Подать объявление

Ціни на квартири у Харкові у листопаді

Ціни на  квартири у Харкові у листопаді
У листопаді у Харкові покупці купують як дороге житло, так і нерухомість економ-класу.

У першу чергу клієнти цікавляться квартирами, які пропонуються за ринковою ціною. Ріелтори відзначають, що покупці шукають, у першу чергу, недороге житло — ціною до $20000. Власники нерухомості готові до торгу — як розповів Domik.ua директор філіалу «Нові будинки» АН «VIPagent» Олександр Пильцов, при к упівлі дорогої квартири вартістю $100000, можна знизити ціну на $10000. Проте деякі ріелтори віздначають, що продавці торгуються неохоче. Директор ООО «Фітеко» Віталий Хоменко, зазначив, що власники не звикли до курсу долару, не можуть подолати психологічний бар'єр і змиритися з низькою вартістю житла у долларовому еквіваленті.

Читайте також: Психологічний бар'єр продавців квартир: розум відмовляється приймати дійсність

Попит та пропозиції

Ріелтори відзначають високий попит на нерухомість, але об'єктів, які відповідали б вимогам покупців, на ринку небагато. Житло економ-класу пропонують у стані «під ремонт». «Такі квартири котристуються попитом через нижчу вартість. Крім того, новий власник може обладнати житло за своїм смаком, адже підібрати нерухомість, яка б відповідала усім забаганкам, складніше», - зазначив Олександр Пильцов. Квартири часто купують з метою подальшої здачі в оренду, адже у Харкові завжди є попит на орендовані квадратні метри, у першу чергу, серед студентів. У місті багато вишів, тому Харків вважається студентською столицею України.

Найбільший попит традіційно спостерігається на одно- та двокімнатні квартири. Трикімнатні менше цікавлять покупців через дорогі тарифи та податок на нерухомість. Нерідко люди, котрі володіють трикімнатною квартирою, намагаються її продати та купити житло меншої площі. Такі заявки надходять від людей похилого віку.

Первинний ринок нерухомості

Активно цікавляться клієнти квартирами від забудовників . Проте Віталій Хоменко зазначив, що у Харкові є багато проблемних будівництв та довгобудів, тому покупці більше довіряють будинкам, які уже введені в експлуатацію. Знаходяться й ті, хто інвестує у будівництво на початкових етапах через невелику вартість житла.

Більше про новобудови Харкова читайте на форумі .

Нерухомість економ-класу

Ціни на квартири у Харкові стартують від $14000. За таку суму можна купити однокімнатне житло економ-класу , за аналогічне житло у центрі та прицентральних районах просять на $10000 — $20000 більше.

Мінімальна вартість двокімнатних квартир варіюється від $16000 до $40000, а трикімнатних — від $20000 до $50000.

Локація

Однокімнатна квартира

Двокімнатна квартира

Трикімнатна квартира

Центр міста

$34000

$40000

$50000

Прицентральні райони

$24000

$28000

$32000

Околиця міста

$14000

$16000

$20000

Читайте також: Як у Харкові будуть платити за воду у листопаді

Нерухомість бізнес-класу

Житло бізнес-класу пропонують в центрі та прицентральних районах. Вартість такої нерухомості залежить від площі квартири та якості ремонту. Впливає на ціну і район розташування будинку: так, у житлових масивах з гарною інфраструктурою однокімнатну квартиру можна купити мінімум за $32000.

У листопаді у Харкові житло бізнес-класу можна купити за такими цінами:

Локація

Однокімнатна квартира

Двокімнатна квартира

Трикімнатна квартира

Центр міста

$40000

$60000

$90000

Прицентральні райони

$32000

$48000

$72000

Domik.ua проаналізував актуальні оголошення продажу нерухомості у Харкові та знійшов однокімнатну квартиру вартістю $23500. Житло площею 32 кв. м розташоване в Комінтернівскому районі міста.

Три роки тому у помешканні був проведений капітальний ремонт: замінені комунікації, утеплений балкон, встановлені металопластикові вікна. Власники залишають покупцям кондиціонер, вбудовану кухню, холодильник та шафу-купе.

Читайте також: Встановлення лічильників води у Харкові: 7 кіл пекла

Тенденції ринку

Олександр Пильцов зазначив, що з початку осені вартість квартир у Харкові зросла приблизно на 7%. «Якщо на початку вересня за двокімнатну квартиру, розташовану у жилому масиві Павлове поле просили $28000, то у листопаді вартість такого житла стартує від $30000», - розповів ріелтор. Зростання цін пояснюють великим попитом на нерухомість. «Активно купують одно-та двокімнатне житло з метою вкласти гроші і в подальшому здавати його в оренду. Цікавляться квартирами переселенці із зони АТО через територіальну близькість. Переїздять у Харків і мешканці передмістя у пошуках стабільної роботи. Купують нерухомість студентам, які навчаються у харківських вишах, або планують вступати найближчим часом. Цікавляться житлом і громадяни, котрі їздять на сезонні заробітки закордон, і після повернення розглядають Харків, як перспективне місто для подальшого проживання», - розповів ріелтор. Він також зазначив, що купують житло працівники IT-сфери: у Харькові багато IT-компаній, і співробітники, отримуючи заробітну плату в доларах чи в гривні за курсом, мають великий дохід, що дозволяє їм купити житло.

Проте, дивлячись на економічну та політичну ситуацію в державі, подальшого здорожчання нерухомості ріелтори не прогнозують.

Автор: Наталія Куксенко, журналіст Domik.ua

© domik.ua, 2015

Оцените статью
0 голосов

Читайте также

Весенние скидки в «Новой Англии» -19% на квартиры в доме «Престон»

Весенние скидки в «Новой Англии» -19% на квартиры в доме «Престон»

Зачем нужен дизайн интерьера?

Зачем нужен дизайн интерьера?

2
Особенности оборудования для высотного строительства

Особенности оборудования для высотного строительства

Поделитесь вашим мнением
0 комментариев
Купуй квартиру на Domik.ua
Широкий вибір квартир від власників, забудовників та ріелторів
Подробнее