестр расположена вверху каждой темы ЖК на форуме. Следите за продажами сами!
Подробнее